Skocz do zawartości

Porównanie okien dachowych


DOMINO7

Rekomendowane odpowiedzi

Na rynku są dostępne okna dachowe pod otwór 40x40 z przezroczystą pokrywą , jako zamiennik-konkurencja dla okien Mini Heki.

Chodzi mi o takie okno:

http://center-camp.pl/pl/p/Okno-dachowe-wlaz-dachowy-Vision-Star-M-Pro-NOWOSC-/1682

Czy jest ktoś na forum kto użytkuje właśnie takie okna? Jest różnica pomiędzy np. FIAMMĄ a tym oknem z linka?  Czy w ogóle możecie mi coś powiedzieć na temat tych okien? Przymierzam się do wymiany na przeźroczyste i na takie trafiłem.

Edit:

Domyślam się, że podczas montażu ramki górana i dolna są razem normalnie skręcane  :hmm: ? Słyszałem o jakiś oknach składanych na "zatrzask" :niewiem: .

Edytowane przez DOMINO7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie takie okno. Posiada z jednej strony rozwijaną moskitierę, a z drugiej zasłonkę przeciwsłoneczną. Jakość wykonania bez zarzutu.

 

Otwiera się z pewnym oporem- trzeba pociągnąć rączkę w dół żeby odblokować zaczepy i jednocześnie ciągnąć po skosie. Zamykanie łatwe, ale trzeba wyhamować, bo zdarza się trzaśnięcie.

 

Samo okno jest z podwójnej warstwy tworzywa, ramka dookoła bardzo ładna i solidna.

 

Nie zauważyłem problemów z przeciekaniem. W czasie deszczu spokojnie może być uchylona i woda nie kapie do środka.

 

Według producenta ma system mikrowentylacji. Latem mieliśmy zawsze świeże powietrze w przyczepce. 

 

Podoba mi się to, że po otwarciu okna można przez nie wystawić głowę ;-)

 

Z mojego punktu widzenia (jeden sezon doświadczenia) mogę polecić to okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwenętrzną część obramowania okna razem ze "szkłem" wsuwa się w otwór 40x40. Następnie mocuje się plastikowe uchwyty od strony sufitu. Na koniec przychodzi ozdobna ramka od strony wnętrza przyczepy, pzykręcana wkrętami do sufitu. Wkręty są zamaskowane listwami zatrzaskowymi po długości ramki.

 

U mnie dach ma około 5cm grubości i zewnętrzna ramka niemal dotyka powierzchni sufitu.

 

Trzeba pamiętać o uszczelnieniu zewnętrznej ramki- ja nałożyłem pastę butylową na obwód ramki a później docisnąłem do dachu.

 

Na zdjęciu moja córka wyglądająca przez to okno dachowe ;-)

post-16850-0-80683900-1447852532_thumb.jpg

Edytowane przez ipy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta, okno zamówione :] ! Umknęło mi jakoś, ale temat już był poruszony.

http://forum.karawaning.pl/topic/18872-opinie-na-temat-okien-dachowych/

Na filmie bardzo ładnie widać szczegóły, detale okien i sposób montażu. Myślę, że z ceną niższą o 25% okna te będą stanowiły dość silną konkurencję dla Mini Heki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toscaner z forum CT ma takie okno w swoim kamperze-blaszaku. Ostatnio po kilku miesiącach kamperowania narzekał na to okienko. Ale nie podał szczegółów więc może warto napisać do niego na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toscaner z forum CT ma takie okno w swoim kamperze-blaszaku. Ostatnio po kilku miesiącach kamperowania narzekał na to okienko. Ale nie podał szczegółów więc może warto napisać do niego na PW.

Przetestuję na wiosnę, to tylko okno. Fajnie, że będę mógł wychylić się i zerknąć co z solarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie okno jest lepsze niż takie uchylane na obie strony bo jak się go zapomni zamknąć to nie urwie go wiatr (pod warunkiem, że zamontowane dobrze), ja miałem coś takiego http://center-camp.pl/pl/p/Okno-dachowe-do-przyczepy-kempingowej-40x40/1120

i kiedyś poleciało do nieba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.