Skocz do zawartości
ed

E-winiety na Słowacji

Rekomendowane odpowiedzi

niebieski

bzdura jakaś, niby po czym to wnosisz?

Przekopiowane z ich strony:

ZESPÓŁ POJAZDÓW do 3,5 t (POJAZD + PRZYCZEPA)

• zespół pojazdów dwuśladowy
    do 3,5 t

Winieta autostradowa dla POJAZDU

Obowiązek uiszczenia opłaty z tytułu zakupu winiety autostradowej za korzystanie z wyznaczonych odcinków autostrad i dróg szybkiego ruchu odnosi się wyłącznie do POJAZDU.

Edytowane przez niebieski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
krystian186

Faktycznie z powyższego linka wynika że bez zmian....Jedna winietka do 3,5 tony.

Edytowane przez krystian186

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ufolz

na na stronie eznamka co podałem link pisze jasno jeżeli ciągniesz przyczepe wykupujesz drugą winietę bez względu na dopuszczalną masę całkowitą.

podałem linka wiec nie będe dublował.

EDIT: https://www.eznamka.sk/selfcare/purchase/?sessionexpired=False&frompayment=False

dla jasności jest napisane dokładnie.

W sumie mnie to mało obchodzi bo i tak przekraczam magiczne kg ale strona mówi i symbole przy płatnościach.

post-5064-0-50123100-1482607064_thumb.jpg

Edytowane przez ufolz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

na na stronie eznamka co podałem link pisze jasno jeżeli ciągniesz przyczepe wykupujesz drugą winietę bez względu na dopuszczalną masę całkowitą.

podałem linka wiec nie będe dublował.

EDIT: https://www.eznamka.sk/selfcare/purchase/?sessionexpired=False&frompayment=False

dla jasności jest napisane dokładnie.

W sumie mnie to mało obchodzi bo i tak przekraczam magiczne kg ale strona mówi i symbole przy płatnościach.

No jest napisane dokładnie, że do 3.5 tony kupujesz tylko 1 winietę. Powyżej 3.5t jest jak piszesz

Proszę:

209dbf7c9ab356f59ecd872481cbbe35.jpg

Edytowane przez jacek00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Czyli kto ma rację   :hmm: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ufolz

są dwie racje :D zależy na który wpis zobaczysz. (sprawdziłem tłumaczenia w innych językach i jest jak ja napisałem) ale nie chce nikogo namawiać niech postępuje jak uważa. Wcześniej tak było przy płatnościach bo znajomym w tym roku kupowałem przez mobilną eznamkę i było tam jasno napisane ze jeżeli zestaw nieprzekraczał 3,5t..

Ta nieścisłość jest przy płatnościach nie regulaminie.. 

pewnie Kielek znowu będzie miał misje do wykonania z Słowacką Police  :]

to jak w reklamie allegro..

1:34 do 1:40 - hahaha popłakałem się z śmiechu.. 

Edytowane przez ufolz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

No nic trzeba będzie się rozpytać na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

Sformułowane jest tak, że cokolwiek nie kupisz i tak dostaniesz mandat. ;) Ewidentnie informacje są sprzeczne. Co oni wyprawiają ci Słowacy? Chyba po pijanemu to pisali. 

Tu są kategorie pojazdów, rozpiska tych dziwnych symboli M1, N1, O1 itd. https://www.stkonline.sk/informacny-servis/kategorie-vozidiel/#

Według tego auto osobowe z jakąkolwiek przyczepą to zestaw M1 + O1, więc podpada pod winietkę dla przyczep...

Edytowane przez Lza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzoker

Mam pytanie.

Przy zestawie powyżej 3.5t winiety wykupuje się tylko na wyznaczone drogi (oznaczone autostrady), czy na wszystkie drogi?

Z Barwinka w kierunku Węgier jest raptem może ze 30 km, więc średnio się opłaca winiety kupować.

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzoker

Dzięki.

Co do wcześniejszej dyskusji to ze strony http://www.ndsas.sk/spoplatnenie-dialnic/49148s raczej wynika że do 3,5t jedna winieta, powyżej dwie. 

Nawet pismo obrazkowe jest. 

ponuka.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leszek

dla mnie raczej wszystko w tych opłatach jest jasne .Miedzy tabelkami na stronie które wkleił jacek00 jest zapis :

"......W celu wykluczenia jakichkolwiek wątpliwości podajemy, że uiszczenie opłaty z tytułu zakupu winiety autostradowej dla przyczepy, w przypadku dwuśladowego zespołu pojazdów o masie całkowitej do 3,5 tony, NIE JEST POTRZEBNE zgodnie z powyższymi okolicznościami faktyczno – prawnymi.........."

Natomiast w miejscu gdzie są opłaty , to co podawał ufolz są dwa rodzaje płatności na zespoły pojazdów .
Jeden na zespół do 3,5 tony gdzie trzeba wykupić jedna opłatę .

I drugi na zespoły pojazdów powyżej 3,5 tony gdzie trzeba wykupić dodatkową opłatę na przyczepę .
informację o tym iż płacimy dodatkowo za przyczepę niezależnie jaka jest masa dopuszczalna takich zespołów traktuję jako od 3,5 tony do  ?   . Właśnie to nieokreślenie tej masy to zapisanie w przepisach  ze niezależnie od dopuszczalnej masy całkowitej .

Ale to już szczegóły w które nie każdy musi się wgłębiać .

Myślę że nie wiadomo jak by to było tłumaczone to i tak nie wszystko będzie jasne ,więc zapis który cytowałem powyżej powinien najbardziej przekonywać .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Czyli kto ma rację :hmm:

Ja :)

W tym roku trzy razy miałem sprawdzaną winietę na SK, za każdym razem przy wyjeździe ze stacji albo MOPa na autostradę i nikt nie przyczepił się do jednej winiety na auto

wysłane z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
niebieski

Niektórym to drukowanymi napiszą, a i tak będą wątpliwości mieli.

Jak zapytacie w tych budach co sprzedają te winiety to okaże się, że najlepiej kupić trzy :]

Leszek słusznie zauważył, że Słowacy w celu uniknięcia wątpliwości zamieścili na stronie internetowej słowo komentarza (dla obcokrajowców świętszych od papieża), którym czytanie piktogramów sprawia trudność.

Dodam, że i ja miałem przyjemność porozmawiać dłuższą chwilę z ichniejszym patrolem policji potwierdzając słowo pisane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi