Skocz do zawartości

Zabezpieczenie zaczepu


maciek1973

Rekomendowane odpowiedzi

@buszmen_wroc

...zabezpieczenie < oceń

 

Podobne zabezpieczenia oferują=sprzedają  wypożyczalnie przyczep < zerknij

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Kolega zabezpiecza w ten sposób  przyczepę całoroczną na Mazurach.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@buszmen_wroc

...zabezpieczenie < oceń

 

Podobne zabezpieczenia oferują=sprzedają  wypożyczalnie przyczep < zerknij

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Kolega zabezpiecza w ten sposób  przyczepę całoroczną na Mazurach.

 

Niestety podane przez Ireda zabezpieczenie nie jest odpowiednie. Taki zabezpieczenie nachodzi na zwykły zaczep a Buszmen ma Westfalię. Koszt zabezpieczenia do Westfalii jest droższy niż sam używany zaczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miodzio

O jakich kosztach mówimy? Zabezpieczyć ją jakoś i tak muszę :)

 

EDIT

Znalazłem taki sam temat na forum

http://forum.karawaning.pl/topic/1900-zamkni%C4%99cie-g%C5%82owicy-zabezpieczenie-przyczepy/

Edytowane przez buszmen_wroc (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie - to jest do zaczepu Winterhoff a ty masz Westfalię.

Tak jak pisze sosek - jest na forum, trzeba poszperać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pierwszego Knausa właśnie z Westfalią i stosowałem do zabezpieczenia normalną kłódke ;)  już nie pamietam gdzie na dokładnie przechodziła ale gdzieś pod dociskami były otwory przez które przechodziła i uniemozliwiała podniesienie rączki Musisz sie przyjrzeć bo niestety tylko takie foto mam ...

post-1137-0-45215100-1396466978_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pierwszego Knausa właśnie z Westfalią i stosowałem do zabezpieczenia normalną kłódke ;)  już nie pamietam gdzie na dokładnie przechodziła ale gdzieś pod dociskami były otwory przez które przechodziła i uniemozliwiała podniesienie rączki Musisz sie przyjrzeć bo niestety tylko takie foto mam ...

Tomek, na pewno kłódkę zakładałeś zaraz za sworzniem ruchomej głowicy ,dokładnie pod naklejką tam gdzie mamy czerwone pole oznaczone "X"

post-208-0-60433500-1396467480_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem tego zdania, tym bardziej, że można kupić kłódki o różnych rozmiarach kabłąków.

Jeśli jednak majsterkujesz albo znasz kogoś takiego - to dorobiłbyś ew, osłonę z rury stalowej o dużej średnicy, która składała by się w dwie połówki na zawiasie + kłódka.  Coś jak ta pomarańczowa osłona wtyczki na łączeniu kabli... Koszt kilkana - dziesiąt zł

Czy jest to czytelne dla Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Commander

Czytelne i w ostateczności czymś takim się skończy.

 

Pytanie czy istnieje możliwość zabezpieczenia jej również na haku. Jest to ważne, bo przyczepa (w planach) będzie objeżdżała Europę. Mowa o dużych miastach gdzie będzie zostawała na podmiejskich parkingach podpięta do auta np. szybkie zwiedzanie i dalej w trasę.

Edytowane przez buszmen_wroc (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to mam - zauważ, że to to jest zabezpieczenie przed tylko i wyłącznie

 

odkręceniem jednej ze śrub montażowych zaczepu

 

jeśli zamontujesz tylko to - to i odpięta i zapiętą przyczepą i tak kto chce odjedzie.

 

 

 

więc trochę bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.