Skocz do zawartości

Zabezpieczenie zaczepu


maciek1973

Rekomendowane odpowiedzi

Poczekaj...

Jest to ważne, bo przyczepa (w planach) będzie objeżdżała Europę. Mowa o dużych miastach gdzie będzie zostawała na podmiejskich parkingach podpięta do auta np. szybkie zwiedzanie i dalej w trasę.

@buszmen_wroc

Kupowanie zabezpieczenia nie ma sensu przy wyjazdach zagranicznych.

Też tak myśleliśmy że będziemy w dużych miastach na parkingach zostawiać nasz zestaw auto+przyczepa ...

+ zwiedzanie. My już to przerabialiśmy w realu.

Kupiliśmy zabezpieczenie którego nigdzie nie mogliśmy wykorzystać.

Nigdzie nie znajdziesz wolnego miejsca na parkingu zestawem auto+przyczepa, wszystkie parkingi zapełnione.

Parkowanie TYLKO samym autem natręcza ogromne problemy we wszystkich miastach.

Niżej masz nasze miejsca (do wykorzystania) gdzie nocowaliśmy stojąc autem+przyczepa.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

A - B - C - D < zerknij, przybliż...

A  < parking prowadzony przez bezdomnych opłata 1euro/doba

B  < parking obsługiwany przez inwalidów minimalna opłata

C  < parking bez opłat

D  < parking bez opłat

 

My tylko sugerujemy, Twoje pieniądze, Twój wybór.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

post 268

 

http://forum.karawaning.pl/topic/10875-zaczep-ze-stabilizatorem/page-18

 

masz to twoje "zabezpieczenie" na 1 fotce - wydaje mi się, ze ono albo jest przeciw odkręceniu się niekontrolowanemu śroby montażowej, albo, żeby nie ukradli ci zaczepu...innej opcji nie widzę...

i rzeczywiste zabezpieczenie antykradzieżowe na 2 fotce wpięte w gniazdo zaczepu - ono coś zabezpiecza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Aktualnie wiem, że nic nie wiem.  :swieca:

 

Szukam dalej ograniczając się do zabezpieczenia "odpiętej".

 

http://bhlew.info/sklep/product.php?id_product=51 Czyżby?

Edytowane przez buszmen_wroc (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie powiem Ci, czy się nada ale powiem, że kupiłem kiedyś podobne, chyba nawet oryginalne Al-Ko do mojej bagażówki. Chyba coś jak:

post-10895-0-24868400-1449352777_thumb.jpg

 

i przyszedł moment, ze musiałem jechać po drzewo do kominka, wyciągam przyczepę z garażu, temperatura około -10 stopni, próbuje włożyć kluczyk, przekręcić i... zong.

Po kilkuminutowej walce, w ruch poszła bakielitówka i spokojnie pojechałem, a zabezpieczenie powędrowało do :kosz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam prosze o opinie i spostrzrzenia

 posiadam zaczep 

http://olx.pl/oferta/alko-zaczep-stabilizator-jazdy-kempingu-lawety-aks-1300-al-ko-1300kg-CID5-IDbMlHT.html

 

jakie zabezpieczenie bedzie adekwatniejsze . przyczapa zimowana na hali u znajomego latem stacjonowana 2 miesiace. moze zdarzyc sie ze np tydziem bez uzytkownika . na polu kempingowym

http://archiwum.allegro.pl/oferta/blokada-zabezpieczenie-zaczepu-al-ko-aks-3004-2004-i5220272517.html

 

czy wystarczy cuś takiego

http://allegro.pl/al-ko-zabezpieczenie-na-zaczep-ak-1300-i5194897784.html

 

dziekuje za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, to zabezpieczenie (zamek) swietne na droge (wiesz, ze jak byles na obiedzie to zaden cymbal nie poluzowal zaczepu), oraz jak pojechales na caly dzien na kempingu to nik jej nie podpial.

Niestety zawsze pozostaje mozliwosc zdjecia AKSa i zalozenie nawet zwyklego zaczepu (operacja okolo 7minut na pale) i przyczepa pojedzie :(.

Jezeli chcesz takie bardziej pewne na dluzszy czas bez opieki (nie ma 100%) pomysl moze o blokadzie jaka zaklada Straz Miejska, tez do kupienia na allegro a jak z blacha czolowa to ciezej bedzie ja zdjac z kola jak i cale kolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam prosze o opinie i spostrzrzenia

 

 

Myślę, że czym więcej drobnych zabezpieczeń tym złodziej ma gorzej i być może zrezygnuje na sam widok pomysłowości właściciela. Blokada zaczepu to tylko jedna z licznych możliwości, pomyśl, pokombinuj i poczytaj, dużo już było w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz odpowiednie adaptery 

622872_lge.jpg

Pierwszy link z postu # 55 tych adapterów nie posiadał  


Jak masz odpowiednie adaptery to tak.

622872_lge.jpg

Pierwszy link z postu # 55 tych adapterów nie posiadał  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.