Skocz do zawartości

Ogrzewanie przyczepy - poprawa wydajności, zmniejszenie hałasu...


BartoszK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wydaje się to rozsądne....

Nie boisz się?

 

Sorry al postępowanie @ired'a jako "starego karawaningowca" dla mnie jest nieracjonalne i trochę ryzykowne aby nie napisać inaczej..

 

1 - brak cyrkulacji powietrza - większe ryzyko usypiaczy...

2 - kondensacja wody w przyczepie - ciekawe czy kiedyś sprawdzali materac na łóżku od spodu po nocy...

3 - co z wilgocią? - czy dotykaliście kiedyś ścian w przyczepie po takiej nocy tuz przy podłodze...?

4 - przewody od wentylacji (papier) wchłania cala wilgoć z powietrza, potem przy włączaniu nadmuchu i nagrzewaniu oddaje w powietrze cala kolekcje grzybów i roztoczy...

 

ja tak to widzę... moge sie mylisc... to mnie poprawcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra jakaś z tym przykrywaniem otworów   :blagac:  :blagac:  Ale jak ktoś chce poprawić fabrykę swoimi po......mi pomysłami to nic na to nie poradzimy.

Szkoda tylko ,że takie porady znajdziemy na karawaning.pl 

  

To może na czas snu  przykryć całą budę plandeką  :hmm:  powinno być cieplej..... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworów w podłodze nigdy nie zakrywałem. Za to zeszłej zimy, jak zmarzłem, zasłoniłem kratkę wentylacyjną w okienku dachowym aby było cieplej. Efektem była rosa na suficie, wilgotny materac od spodu i duchota.

Taka oto była lekcja aby nie zasłaniać otworów wentylacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie jest 13 wszystkich nawiewów.

-6 nawiewów centralnie w przyczepie

-1 w łazience

-4 w bakistach pod wyrkami więc spanie jest na cieplym materacu bo w każdej z 4 bakist w środku temperatura oscyluje w okolicy 35 stopni

-1 nawiew przy oknie (parapecie)

-1 nawiew bakista zewnętrzna tam gdzie butla.

Moja wersja jak mowił sprzedawca kiedys to wersja z grubszymi scianami czyli chyba zimowa choć ogrzewanej podłogi nie mam.

Edytowane przez schabo78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja jak mowił sprzedawca kiedys to wersja z grubszymi scianami czyli chyba zimowa choć ogrzewanej podłogi nie mam.

 

nie musi mieć ogrzewanej podłogi.... wieksza ilosc nawiewów, grubsze sciany ... ogrzewane podłogi sa w nowszych budkach, co raczej jest mniej wydajne niż większa ilość nawiewów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 28.11.2015 o 16:06, BartoszK napisał:

 

nie musi mieć ogrzewanej podłogi.... wieksza ilosc nawiewów, grubsze sciany ... ogrzewane podłogi sa w nowszych budkach, co raczej jest mniej wydajne niż większa ilość nawiewów.

odgrzeję temat - czy ktoś może napisać jakie ma doświadczenia z ogrzewaną podłogą ?

U mnie jest 500 W pod dywanikami podłogi ale jeszcze  nie wiem jakie to daje efekty w chłodniejsze dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bury Kocur napisał:

odgrzeję temat - czy ktoś może napisać jakie ma doświadczenia z ogrzewaną podłogą ?

U mnie jest 500 W pod dywanikami podłogi ale jeszcze  nie wiem jakie to daje efekty w chłodniejsze dni...

Tutaj jest chyba najciekawszy wątek

Podgrzewana podłoga DIY - strona 3 - Elektryka i elektronika - Karawaning.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Też rozebrałem i wyczyściłem wentylator jak autor wątku.

Tą klapę pod wnetylatorem mam ustawioną pionowo w dół czyli idzie po równo na przód i tył przyczepy.

Przyznam się że nie wiedziałem do czego służy ta klapa, to maja pierwsza przyczepa z nawiewem.

 

IMG_20210929_110554.jpg

IMG_20210929_105739.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
19 godzin temu, Cezarr napisał:

 

To nie jest webasto, to nawet nie płynęło z webasto w jednym kontenerze.

Kolejny Janusz biznesu, któremu nawet nie chciało się poprawić tłumaczenia z chińskiego na polski.

Cezarr, jak Ty sobie wyobrażasz gwarancję? Firma z USA https://www.bizapedia.com/de/msh-trade-llc.html, wysyłka ze Szwajcarii...

Tutaj masz to samo: https://pl.aliexpress.com/item/4000132516759.html?spm=a2g0o.search0304.0.0.6d39338bdkCBzZ&algo_pvid=b01adf8a-9d8c-4058-a2ff-442571de68af&algo_exp_id=b01adf8a-9d8c-4058-a2ff-442571de68af-7, co prawda gwarancja też "do bramy, potem się nie znamy", ale za to wysyłka z Polski (Wólka Kosowska?)

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany Eberspacher to wydatek nawet kilku tys zł. 

Dlatego wiele osób kupuje i używa tych czerwonych dogrzewaczy za tak małe pieniądze, że jak się popsuje, to zamiast reklamować, można kupić kolejne. 

Znajomi mają te sprzęty i z powodzeniem ogrzewają łodzie, czy garaże. Nie słyszałem złych opinii. 

Małe dogrzewacz po 500zł ludzie montują w autach, jest tu gdzieś na forum w Trafic chyba, znajomy też wrzucił do busa i śmiga. 

To jest po prostu ryzyko które jeden podejmie a drugi nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.