Skocz do zawartości

Jak u Was wygląda przegląd techniczny przyczepki z najazdem?


kettenhund

Rekomendowane odpowiedzi

Yabulon witaj. koledzy kto temu panu po przeglądzie Waszej przyczepy udowodni ze np chamulec na przeglądzie był a jutro nie ma. My odpowiadamy za stan naszych pojazdów.My musimy dbać aby wszystko było w normie. A my szukamy winy kogoś przychylnego.Wszyscy wiemy jak to się odbywa.A jeśli ten ktoś potraktuje nas poważnie to on jest be.

 

Jak diagnosta może powiedzieć o braku blach wyróżniających nasz pojazd jeśli ja zamiazt Ty pojechałem z przyczepą na diagnostykę małuchem a nie F.Mondeo.Przyczepa nie jest na stałe przypisana do danego pojazdu.

 

Dzisiaj ja ciągneprzyczepe /szczele/ dł.3.5m. za Mercem Sprinterem i przekroczę /zestaw 8 m./długośc zestawu a jutro Ty pojedziesz z moją przyczepa za / znowu szczele/ Skodą Felicją/ to podczas kontroli ja odpowiadam za oznakowasnie a nie diagnosta. Koledzy troszkę samokrycyzmu nam się by przydało. aby nikt nie doświadczał tego złego. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuratnie o tablicach tak napisałem, bo była długa dyskusja na ten temat. Natomiast wolałbym, zeby hamulce były sprawdzone czy równo biorą, a nie tylko czy uda mi się ruszyć zestawem z zaciągniętym ręcznym, bo moim zdaniem lepiej w ogóle nie mieć hamulca w przyczepie niż działający na jedno koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś pana że chcesz dla siebie bo ktoś inny używal pojazd a Ty chcesz być pewny, taki masz kaprys, ale wszystko grzecznie/tak jak w Styłu Sklepu .....Zenona Laskowika/ Kabaret Tej/ to wszystko kabaret. :ok::ok::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcemy mieć pewność,że wszystko jest ok to trzeba zdiąć koła,bębny,sprawdzić stan szczęk,przeczyścić rozpieraki i inne mechanizmy,posmarować(byle nie szczęki)i złożyć do kupy.badanie na rolkach pokaże siłę hamowania ale nie uchroni nas przed przyblokowanien zardzewiałego mechanizmu prowadzącym do spalenia okładzin i innymi cudami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo było pisane na temat tablic wyróżniających ale trudno było wyciągnąć wnioski czy powinny ona być zamontowane na zestawie powyżej 8m czy 12m. Szukałem w rozporządzeniach nt. warunków technicznych na stronach MI i znalazłem tylko iż powinny być na zestawie powyżej 12m. Czy ktoś mógłby mnie ewentualnie wyprowadzić z błędu i wskazać rozporządzenie lub zmiany, które nakładają obowiązek przy zestawie pow. 8m. Lubię być zgodny z prawem lecz bardzo mi się nie podobają tablice wyróżniające na campingu. Z góry dziękuję za konkretne odpowiedzi odwołujące się do przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

po 3 latach wracamy do tematu przeglądów.

Proszę o rozwinięcie tego tematu o Wasze doświadczenia podczas przeglądu.

Dużo osób nowych musi to przejść, a najgorsze jest jak się trafi na goście, który popatrzy, popuka i przybije pieczątkę.

Przecież nie chodzi tu o papier, przyczepa MUSI BYĆ SPRAWNA, bo od tego zależy nasz komfort podróżowania.

Napiszcie co powinno się sprawdzać, jak to powinno wyglądać i co wymagać od diagnosty.

Często nawet podczas przeglądu auta, trzeba przypominać żeby jeszcze sprawdził to czy tamto, oni biorą za to kasę więc niech się trochę wysilą.

Może niektórym zależy tylko na pieczątce w dowodzie, mi niestety nie bo wożę swoich najbliższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam szczęście/nieszczęście, wczoraj kolejny przegląd z przetrzepaniem dokładnie budy

 

- światła (bez p/mgielnych drugi raz :piwo:)

- vin

- kontrola wzrokowa od spodu, sam też wlazłem i oglądnąłem

- rolki i hamulec z tą śmieszną lagą

- szarpaki

- nawet na trzepaki wjechałem, ale to dla oceny wagi :sciana:

- 79zł

i pieczątka :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi za miesiąc kończy się przegląd, ale jakoś do tej pory problemu z przyczepami nie miałem. Zawsze bez problemu wszystko przechodzi. Pewnie dlatego, że wszystko jest sprawne :ok: Tylko, że przegląd to schodzi godzina, bo akurat na tej stacji diagnostycznej co robię przegląd jest fan karawaningu i zawsze na niego trafiam :sciana: i nigdy się naoglądać nie może chociaż w przyczepie nic się nie zmienia :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.