Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

USA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 kettenhund

kettenhund

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów
  • SkądPodkarpackie/Krosno/
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:hobby 450
  • Holownik:passat 4motion

Napisano 21 kwiecień 2008 - 11:50

Czy ktoś z Was ma doswiadczenie, lub wiarygodne informacje na temat podróżowania wypozyczonym camperem po USA?
Jak to wyglada od strony bezpieczenstwa podróżnych?I oczywiscie koszty $$$.

#2 kmachacz

kmachacz

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 194 postów
  • SkądKraków
  • Model:Fendt Saphir 490
  • Holownik:Audi Allroad 2,5TDI

Napisano 23 kwiecień 2008 - 08:19

Czy ktoś z Was ma doswiadczenie, lub wiarygodne informacje na temat podróżowania wypozyczonym camperem po USA?
Jak to wyglada od strony bezpieczenstwa podróżnych?I oczywiscie koszty $$$.

Witaj, nie wiem czy pomogę, nie wiem czy w ogóle powinienem odpowiadać na Twoje pytanie. Podczas mojej edukacyjnej bytności w Stanach w roku 1999 zaplanowalanowałem i zrealizowałem małą wyprawę. Wiodła ona z północy na południe zachodnim wybrzeżem od Vancouver B.C. w Kanadzie i Orcas Islands, przez Sealttle, dalej drogą Route 101 do San Franciscko, Los Angeles, dalej Santa Barbara, Las Vegas, trochę Route 66, dalej powrót Pustynia Mojave, Reno i wreszcie Portland i Seatlle, przy okazji Góry Skaliste, Mt.Rainier i Mt.Helen oraz na wschodzie jeden rezerwat Indian w Stanie Washington
Objechałem wraz z moim bratem, samochodem wypożyczonym Chevrolet Corsica (mała wypożyczalnia - auto wraz z pełnym ubezpieczeniem i bez limitu mil kosztowało o ile dobrze pamiętam 900 USD, gdzie normalnie np w AVISie płąciłem za taryfę weenedową około 300 USD.
Wrażenia, krótko pięknie i od tego czasu jestem zakochany w przyrodzie, maistach USA zachodniego wybrzeża. Nic nam się nie stało.
Spaliśmy w wszechobecnych i zawsze super wyposażonych i tanich motelach !! Zresztą pamiętam, że ci którzy jechali camperami spali w ten sam sposób, czyli nie w swoich autach, ale w motelach. Problemem tej trasy jest ogromna ilość miejsc z napisem Privat Property no i wtedy cześć, bo np ani zatrzymać się, ani zejść nad Ocean. Każda próba nie dostosowania się do ogólnych norm panujacych w Stanach skutkuje pojawieniem się Szeryfa :ok: . Swoboda zachowania się nie jest tak pojmowana jak w Europie.
Z innych spostrzeżeń, widziałem będąc kilka razy na lotnisku w Seattle jak przylatują najczęściej Niemcy wychodzą z lotniska i idą prosto do wynajętych z pewnością samochdów campingowych w swoją podróżć życia. Najczęsciej to nie były wielkie amerykańskie kampery, ale te ich salonki wielkie i wygodne, ale służące bardziej do przemieszczania się niż spania.

Ale polecam Ci !!!!

Ja tylko czekam, aż dzieci będą miały około 10 lat i ruszam tam znowu, ja kocham Stany !! Kocham tą przestrzeń !!
Witam i o drogę pytam !!

#3 Jontek

Jontek

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 2 postów

Napisano 21 listopad 2012 - 12:30

Witam, na powianie przepraszam, że odświerzam zabytkowy wątek, ale szkoda zakładać nowy. Razem z przyjaciółmi planyujemy przejazd przez Kanadę. Planowaliśmy zrobić to wynajetymi terenówkami, ale podpowiedziano mi, że lepiej użyć do tego "domu na kołach".

Dosyć ważnym czynnikiem jest ten odpowiedzialny za ekonomię i szukamy wszędzie możliwych racjonalnych oszczędności. Czy możecie podać więcej porad odnośnie całej podróży, noclegi, posiłki, paliwo, pojazd no i sam przelot.

Już wiem, że lepiej wziąć z małych wypożyczalni pojazdy, a nie z np Avis czy Budget. Noclegi planowaliśmy w namiotach, ale ... zapomnieliśmy o niedźwiedziach :) przy szukaniu przelotu do Kanady lepiej szukać w konkretnych liniach czy za pomocą wyszukiwarek (np. whynotfly.pl)? Posiłki lepiej w barach czy szukac sklepów i przygotowywać samemu?

Każda wskazówka będzie przydatna.

Pozdrawiam

Jacek

#4 krystian186

krystian186

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 345 postów
  • SkądKielce
  • Model:Była N126n, jest LMC 510 Luxus
  • Holownik:Mazda 626 diesel, Nissan Primera P12 Pb + gaz

Napisano 22 listopad 2012 - 07:49

Zerknij na camperteam.pl. Jest tam opisana podróż camperem przez Stany.

Witam, na powianie przepraszam, że odświerzam zabytkowy wątek, ale szkoda zakładać nowy. Razem z przyjaciółmi planyujemy przejazd przez Kanadę. Planowaliśmy zrobić to wynajetymi terenówkami, ale podpowiedziano mi, że lepiej użyć do tego "domu na kołach".

Dosyć ważnym czynnikiem jest ten odpowiedzialny za ekonomię i szukamy wszędzie możliwych racjonalnych oszczędności. Czy możecie podać więcej porad odnośnie całej podróży, noclegi, posiłki, paliwo, pojazd no i sam przelot.

Już wiem, że lepiej wziąć z małych wypożyczalni pojazdy, a nie z np Avis czy Budget. Noclegi planowaliśmy w namiotach, ale ... zapomnieliśmy o niedźwiedziach :) przy szukaniu przelotu do Kanady lepiej szukać w konkretnych liniach czy za pomocą wyszukiwarek (np. whynotfly.pl)? Posiłki lepiej w barach czy szukac sklepów i przygotowywać samemu?

Każda wskazówka będzie przydatna.

Pozdrawiam

Jacek

Dwa

#5 lechjola

lechjola

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 1 postów

Napisano 16 grudzień 2012 - 21:16

Witam!

Ja ostatnio taką wyprawę kamperem po Stanach Zjednoczonych odbyłem. Relacje zamieściłem pod adresem: http://www.campernet...topic.php?t=533 . W swych relaciach raczej akcent połozyłem własnie na logistykę wyprawy, a mniej na foto. Może Cie zainteresuje. Lechjola

#6 omega1

omega1

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 5 postów
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:FORD/LMC

Napisano 19 październik 2013 - 17:41

Witaj , jak cię jeszcze ten temat interesuj to jest opisana wyprawa kamperem po USA

pod tym linkiem:http://www.campertea...pic.php?t=10387

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych