Skocz do zawartości

Zabezpieczenie zaczepu


maciek1973

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę może nie w temacie ale może pod temat, właśnie czy używacie zabezpieczeń podczas jazdy z budką? tak jak pisał strus251( Robert, to zabezpieczenie (zamek) swietne na droge (wiesz, ze jak byles na obiedzie to zaden cymbal nie poluzowal zaczepu), oraz jak pojechales na caly dzien na kempingu to nikt jej nie podpial.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja uzywalem w AKS 1300 dokladnie tego zamka i jakos bylo mi lzej jak ruszalem, niby pamietalem aby kontrole zrobic dla siebie samego ale jak raz czy dwa mi sie zapomnialo to mialem swiadomosc ze zaczep sie nie powinien otworzyc.

W obecnym SSK1 tez mam taki fabryczny zamek ktory na droge wpina sie w zaczep a na miejscu postoju wklada sie go w taka blache i zabezpiecza przed podpieciem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam zwykły AK 160 i na postoju używam safety ball i kłódki detykowanej do tego zaczepu ale podczas jazdy kłódka też może działać jako dodatkowe zabezpieczenie przed wypięciem się zaczepu kulowego podczas jazdy i teraz czy używać czy nie? kula od haka nowa oraz zaczep również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja zapinam zabezpieczenie na droge w obawie nie przed Suski Irek DZ niem zaczepu tylko w celu:

- ide zjesc, na parkingu grupka mlodych gniewnych z % w reku. Nie stresuje sie tym czy ktorys w przyplywie odwagi i szpanu przed jakas laska nie podszedl jak niewidzialem i nie odczepil mi zaczepu aby teraz stac i sie posmiac jak rusze a dyszel w asfalt.

Oraz tego typu podobne sytacje (moze ktos kiedys nie upilnuje jakiegos mlodzego szkolniaka i ten cos podejdzie pogmerac, tak niecelowo odczepi i ucieknie).

Jak masz to Twoj wybor czy klodke zapniesz na zaczepie czy luzem wrzucisz do bakisty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Szukam zabezpieczena na mój zaczep.

 

Takie dwie opcje znalazłem:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7118712257

lub

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6701705758

 

Która blokada jest więcej warta? Bo z tego co widzę obie powinny pasować na mój zaczep (wie ktoś co to za model zaczepu Al-ko jest).

 

IMG_20180329_152714272.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na AL-KO AK160 (AK300 byłby tu raczej zbytkiem).
Moim zdaniem, najlepiej sprawdzi się zabezpieczenie dedykowane:

5ad898fd61464_SafetyAK160.jpg.200f083186691fc55014ae86282c5943.jpg

Sprawdź "fi" rury UN, ponieważ możesz mieć 35 lub 50 mm, a to istotne - zabezpieczenia są różne dla tych dwóch wariantów:
https://center-camp.pl/pl/p/Zabezpieczenie-AL-KO-AK-160-ak-300-fi-35mm/3525
https://center-camp.pl/pl/p/Zabezpieczenie-AL-KO-AK-160-ak-300-fi-50mm/2267

Dodatkowo kup jeszcze "Safety ball":
https://center-camp.pl/pl/p/Kula-do-zaczepu-Safety-Ball-czerwona/3253

Taki komplet znakomicie spełni swoją rolę.
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczep jest przykręcony do "rury" (to, co jest pod gumowym "mieszkiem"), a "fi", to po prostu średnica.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie,
Zakupiłem niedawno przyczepę i potrzebuję ją zabezpieczyć. Chodzi mi o zabezpieczenie przed kradzieżą zarówno podczas przechowywania jak i w czasie gdy przyczepa jest na haku. 
Mam Hobby z zaczepem Winterhoff 3000. Jest fabryczne zabezpieczenie do niego ROBSTOP wygląda całkiem spoko, cena hmm do przełknięcia (400zl).
Zabezpieczenie wygląda na solidne, ale zamek i kluczyk już tak nie wyglądają. Nie znalazłem zbytnio opini o skuteczności tego zabezpieczenia. 
image.png.3e37e4e7bbfea67295b28f85fbdd0f1f.png

Myślałem o alternatywnym rozwiązaniu:
co sądzicie o takiej kombinacji :  
1. zakupie alko  na kulę 
image.png.012642c5557588ee14a2bd13110a789c.png


2. do tego dokupić unlock Kryptonite i zamontować przekładająć przez rączkę i zapiąć pod rurą tak jak na zdjęciu 

image.thumb.png.99b651545f041623ad30f714da73a6e4.png

Unlock uchodzi za jedno z najlepszych zabezpieczeń i zamek sprawia wrażenie solidniejszego (posiadam to zabezpieczenie do roweru).
Może nie będzie to wyglądać rewelacyjnie, ale ważniejsza jest skuteczność. 
Myślę, że można by z nim jeździć w celu zabezpieczenia przed wypięciem podczas jazdy.
 

Edytowane przez Koczaj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wszystkie :D 

1. Kupiłem Robstopa, ja kupiłem starszą wersję za 250zł są nowsze ze wzmacnianym zamkiem po 400zł daje ten komfort że można również zabezpieczyć przyczepę gdy jest podpięta do haka na czas podróży. Zabezpiecza również śruby przed ewentualnym odkręceniem zaczepu.

2. Alko miałem w spadku, ale wydawało mi się słabe i niezbyt pasowało do winterhoffa, do tego miało coś skopany zamek wystarczyło mocniej kopnąć i się odczepiało (ale ja miałem jakieś zepsute) zamek podobny jak nie słabszy co w robstopie, no i tylko zabezpiecza na czas postoju. Możliwość odkręcenia zaczepu

3. Rowerowe może by się sprawdziło ale rączka zaczepu to chyba zwykły plastik, zabezpieczenie za 150zł a rączkę zaczepu przetniesz nożem :D Możliwość odkręcenia zaczepu

 

Pozdr.

 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Robostopa. Działą i jest dedykowane. Wg mnie nie ma sensu cuodwać. Każde z tych zabezpieczeń z takim kluczykiem i zamkiem, więc każde to podobny poziom zabezpieczenia. I to nie chodzi o to, że zamka nie da się sforsować, bo się da. Tak jak kązdy inny. Chodzi o czas i o to aby złodziej na szybko nie podpiął Twojej cepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Koczaj napisał:

jacek00  Robstopa masz standard czy plus  ? 

Szczerze, to nie pamiętam :) Kupowałem w Kena https://www.kena.pl/pl/index.xhtml?productId=1881&catId=85, możesz ich spytać. Ale to chyba zwykły, a nie plus. Jak będe przy przyczepie to zerknę.

A czym się ten plus różni?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.