Skocz do zawartości

electrobloc . camper roczniki 2007 2009


pawel2306

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Ja też przy okazji o coś zapytam.
Znajomy kupił okazyjnie dostawczaka, ale ktoś "zajumał"  :ph34r:  z niego radio. Może ktoś miałby fotkę lub nazwę tego radia, to byłbym wdzięczny, ponieważ kumplowi bardzo brakuje tego sprzętu. Będzie łatwiej, bo rocznik to tylko 2015 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:  :ok:

:bevil: Znalazłem zajumane radyjko z dostawczaka znajomego. Widać, po przewodzie, że zostało wyrwane.

 

W pierwszej chwili się ucieszyłem, więc dzwonię do kumpla i oznajmiam mu: jest radio! Fotkę oczywiście ślę mu przez MMS.

I co? Ano, zonk :oslabiony:

Kumpel mówi, że dostawczak nie był w wersji retro, tylko jakiejś innej (skubany nie powiedział jakiej :hmm: ), więc radio musiało wyglądać inaczej.

Niemniej jednak dzięki za dobre chęci, :ok:  poszukiwania nadal trwają :jump:

O Pionier w ebonicie- takie mieli moi Rodzice.

 

W tej obudowie, faktycznie czasem występował Pionier. :ok:

Montowała to "Diora", a obudowa nigdy nie mówiła nam, co jest wewnątrz.

W identycznej (tej samej obudowie) były różne "wnętrzności". Z informacji, które pamiętam, to były co najmniej dwa inne modele, może i więcej. Pamiętam tylko Mazura, ale bywały i inne. Miałem kiedyś małą "kolekcję" takich odbiorników. :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-16813-0-07744200-1448832140_thumb.jpg

witam kolegów , jeżeli ktoś posiada kampera z rocznika 2007-2010 i mógłby mi wysłać fotkę lub nazwę modelu electroblocu ze swojego samochodu byłbym ogromnie wdzięczny ,ponieważ brakuję mi takiego urządzenia i szukam namiarów .pozdrawiam i z góry dziękuję . 

Ja mam taki jak na zdjęciu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów , jeżeli ktoś posiada kampera z rocznika 2007-2010 i mógłby mi wysłać fotkę lub nazwę modelu electroblocu ze swojego samochodu byłbym ogromnie wdzięczny ,ponieważ brakuję mi takiego urządzenia i szukam namiarów .pozdrawiam i z góry dziękuję . 

 

Jak zwykle, Koledzy sobie żartują no ale nie bez powodu :)

Paweł, po omacku nie wyczaisz. Więcej wiedzy o samym kamperze i zabudowie bo wachlarz jest szeroki. 

Ponadto zawsze jest alternatywa zastosowania zupełnie innego e-bloku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, trochę żartujemy, ale jak sam trafnie zauważyłeś - nie bez powodu  :rolleyes:

Chodzi o to, że nawet pomijając brak w pytaniu szczegółowych informacji na temat nazwy producenta kampera, nazwy modelu i oznaczenia, dokładnego roku produkcji, czy zdjęć, co w oczywisty sposób mogłoby ułatwić identyfikację sprzętu i umożliwić jakąś odpowiedź potencjalnie chętnym do tego osobom, to w zasadzie nie ma możliwości udzielenia 100 % pewnej odpowiedzi na takie pytanie. Owszem, w wielu wypuszczonych sztukach było zapewne zamontowane identyczne urządzenie zasilające, ale skąd pewność, że tu było akurat właśnie takie? Na ogół, tego rodzaju sprzęt jest montowany dla potrzeb wyposażenia, a to bywa bardzo różne. Co więcej, w identycznych modelach można czasem spotkać różne energobloki, czy zasilacze, mimo identycznego wyposażenia kampera / przyczepy, a bierze się to chyba stąd, że akurat takie miał producent w danej chwili w magazynie ...
Nawet, gdyby jakimś trafem znalazł się ktoś z identycznym kamperem, to 100 % pewności nigdy nie będzie :nono: .

Trzeba też brać pod uwagę fakt, że poprzedni właściciel(e) mógł(li) dokonać znaczących modernizacji lub wymiany tego elementu wyposażenia, a to już jest jedną wielką niewiadomą :niewiem: .
W takiej sytuacji, bardziej, niż na dociekaniu co tam było w oryginale,  skupiłbym się na tym, co zrobić, aby wszystko dobrze połączyć, zasilić i zapewnić poprawne działanie. Oczywiście dociekań nie należy przerywać, bo kto wie? Może akurat szczęśliwym trafem znajdzie się jakaś odpowiedź i okaże się, że wszystko pasuje, jak ulał :hmm: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , racja mało informacji podałem co do szczegółów mojego samochodu . Mam zabudowę Dethleffs advantage na ducato . rodznik 2009 . więc jak ktoś miałby jakieś informacje o to co proszę z góry dziękuję . i dziękuję również za dotychczasowe informację .pozdrawiam 

post-20251-0-94650900-1449042005_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to już wiemy.

Teraz pytanie doprecyzujące.

Czy chodzi Ci o e-blok, czyli urządzenie z transformatorem gdzieś schowane, czy o pulpit z guziczkami i włącznikami którym sterujesz urządzeniami elektrycznymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o e -blok. . pulpit mam taki jak w załączniku 

 

W takim razie, jestem niemal pewien, że był w tym kamperze elektroblock firmy "Schaudt".

Są dwie możliwości jego umieszczenia (w zależności od wersji zabudowy kampera): w konsoli pod fotelem kierowcy lub pod siedzeniem pasażera i w którymś z tych miejsc powinieneś posiadać nigdzie nie podłączone wtyki, które były przeznaczone dla wejść elektrobloku.

Urządzenia są do kupienia, ale z pewnością nie będą tanie.

Były tam montowane dwa rodzaje tych energobloków (w zależności od wyposażenia): EBL 99 oraz EBL 101.

Różnice między nimi oczywiście są i to nie tylko w rodzaju i rozmieszczeniu gniazd, ale nie miałem czasu, aby to przeanalizować.

Najgorsze jest to, że bywały jakieś odmiany tych elektrobloków i niestety, nie wiem czym mogły się różnić od wersji podstawowej.

Przypuszczam jednak, że w przypadku Twojego kampera, chodzi mimo wszystko, o którąś wersję podstawową (EBL 99 lub EBL 101), więc o odmianach wspominam tylko dla porządku.

Poza standardowym oznaczeniem EBL 101, miały jeszcze nast. końcówki: C OVP; D; B OVP; C.

Dla EBL 99 było tych odmian dużo więcej: B; C; D; E; F; G; H; K oraz I OVP.

Patrząc na Twój panel kontrolny, który występuje pod oznaczeniem "MP 20-T", jestem skłonny przypuszczać, że powinieneś mieć zamontowany elektroblock "Schaudt EBL 101".

 

PS

Jeśli chciałbyś mieć 100 % pewność, należy napisać do producenta lub autoryzowanego serwisu.

Możesz też, patrząc na rysunki, które zamieszczam, porównać gniazda tych zasilaczy i wtyczki w swoim kamperze (do którego z zasilaczy bardziej pasują). Szczególnie zwróć uwagę na trzy poziome gniazda, umieszczone w górnym rzędzie elektrobloku EBL 101, oznaczone jako nr 5, 7 i 9. Jeśli masz takie wtyczki, to jesteś niemal "w domu".

 

post-8228-0-73244900-1449112191_thumb.jpg

 

post-8228-0-52249300-1449112556_thumb.jpg

 

post-8228-0-14133900-1449112902_thumb.jpg

 

post-8228-0-01030500-1449112903_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota KRZYSIU!!!

Szperając trochę po necie, odnalazłem 2 rodzaje pulpitów.

Jeden taki jak ma Paweł w wersji SE

oraz drugi LCD i być może do nich są dedykowane odpowiednie e-bloki.

post-2083-0-58920100-1449133830_thumb.jpg

 

post-2083-0-73070300-1449133817_thumb.jpg

 

O ile już blisko, to gdzie i ile trzeba wydać na to urządzenie a z drugiej strony, kto wymontował oryginalny i w jakim celu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.