Skocz do zawartości

E-winiety na Słowacji


ed

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sporo z przyczepą trzeba będzie zapłacić - poczytajcie. Konieczna e-winieta na samochód i przyczepę od nowego roku

 

https://eznamka.sk/selfcare/home/

 

50 euro za zestaw do 3,5T 

 

100 euro za zestaw powyżej 3,5T 

 

nie jest żle jak na roczną opłatę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jeżeli dobrze rozumuję to cena winiet pozostała bez zmian, a jedyne co to zrównali zestaw do 3,5  i powyżej 3,5 t.

 

do tej pory przekraczając 3,5 tony winieta była potrzebna. Jedynie martwi mnie znowu zmiana sposobu płatności. Mam nadzieję, że załatwi się to bez problemu przez internet z domu - kilka dni przed wyjazdem. Z winietami czasami był problem, trzeba było szukać na wszystkich stacjach po kolei, w 2014 znalazłem na 5 albo 6 z rzędu, jednocześnie tuż przed wjazdem na odcinek płatny.

 

plus będzie taki, że nie powinniśmy stawać się teraz przedmiotem marzeń patroli autostradowych, bo teraz jak mnie kontrolowali to mało się nie pozabijali o własne nogi biegnąc do przedniej szyby sprawdzić winietę a później "kontrolni kupon". Teraz wpiszą numer rej do komputera i powinno się udać bez zatrzymywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jeżeli dobrze rozumuję to cena winiet pozostała bez zmian, a jedyne co to zrównali zestaw do 3,5  i powyżej 3,5 t.

 

do tej pory przekraczając 3,5 tony winieta była potrzebna. Jedynie martwi mnie znowu zmiana sposobu płatności. Mam nadzieję, że załatwi się to bez problemu przez internet z domu - kilka dni przed wyjazdem. Z winietami czasami był problem, trzeba było szukać na wszystkich stacjach po kolei, w 2014 znalazłem na 5 albo 6 z rzędu, jednocześnie tuż przed wjazdem na odcinek płatny.

 

plus będzie taki, że nie powinniśmy stawać się teraz przedmiotem marzeń patroli autostradowych, bo teraz jak mnie kontrolowali to mało się nie pozabijali o własne nogi biegnąc do przedniej szyby sprawdzić winietę a później "kontrolni kupon". Teraz wpiszą numer rej do komputera i powinno się udać bez zatrzymywania.

Wszystko załatwisz przez Internet.Poczytaj na stronie jest w kilku językach i nawet w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Widać, że z góry trzeba wiedzieć kiedy wjedziemy na drogi płatne. Co w przypadku, gdy terminy mamy ruchome ? No tak, kupujemy bezpośrednio przed wjazdem, oczywiście jak mamy dostęp do internetu.

 

Pozdrawiam

 

węgierski system działa "od razu" więc słowacki pewnie tak samo" - stajesz przed płatnym odcinkiem , uiszczasz i wjeżdżasz 

 

na granicy węgierskiej kiedyś sprawdzaliśmy z policjantami jak u nich to działa - opłaciłem na stacji za winietę i nie zdążyłem podejść do radiowozu jak dali mi znać, że już jestem w systemie  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co możemy powiedzieć, że o 1 stycznia Ci którzy mieli zestawy poniżej 3,5 tony mają dwa razy drożej?

tak to wygląda, na pocieszenie to tylko ok 58zł dopisać do wyjazdu na wczasy... za możliwość przejechania kilkuset kilometrów autostradą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z jednej strony to tylko 58 zł, a z drugiej to o 3 węgierskie wina mniej w domowej spiżarce  :oslabiony: . Wiesz najbardziej to jest problem "psychiczny", że płacisz za coś dwa razy więcej a poziom świadczonej usługi pozostaje bez zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co możemy powiedzieć, że o 1 stycznia Ci którzy mieli zestawy poniżej 3,5 tony mają dwa razy drożej?

 

nie jest to takie jednoznaczne  :hmm:

 

winiętkę na auto kupuje się dla 

 

 

  • pojazdy samochodowe lub zespoły pojazdów do 3,5 tony,

 

 

 

  • „przyczepa“ to pojazd ciągniony kategorii O1 i/lub O2, który może wraz z pojazdem tworzyć zespół pojazdów.
  •  

 

więc warto by było zweryfikować czy trzeba  :hmm:

 

edit:

na stronie 

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2014/410/20150101

 

jest 

 

Vláda Slovenskej republiky podľa § 2 ods. 5 zákona č. 488/2013 Z. z. o diaľničnej známke a o zmene niektorých zákonov nariaďuje:

§ 1
(1)
Úhrada diaľničnej známky za užívanie vymedzených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest označených dopravnými značkami dvojstopovými motorovými vozidlami alebo jazdnými súpravami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t a dvojstopovými motorovými vozidlami kategórie M1, bez ohľadu na ich najväčšiu prípustnú celkovú hmotnosť, je
a)
50 eur na jeden kalendárny rok,
B)
14 eur na jeden mesiac,
c)
10 eur na desať dní.
(2)
Úhrada diaľničnej známky za užívanie vymedzených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest označených dopravnými značkami prípojnými vozidlami kategórie O1 a O2 dvojstopových jazdných súprav tvorenými motorovým vozidlom kategórie M1, N1, M1G a N1G, ak celková hmotnosť jazdnej súpravy je nad 3,5 t, je
a)
50 eur na jeden kalendárny rok za prípojné vozidlá kategórií O1 a O2,
B)
14 eur na jeden mesiac za prípojné vozidlá kategórií O1 a O2,
c)
10 eur na desať dní za prípojné vozidlá kategórií O1 a O2.
§ 2
Týmto nariadením vlády sa preberajú právne záväzné akty Európskej únie uvedené v prílohe.
§ 3
Toto nariadenie vlády nadobúda účinnosť 1. januára 2015.
Robert Fico v. r.
Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.