Skocz do zawartości
maciek1973

Zabezpieczenie zaczepu

Rekomendowane odpowiedzi

maciek1973

Witam,może wiecie gdzie mogę kupić taką wkładkę żeby zabezpieczyć zaczep

post-148823-imported-dc453408-9a45-4d5e-b496-20f8a44382db_thumb.jpg

post-148823-imported-0766411a-cf6d-40b5-82bb-e4328ffcbaa9_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
California

Witam , a aby napewno to jest miejsce na wkładkę a nie na sam kluczyk :hmm: otworek jest dość mały jak na wkładkę, lecz mogę sięmylić .

Proponuję dokładnie się przyjrzeć temu otworowi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
track222

Najprościej w miejscu gdzie ma być kluczyk wywiercić dziurę na druga stronę i założyć kłódkę. Proste i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciek1973

napewno wkładka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piterek

Kolega nie pytał co to za dziurka, tylko gdzie może kupić wkładkę...

ale tu na forum jest wielu, którzy odpowiadają na wszystkie posty, niezależnie od tego o co pyta zainteresowany... :hmm:

a wkładkę kupisz tu:

http://allegro.pl/item1128445075_al_ko_spp_zamek_wklad_zamka_zaczepu_ak7_ak10.html

albo tu:

http://allegro.pl/item1173645936_zaczep_zamek_zabezpieczenie_do_zaczepu_al_ko_spp.html

albo może tu:

http://allegro.pl/item1165212741_zamek_wkladka_do_zaczepow_knott_al_ko_steelpress.html

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciek1973

dzięki serdeczne myślisz że mogę kupować w ciemno będzie pasować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maras

maciek1973, zapytaj w sklepach z częściami do przyczep towarowych i lawet.Polski producent zaczepów kulowych firma SPP posiada w swojej ofercie bardzo podobną wkładke z kluczykiem do zaczepów kulowych (mam taką w przyczepie towarowej).

Znalazłem w necie i wygląda tak : http://www.go-market.pl/AL203.216,cd55,Zamek_zaczepu_ak_7/10,cd,products.xml?PHPSESSID=9823182e9dc15e2f1c162f7ee71128a8#

pytanie tylko czy będzie pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Effendi

stawiam na wkładkę, w ALKO mają takie małe zgrabne - myślę, że będzie pasowała do tego otworu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciek1973

nie bardzo mam jak sprawdzić przyczepa stoi nad morzem ,jadę dopiero za tydzien a wolałbym wracać już z wkładką,zawsze to jakieś zabezpieczenie przed odpięciem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piterek

Hm, te zabezpieczenia może każdy otworzyć agrafką, czy czymś podobnym. Jeśli chcesz trochę lepiej zabezpieczyć ten zaczep, to warto przewiercić to na wylot i zapiąć solidną kłódkę, taką z bolcem na przykład...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
California
ale tu na forum jest wielu, którzy odpowiadają na wszystkie posty, niezależnie od tego o co pyta zainteresowany... :hmm:

Witam, mój post nie był napisany po to by napisać i się pokazać, lecz z chęci pomocy ( mój błąd że nie sprawdziłem na Allegro ale myślałem że zainteresowany już to zrobił i nic nie znalazł) i dla tego moje pytanie i sugestia bo sam mam zaczep typu westwalia i możliwości blokady w taki sposób nie mam.

A patrząc na zdjęcie otwór na tą wkładkę wydawał mi się zbyt mały ( myliłem się :ok: ) .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciek1973

dzięki Panowie za zainteresowanie pomyśle i coś się zrobi :hmm:

[ Dodano: Czw 05 Sie, 2010 22:54 ]

( myliłem się ) .

nie przesadzaj wszystko ok :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gfizyk

Na pewno wkładeczki pokazane przez kolegów będą OK. Po prostu jest ona "najmniejsza". Miałem podobną w moim GRUAU.

Proponuję - podjedź do sklepu z częściami tak jak napisał Maras. Poproś, żeby Ci pokazali dostępne zabezpieczenia. Zawsze dysponują też zaczepem. Będziesz widział, że dziurka jest takiej wielkości jak u Ciebie i dopasujesz .właściwą.

Tylko, jak Piterek napisał, czy takie standardowe zabezpieczenie wystarczy w przyczepce nad morzem? Ja bym pomyślał o czymś więcej. Na forum są przykłady pomysłowości naszych kolegów... Polecam lekturę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
przyczepy-wiola

To jest zaczep AL-KO AK-7 i jest do niego wkładka, produkuje je SPP i AL-KO, nazywa się wkład zaczepu AK-7 (kosztuje coś koło 20zł)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi