Skocz do zawartości

Gdynia - Karlskrona prom, camping?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jak w temacie, czy ktoś może polecić jakiś camping w Karlskronie? lub okolicy aby daleko nie śmigać od portu a dokładnie patrze pod kątem przyszłorocznych wakacji nad morzem na jakiś wypad tygodniowy do Szwecji :skromny: a i jeszcze takie zapytanie jaki koszt zestawu auto+budka na prom? bo nigdzie ceny znaleźć nie mogę :( lub nie umiem :kosz: Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtexJanex7,

 

ja mogę.

Polecam kemping www.dragsocamping.de  ( www.dragsocamping.com ). Bylismy tam kilka dni przed dwoma laty. Pare naszych zdjec z kempingu i okolicy znajdziesz w moim profilu tu: http://forum.karawaning.pl/gallery/album/641-szwecja/(Od pietnastego do dwudziestego zdjecia).

Kemping położony jest bardzo spokojnie  na (własnej) wyspie/półwyspie. Do centrum na nogach lub szybciej rowerami.

Kemping nie jest mały ale przestrzenny i  nie mieliśmy wrażenia ścisku. Przyjechaliśmy tam oczywiście bez rezerwacji. Miejsce mogliśmy wybrać. Jeśli będziesz tam przed lub po szwedzkich feriach szkolnych, dostaniesz miejsce nad woda z widokiem na miasto.

Karlskrona i okolice zdecydowanie warte zobaczenia. Jest sporo historycznych ciekawostek, interesujące muzeum marynarki jak przystało na bazę szwedzkiej floty,

z przystani przy kempingu popłyniesz statkami wycieczkowymi w stronę morza lub w głąb lądu. Warto!

 

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jak w temacie, czy ktoś może polecić jakiś camping w Karlskronie? lub okolicy aby daleko nie śmigać od portu a dokładnie patrze pod kątem przyszłorocznych wakacji nad morzem na jakiś wypad tygodniowy do Szwecji :skromny: a i jeszcze takie zapytanie jaki koszt zestawu auto+budka na prom? bo nigdzie ceny znaleźć nie mogę :( lub nie umiem :kosz: Pozdrawiam...

Witam.

 

 Dla Przykładu wysyłam Tobie mój voucher ze Świnoujscia do Ystad. Może ceny nie różnią się znacznie . Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz, Pozdrawiam.

post-18737-0-39071100-1448145235_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jak w temacie, czy ktoś może polecić jakiś camping w Karlskronie? lub okolicy aby daleko nie śmigać od portu a dokładnie patrze pod kątem przyszłorocznych wakacji nad morzem na jakiś wypad tygodniowy do Szwecji :skromny: a i jeszcze takie zapytanie jaki koszt zestawu auto+budka na prom? bo nigdzie ceny znaleźć nie mogę :( lub nie umiem :kosz: Pozdrawiam...

Strzałeczka!

Looknij na stronkę StenaLine- http://www.stenaline.pl/trasy/gdynia-karlskrona- tam masz wszystko do wyboru, do koloru, jakie auto, jaka cepka, ile ludzisków, itp.

Ja z mojego doświadczenia powiem, że w lipcu 2014 bilet na rejs nocny z Gdyni do Karlskrony (wypłynięcie chyba o 19:30- na miejscu w Szwecji o 7:45) kosztował 1848 PLN za 2 osoby dorosłe + 2 dzieci (wiek 5 i 6 lat) wliczając w to nocleg w kajucie (obowiązkowe na nocne rejsy) i zestaw samochód 2m-6m z przyczepą 4m-6m. Rezerwację robiłem chyba w maju...

Jeśli już będziesz w okolicach Karlskrony to polecam wyjazd do parku rozrywki na Olandię- http://www.olandsdjurpark.com/- jakieś 100km jazdy a dzieciaki będą mieć cały dzień frajdy. Wejście nie jest tanie- 1400 SEK dla 4-osobowej rodziny ale w tej cenie masz całkiem fajne zoo, kilkanaście karuzel tyle razy ile chcesz oraz basen tak więc cały dzień musisz zarezerwować dla rodzinki:)

A jeśli już mówimy o atrakcjach dla dzieciaków to jakieś 200km od Karlskrony jest świat Pippi Langstrumpf- http://www.alv.se/en.

Gdyby coś więcej to wal śmiało- postaram się doradzić z własnego, jednorazowego doświadczenia:)

Pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jak w temacie, czy ktoś może polecić jakiś camping w Karlskronie? lub okolicy aby daleko nie śmigać od portu a dokładnie patrze pod kątem przyszłorocznych wakacji nad morzem na jakiś wypad tygodniowy do Szwecji :skromny: a i jeszcze takie zapytanie jaki koszt zestawu auto+budka na prom? bo nigdzie ceny znaleźć nie mogę :( lub nie umiem :kosz: Pozdrawiam...

 

Spaliśmy 2 lata temu na kempingu Skonstavik (http://www.skonstavikcamping.se). Szału nie było, ale wszystko co potrzeba jest.

Jeśli chodzi o koszty przeprawy to zależy czy chcesz wersję oszczędną czy wygodną :)

2 lata temu za samochód z 4 osobami zapłaciliśmy 600 PLN na trasie Karlskrona-Gdyna (bez przyczepy - około 300PLN dodatkowo za przyczepę). Ale to był rejs w ciągu dnia, bez kabiny.

W tym roku udało się upolować promocję w Unity Line, i w cenie nocnego rejsu kabina była gratis, ale bilety kupowaliśmy w styczniu na rejs w lipcu. Dzięki temu zapłaciliśmy 850 PLN za nocny rejs z kabiną w jedną stronę w składzie: auto+przyczepa+cała rodzina(2+2).

 

W celu porównywania ofert polecam strony przewoźników. Z Polski do Szwecji pływaja 3 operatorów:

na trasie Świnoujście-Ystad:

Polferries i Unity Lina

na trasie Gdynia-Karlskrona:

Stena Line

 

Każdy z operatorów ma na stronie możliwość rezerwacji i tam dowiesz się najbardziej aktualnych cen. Tam też są informacje na temat dostępnych promocji,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.