Skocz do zawartości

Miejski autobus i przeróbka na kampera


Paszczak22

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam prawo jazdy kat. D i dwie prawe ręce.

 

należałoby jeszcze zwrócić uwagę na fakt że taki przerobiony autobus będzie samochodem ciężarowym specjalnym kempingowym i jako taki będzie wymagał prawa jazdy kat. C. Tak miał zarejestrowany Świstak, tak są rejestrowane campery RV, wiem bo na taki choruję i dlatego zrobiłem sobie prawko C, moze kiedyś uda się taki kupić, ja niestety mam dwie lewe ręce :-)

 

pozdrawiam

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 Czy będzie do tego potrzebny, rzeczoznawca? Czy wymontowanie kilku siedzeń może w znaczący sposób (prawny) utrudnić wprowadzenie go do eksploatacji lub chociażby uzyskiwanie corocznych przeglądów technicznych? W internecie znalazłem kilka takich pojazdów ale nie wiem jak to wygląda od strony prawnej

 

Jakoś nikt nie zwrócił tu uwagi na dość istotny aspekt, a mianowicie jak jest teki pojazd zarejestrowany, na ile osób, jakie ma wpisy w DR itd, itp. Jaką uzyskał homologację. No i czy np. nie ma ograniczeń w poruszaniu się po drogach publicznych (np. poza miastem, za granicą itp.) Nie wiem, tak tylko sobie głośno myślę  :hmm:

I jak to się będzie miało do przeróbek, które ewentualnie byłyby robione.

 

I bardzo ważny aspekt ktoś z przedmówców poruszył - przełożenia skrzyni biegów. Na trasie zniesiesz jajko z nerwów, a przy dystrybutorze dostaniesz potrójnego zawału połączonego z palpitacją  :]  To tak, jakbyś wybrał się na wakacje rasową terenówką z najlepszego okresu. Wrzucisz najwyższy bieg, silnik wyje, obroty max, a samochód jedzie 80 km/h.......  :miga:  Oczywiście przejaskrawiam ale mniej więcej o to chodzi  :skromny:

 

Osobiście, jeżeli planujesz taką przeróbkę, to polecałbym poszukać wyprzedaży z PKS-u. Pojazdy będą bardziej komfortowe (np. cichsze  :hmm: ) i zdecydowanie lepiej przystosowane do poruszania się po trasach, na dłuższych odcinkach. No i na pewno komfort jazdy kierowcy będzie inny, niż w przypadku autobusu MPK. :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

należałoby jeszcze zwrócić uwagę na fakt że taki przerobiony autobus będzie samochodem ciężarowym specjalnym kempingowym i jako taki będzie wymagał prawa jazdy kat. C. Tak miał zarejestrowany Świstak, tak są rejestrowane campery RV, wiem bo na taki choruję i dlatego zrobiłem sobie prawko C, moze kiedyś uda się taki kupić, ja niestety mam dwie lewe ręce :-)

 

pozdrawiam

 

Andrzej

Właśnie to ustaliłem i mnie trochę ścieło, że mam prawo jazdy kat. D i nie mogę jechać autobusem bo w dowodzie ma wpisane "pojazd specjalny" - chore prawo. Największe problemy to będę miał z formalnościami i biurokracją niż samą przebudową. Muszę rozważyć czy zmniejszając ilość miejsc do 10 (a nie do 9) autobus dalej będzie autobusem czy też ciężarówką i czy taką zmianę konstrukcji w autobusie mogę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I bardzo ważny aspekt ktoś z przedmówców poruszył - przełożenia skrzyni biegów. Na trasie zniesiesz jajko z nerwów, a przy dystrybutorze dostaniesz potrójnego zawału połączonego z palpitacją  :]  To tak, jakbyś wybrał się na wakacje rasową terenówką z najlepszego okresu. Wrzucisz najwyższy bieg, silnik wyje, obroty max, a samochód jedzie 80 km/h.......  :miga:  Oczywiście przejaskrawiam ale mniej więcej o to chodzi  :skromny:

Jeździłem autobusem miejskim (stary ikarus) i turystycznym ( autosan) takie średniej wielkości i faktycznie  w dalszej trasie może być różnica ale w końcu jedziemy na wakacje a nie wyścigi. :]

No i fakt do tego trzeba mieć C po przerobieniu :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeździłem autobusem miejskim (stary ikarus) i turystycznym ( autosan) takie średniej wielkości i faktycznie  w dalszej trasie może być różnica ale w końcu jedziemy na wakacje a nie wyścigi. :]

No i fakt do tego trzeba mieć C po przerobieniu :look:

 

Według wikipedii istnieje możliwość zarejestrowania samochodu specjalnego z oznaczeniem M3 a nie M1 i wtedy może obowiązywało by mnie prawo jazdy kat. D. Temat muszę zgłębić, bo od tego zależy czy wogóle warto się brać za taką budowę. 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pojazd_specjalny

Edytowane przez Paszczak22 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zastanawiał się nad sensem upychania przyczepy do autobusu, czy ciężarówki?

Z ekonomicznego punktu widzenia szaleństwo.

Większy komfort? - nie sądzę.

Może lepsza mobilność? - wiadomo, że nie.

Czym więc kierują się ludzie kupujący kampery lub budujący różne dziwne pojazdy turystyczne?

Nie lepiej mieć porządnie przygotowaną przyczepę i dobry samochód który ją pociągnie i bedzie służył do wielu innych celów, w tym zwiedzania i zakupów?

Nie mam zamiaru się czepiać, po prostu tego nie rozumiem.   :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zastanawiał się nad sensem upychania przyczepy do autobusu, czy ciężarówki?

Z ekonomicznego punktu widzenia szaleństwo.

Większy komfort? - nie sądzę.

Może lepsza mobilność? - wiadomo, że nie.

Czym więc kierują się ludzie kupujący kampery lub budujący różne dziwne pojazdy turystyczne?

Nie lepiej mieć porządnie przygotowaną przyczepę i dobry samochód który ją pociągnie i bedzie służył do wielu innych celów, w tym zwiedzania i zakupów?

Nie mam zamiaru się czepiać, po prostu tego nie rozumiem.   :hmm:

Jeżeli zadajesz takie pytanie to znaczy że żadna odpowiedź jaka tu padnie nie przekona Cię do tego

ani Ci tego nie wytłumaczy. Takie rzeczy są po prosu niewytłumaczalne i nie zawsze wszystko musi mieć sens

i się opłacać z ekonomicznego punku widzenia, to jest po prosu spełnienie jakiś marzeń czy kaprysu

mieć coś czego nie ma nikt, mieć coś co zrobiło się samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie masz prawka na C?

Niestety nie.

Czy ktoś zastanawiał się nad sensem upychania przyczepy do autobusu, czy ciężarówki?

Z ekonomicznego punktu widzenia szaleństwo.

Większy komfort? - nie sądzę.

Może lepsza mobilność? - wiadomo, że nie.

Czym więc kierują się ludzie kupujący kampery lub budujący różne dziwne pojazdy turystyczne?

Nie lepiej mieć porządnie przygotowaną przyczepę i dobry samochód który ją pociągnie i bedzie służył do wielu innych celów, w tym zwiedzania i zakupów?

Nie mam zamiaru się czepiać, po prostu tego nie rozumiem.   :hmm:

Mnie znajomi pytają po co kupiłem przyczepę jak można kwaterę na miejscu wynająć, używając tych samych argumentów... co byś im odpowiedział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie.

 

Mnie znajomi pytają po co kupiłem przyczepę jak można kwaterę na miejscu wynająć, używając tych samych argumentów... co byś im odpowiedział?

Że mając przyczepę jestem u siebie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że mając przyczepę jestem u siebie ;-)

 

A łooo. Dokładnie :ok:

 

 

Większy komfort? - nie sądzę.

Może lepsza mobilność? - wiadomo, że nie.

Czym więc kierują się ludzie kupujący kampery

 

 

Większy komfort - to zależy od wyposażenia

Większa mobilność - przy tzw. objazdówce - zdecydowanie TAK

 

Czym się kierują ? Sercem, nie rozumem. Tym, samym, czym inni przy zakupie przyczepy :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort podróżowania dobrym samochodem z dobrą przyczepą jest na pewno większy niż starym autobusem, czy ciężarówką.

Zdajecie sobie sprawę jak wyląda np. wymiana koła w takim kolosie. 

Zakupy będziecie robić na stacjach benzynowych, a na wycieczki już tylko pieszo albo na rowerach?

Wiecie jakie jest zużycie paliwa takich cudeniek?

Milka została wyceniona na 80 000. Za taką kwotę można skomponować naprawdę luksusowy zestaw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort podróżowania dobrym samochodem z dobrą przyczepą jest na pewno większy niż starym autobusem, czy ciężarówką.

Zdajecie sobie sprawę jak wyląda np. wymiana koła w takim kolosie. 

Zakupy będziecie robić na stacjach benzynowych, a na wycieczki już tylko pieszo albo na rowerach?

Wiecie jakie jest zużycie paliwa takich cudeniek?

Milka została wyceniona na 80 000. Za taką kwotę można skomponować naprawdę luksusowy zestaw.

 

Masz jakiś swoje hobby które lubisz spełniać???

Jechałeś kiedyś ciężarówką (chodzi o prowadzenie)?

Poza tym wymieniasz rzeczy które dla pasjonatów są nieistotne i nie mają priorytetowego znaczenia. 

Kolego budując taki pojazd ma się w nim czuć dobrze, i ma mieć z tego powodu cały czas banana na twarzy  :yay:

Z całym szacunkiem ale Ty nie będziesz tym jeździł i płacił za paliwo, koła też nie będziesz zmieniał :]  

Ja tam kibicuje w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tam kibicuje w 100%

a ja również.Nie rozumiem po co i na co ironizować i pomniejszać wagę czyjegoś wyzwania i spełniania marzeń,ludzie mają jednak w sobie sporo żółci i jak tylko nadarzy się sposobność za wszelką cenę muszą ją na kogoś wylać.Pozdrawiam wszystkich czujących inaczej :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.