Skocz do zawartości

Zabezpieczenie zaczepu


maciek1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, Stu napisał:

Ja od dłuższego czasu używam U-locka. Działa.

ulock.jpg

Przecież wystarczy odkręcić zaczep z 2 śrubek i tyle w temacie :D RobStop zabezpiecza właśnie  śruby i można stosować na zapiętym zaczepie do auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Voku napisał:

Przecież wystarczy odkręcić zaczep z 2 śrubek i tyle w temacie :D

Ależ oczywiście. Tylko każde zabezpieczenie nie stanowi bariery antykradzieżowej a ma tylko zniechęcić lub wydłużyć proces przejmowania mienia.

Auta z super alarmami kradną w 10 sekund a gdzie nasze zabezpieczenia na kluczyk...

Dla mnie bardziej chodzi o to aby nie czynić okazji kiedy zastawiam zestaw gdzieś w mieście i idę pozwiedzać albo na zakupy. Pewnie inaczej podchodzą ludzie którzy na niestrzeżonym parkingu zostawiają przyczepę cały rok.

Niestety obawiam się, że dziura w podaży może kusić podziemie coraz bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz1977 napisał:

Żadna blokada nie powstrzyma złodzieja. Więc myślę ze to zbędne kilogramy i zajęte miejsce. Ja kupilem kulke w zaczep. Ma zabezpieczenie na imbus i dodatkowy przykrywa je wkładka na kluczyk. Male lekkie, w kieszeni spodni sie miesci

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzegorz1977 napisał:

Właśnie kupiłem takie coś. Ogólnie na zdjęciach wygląda troszkę lepiej, a w rzeczywistości trochę rozklekotana. Na plus, że te dwa żółte pałąki można złożyć po rozłożeniu blokady na części, więc zajmuje trochę mniej miejsca wtedy. Zwróć uwagę też że na tym zdjęciu założona jest na jakieś małe kółko 10-12". U mnie nie przykrywa tak całej felgi, ale najważniejsze że jest utrudniony dostęp do śrub.

Co do zasadności to nikt ci nie odpowie. Zależy jak przyczepa, zależy gdzie stoi itp. Ja mam blokadę za zaczep plus to. Żadne zabezpieczenie nie powstrzyma złodzieja, ale każde mu utrudni lub zniechęci. 

PS. Mam jeszcze w ramach trzeciego zabezpieczenia rozłożone, nienasmarowane i  piszczące podpory ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Właśnie kupiłem takie coś. Ogólnie na zdjęciach wygląda troszkę lepiej, a w rzeczywistości trochę rozklekotana. Na plus, że te dwa żółte pałąki można złożyć po rozłożeniu blokady na części, więc zajmuje trochę mniej miejsca wtedy. Zwróć uwagę też że na tym zdjęciu założona jest na jakieś małe kółko 10-12". U mnie nie przykrywa tak całej felgi, ale najważniejsze że jest utrudniony dostęp do śrub.

Co do zasadności to nikt ci nie odpowie. Zależy jak przyczepa, zależy gdzie stoi itp. Ja mam blokadę za zaczep plus to. Żadne zabezpieczenie nie powstrzyma złodzieja, ale każde mu utrudni lub zniechęci. 

PS. Mam jeszcze w ramach trzeciego zabezpieczenia rozłożone, nienasmarowane i  piszczące podpory ? 

Witam, dziękuj za odpowiedź. A na jakim rozmiarze koła masz założoną tą blokadę? 

Ja w mojej przyczepie mam rozmiar koła 195/70 R14.

Jak myślisz będzie u mnie pasowała ta blokada?

3 godziny temu, DarekSłupsk napisał:

Żadna blokada nie powstrzyma złodzieja. Więc myślę ze to zbędne kilogramy i zajęte miejsce. Ja kupilem kulke w zaczep. Ma zabezpieczenie na imbus i dodatkowy przykrywa je wkładka na kluczyk. Male lekkie, w kieszeni spodni sie miesci

 

@DarekSłupsk Dziękuję za podpowiedź. Ja tą kulkę też już kupiłem, z tym że moja przyczepa stoi trochę na odludziu i chciałbym zastosować jeszcze jakieś dodatkowe zabezpieczenie w postaci blokady koła lub inne.

Ta blokada ma służyć tylko na postoju przyczepy na działce. Nie będę jej z sobą targał na wyjazdy.

Edytowane przez Grzegorz1977 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zaczepie Winterhoff WS 3000H jest jeszcze taki otwór (zaznaczony na czerwono). Z tego co wyczytałem otwór ten służy do zamontowania wkładki z zamkiem na kluczyk. Natomiast nigdzie nie mogę takiej wkładki znaleźć. Wiecie może gdzie można coś takiego kupić? Ktoś, coś?

 

zamek.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grzegorz1977 napisał:

W moim zaczepie Winterhoff WS 3000H jest jeszcze taki otwór (zaznaczony na czerwono). Z tego co wyczytałem otwór ten służy do zamontowania wkładki z zamkiem na kluczyk. Natomiast nigdzie nie mogę takiej wkładki znaleźć. Wiecie może gdzie można coś takiego kupić? Ktoś, coś?

 

zamek.jpeg

To się nazywa "ROBSTOP WS 3000"
https://allegro.pl/oferta/zabezpieczenie-na-zaczep-hak-robstop-ww-30-k-plus-9561347978

 

image.thumb.png.6f0ae46b30273d51ea8cbeca6886b1af.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz1977 napisał:

Witam, dziękuj za odpowiedź. A na jakim rozmiarze koła masz założoną tą blokadę? 

Ja w mojej przyczepie mam rozmiar koła 195/70 R14.

Jak myślisz będzie u mnie pasowała ta blokada?

Dokładnie teraz nie pamiętam, ale mam opony coś podobnego jak ty i blokada pasuje.

Co do średnicy ma dość szeroki zakres, natomiast ta moja w aukcji miała napisane że jest do szerokości opony 220.

Jedynym ograniczeniem, to u mnie koło lekko pod nadkole wchodzi i trochę trzeba wkładać pod kątem blokadę,aby założyc na koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

Mam zdaje się zaczep AKS 3004.

Chwaliliście wcześniej coś takiego jak zdjęciu. Czy jeżeli kupię taką blokadę nadal przyda mi się blokada na kule "AL-KO Safety ball" bo te zabezpieczenia się jakoś uzupełniają w zależności od sytuacji czy też dać sobie z tą kulą spokój?

A jeżeli kula to znalazłem tylko takie Zabezpieczenie do zaczepu AL-KO AK161 / AK270 czyli dedykowane do innego zaczepu niż posiadany przeze mnie. Na logikę wszystkie kule są takie same, ale jeśli coś się tam wtyka w zaczep, to oznacza, że może nie pasować?

 

 

 

zaczep.jpg

aks.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w katalogu al-ko. 

Ta blokada ma kilka wersji do różnych zaczepów (każda ma dostosowane akcesoria montażowe pod dany zaczep), i nawet na alll...go sąd dostępne wersje pod AKS 2004/3004, tylko uważaj, bo czasem są w niższych cenach (stówka taniej) dostępne same blokady z zamkiem bez zestawu akcesoriów montażowych.

Na s. 2 tutaj masz tabelkę z numerami katalogowymi pod poszczególne zaczepy:

959 (alko-tech.com)

Do AK (zwykły zaczep) ma końcówke numeru 890, a wychodziłoby że do AKS 2004/3004 końcówka numeru katalogowego to 892.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.