Skocz do zawartości

Wiedeń - co ciekawego , gdzie spanko i wogóle


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Szukam wszelkich informacji o Wiedniu

 

- co można ciekawego zobaczyć ?

 

- gdzie przespać się ? ( oczywiście kamping)

 

- jak się pruszać po Wiedniu ?

 

- i w ogóle ...

 

Pomożecie ... ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kemping tam jeszcze nie dotarłem ale z tego co wiem są 3 i jeden z nich jest całoroczny.

Po Wiedniu poruszać się tylko i wyłącznie komunikacją publiczną, bilety kupuje się czasowe i obowiązują na metro, tramwaje, autobusy i kolejkę podmiejską. Biletomaty są przy każdym wejściu do metra. Najbardziej się opłacało, z tego co pamiętam 1 dniówki. Były jakieś rabaty jak się miało jakąś kartę turystyczną na Wiedeń, ale teraz nie mogę sobie nazwy przypomnieć.

Co warto zobaczyć? W zasadzie cały Wiedeń :)

Z tych rzeczy które zwiedzaliśmy to Muzeum Ziemi, Zoo, Motylarnia zrobiły na nas największe wrażenie. Bardzo fajne też jest muzeum tramwajów gdzie można dzięki symulatorom posterować metrem siedząc w jego szoferce po liniach jakie faktycznie występują w Wiedniu. Ze względu na dzieciaka nie załapaliśmy się na zwiedzanie zamków. Wieczorem szczególnie w okresie świątecznym warto się wybrać na główny deptak od Stephansdom do Opery, jest świątecznie udekorowany i wszędzie przewija się słodki zapach grzanego wina. 

Sam Prater też jest wart uwagi, nawet bez dzieci warto wybrać się na przejażdżkę zabytkowym diabelskim młynem.

Trochę zdjęć i info może znaleźć u mnie na blogu http://nasze-podroze.beskidy.pl/wiedenski-sylwester-20142015/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paczek  > ...- co można ciekawego zobaczyć ?

                        i n f o     zerknij

 

- gdzie przespać się ? ( oczywiście kamping)

Lokalizacja: kemping + stacja metra

 

 

- jak się pruszać po Wiedniu ?

Nasza piesza      marszruta

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Pomożecie ... ?  = pomożemy !

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat mój mieszka w  Wedniu i zawsze jak chcemy coś zwiedzić, to ciągnie nas tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_Sch%C3%B6nbrunn

Ale teraz z przekorą pytamy go czy nie ma innych atrakcji  :]

Jeśli z dziećmi, to wesołego miasteczka Prater nie można ominąć, choć dla dorosłych jest też uciech 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paczek > Jeśli chodzi o spanko to chyba ten jest najsensowniejszy  :

                  http://www.campingwi...nd/en/video.asp

 

Na dziś tak, w czasach PRL rodacy zwiedzali Wiedeń z kempingu w Bratysławie.

Nasza marszruta, wyjazd tylko autem wcześnie rano, powrót w nocy.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może coś ci się przyda. Byliśmy w Wiedniu na sylwestra (5 dni) i coś tam zwiedziliśmy.

 

Krótka foto-relacja na szybko

 

Bardzo fajne miasto, dużo ludzi, muzea robią wrażenie :)

Fajny wyjazd. My spędzaliśmy ubiegłego sylwestra tam i naprawdę robi wrażenia. Teraz żałuje że nie wiedzieliśmy o Domu Morza, no ale jest dzięki temu następny powód aby wrócić do Wiednia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam tylko o dojazd do kempingu o którym pisze Ired. Czy obowiązują jakieś opłaty z wjazd do miasta ? Ja się wybieram ale dopiero latem na dłuższy weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.