Skocz do zawartości

Miejski autobus i przeróbka na kampera


Paszczak22

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam prawo jazdy kat. D i dwie prawe ręce. Autobusy miejskie MZK wysprzedaje w atrakcyjnych cenach. Chciałbym jeden kupić i przerobić na kampera? Czy będzie do tego potrzebny, rzeczoznawca? Czy wymontowanie kilku siedzeń może w znaczący sposób (prawny) utrudnić wprowadzenie go do eksploatacji lub chociażby uzyskiwanie corocznych przeglądów technicznych? W internecie znalazłem kilka takich pojazdów ale nie wiem jak to wygląda od strony prawnej. Ktoś przerabiał temat?

Edytowane przez Paszczak22 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kasa, kasa, kasa i raz jeszcze kasa + zapał.

bo decydując się na coś takiego, domniemywam że masz minimum umiejętności

p.s.

i raz jeszcze KASA

!!

***

na forum camperteamu jest obszerna relacja z takiego przedsięwzięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kampera z autobusu robił Świstak . Pogadaj z nim . Był to Ikarus i nazywał się Milka . Zobacz zdjęcia z VII zlotu w Sławie .

Edytowane przez maciekzal (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK, TAK, TAK... właśnie o coś takiego mi chodziło. Między innymi widziałem artykuł w jakiejś gazecie o milce ale nie było, żadnych szczegółów - a tu informacje z pierwszej ręki. Dziękuję bardzo TOM3653

W zależności jakiej marki jest autobus to musisz kupić jeszcze dwa lub cztery na części :]

Nie szukam jakiś autobusów niszowych tylko takie które są popularne, np. Neoplan, Jelcz wtedy będę miał pewność dostępności części zamiennych i doświadczonych mechaników :)

kasa, kasa, kasa i raz jeszcze kasa + zapał.

bo decydując się na coś takiego, domniemywam że masz minimum umiejętności

p.s.

i raz jeszcze KASA

!!

***

na forum camperteamu jest obszerna relacja z takiego przedsięwzięcia

Ilość potrzebnej kasy ściśle zależy m.in. od standardu wykończenia - powiedzmy, że na chwilę obecną nie jestem wymagający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie  , można zrobić środek na pełnym wypasie .Można znajomych zaprosić na kilka dni . Miejsca w środku nie zabraknie na nic . 

Tylko te parcele na  kempingach jakoś chyba są za małe na takiego big-kampera. I czasem wjazd ( o ile pozwolą wjechać) i manewrowanie może być nie wykonalne :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie  , można zrobić środek na pełnym wypasie .Można znajomych zaprosić na kilka dni . Miejsca w środku nie zabraknie na nic . 

Tylko te parcele na  kempingach jakoś chyba są za małe na takiego big-kampera. I czasem wjazd ( o ile pozwolą wjechać) i manewrowanie może być nie wykonalne :hmm:

Planowanie, planowanie, planowanie  i nie powinno być problemu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się w tym, że planowanie załatwia sprawę. W Stanach drogi są dużo szersze i parkingi większe itd. Co innego w Europie. Jest jednak wiele miejsc, w które ciężko jest wjechać autobusem. Mało gdzie da się stanąć.

Świstak zrobił Milkę i fajnie mu wyszło. Władował mnóstwo pieniędzy w remont podzespołów mechanicznych (skrzynia o ile pamiętam i jeszcze coś). A mimo wszystko sprzedaje i już kupił bazę pod kolejnego kampera, ale ... krótszego (też powyżej 3.5 tony więc nie chodzi o koszty viatoll). Czy sądzicie, że chce mieć krótszego niż Milka dlatego, że nie ma uciążliwości związanych z długością autobusu?

 

Przyczepa kempingowa ma zwykle około 6,5-7,5 m z dyszlem (moja ma chyba 6,80 m). No i jest lekka więc w razie potrzeby można odpiąć od auta i wstawić ją ręcznie w miejsce na kempingu. Podobnie kamper ma zbliżoną długość wynoszącą około 7 m. Da radę wjechać w miejsca przygotowane na kempingach. Natomiast autobus często nie wjedzie nawet przez bramę, bo się nie złamie wystarczająco. Na alejkach dojazdowych też będzie miał problem i często nie da rady zmieścić się na parceli ani na nią wjechać z powodu promienia skrętu. W efekcie trzeba wybierać kempingi nie wedle tego co nam się podoba, ale gdzie się zmieści autobus - dla mnie bez sensu. Nie chcę się ograniczać.

Oczywiście autobus-kamper ma dużo większą autonomiczność i zwykle wcale nie będzie stał na kempingu, ale na dziko (czyli gdziekolwiek). Niestety w wielu krajach nie jest to dopuszczalne. Natomiast do jazdy w okolicy może nie będzie najgorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się w tym, że planowanie załatwia sprawę. W Stanach drogi są dużo szersze i parkingi większe itd. Co innego w Europie.

No tak w Sanach to wszystko maja największe, drogi, samochody, drzewa, psy i koty itd.itd.itd. :look:   :look:   :look:

A w europie trzeba planować i już, przecież ten autobus (milka)12m tak więc to nie jest aż tak dużo, ja nie widzę problemu, żadnego.

Sam oczywiście bym takiego autobusu nie chciał ponieważ nie jest mi potrzebny, ale jeżeli chodzi o jazdę to wiele kempingów

jest jak najbardziej dostępne.

Ja  widziałem takie, mając taki autobus kemping jest praktycznie niepotrzebny.

post-7306-0-07450700-1446468465_thumb.jpg

post-7306-0-54300200-1446468481_thumb.jpg

post-7306-0-75749500-1446468508_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.