Skocz do zawartości

Rumunia/Bułgaria/Turcja


toa

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne macie te wspomnienia. Kiedyś też tam byłem w latach osiemdziesiątych F125p z niewiadówką. Piękne czasy.

Niestety to co widziałem w necie zupełnie mnie nie zachęca - może jednak trzeba zobaczyć Grecję ponownie albo Hiszpanię....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kurcze nosi mnie by zobaczyć Bułgarię którą pamiętam, ale patrząc na Street View, widząc pełno bloków, pełno śmieci to aż zniechęcenie mnie bierze...

Moja córka była w 2013 w Bułgarii i wróciła zniesmaczona wybrzeżem. Plaże pełne, woda mętna - pełno meduz, brud, betonowe hotele wyrastające jak grzyby po deszczu w tym mnóstwo niedokończonych straszących żelbetowymi szkieletamii. Jak zobaczyłam "moją" dawną kiedyś niemal dziką plażę w Sozopolu to się przeraziłam  :look: cała zastawiona parasolami w krzykliwych kolorach, zero klimatu - niestety to już nie moja bajka :oslabiony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka była w 2013 w Bułgarii i wróciła zniesmaczona wybrzeżem. Plaże pełne, woda mętna - pełno meduz, brud, betonowe hotele wyrastające jak grzyby po deszczu w tym mnóstwo niedokończonych straszących żelbetowymi szkieletamii. Jak zobaczyłam "moją" dawną kiedyś niemal dziką plażę w Sozopolu to się przeraziłam  :look: cała zastawiona parasolami w krzykliwych kolorach, zero klimatu - niestety to już nie moja bajka :oslabiony: .

Woda mętna i syfiasta bo z pensjonatów ścieki odprowadzane są bezpośrednio do morza , osobiście widziałem jak po opadach deszczu na skarpie odkryła się rura która była poprowadzona pod piaskiem plaży i kończyła się kilkanaście metrów od brzegu w morzu , jak wiatr był od brzegu na morze to jeszcze uszło ale jak przez kilka dni wiało w stronę lądu to możecie sobie wyobrazić jaki zapach był na plaży i w wodzie , na szczęście staliśmy 2 km dalej . Biorąc jednak pod uwagę to co się dzieje obecnie na południu Europy  :hmm: , pewnie i tak przyjdzie nam przeprosić starą dobrą BG :skromny::hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ janm > ...Biorąc jednak pod uwagę to co się dzieje obecnie na południu Europy  :hmm: ,

                   pewnie i tak przyjdzie nam przeprosić starą dobrą BG :skromny::hej:

    BG plaża

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono może naprawdę warto Bułgarię przeprosić..

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/albania-kolejnym-celem-terrorystow-bedziecie-sie-trzasc-i-kleczec-przed-allahem/zyqf5c

 

w ME I HR uchodźcy zaczynają coraz bardziej się szarogęsić. - ostrożność i jeszcze raz ostrożność.

@Krzysiek Lipiec czy Sierpień Twoje plany?

chcemy aby ktoś przetarł szlaki i dopiero będzie decyzja.

@Ired kiedy ostatnimi czasy byłeś w Bułgarii?? bo jak czytam forum bułgarskie to poniżej obzoru czarny piasek :( w zatoczkach.

a pamiętam że w obzorze był jaśniutki i cieplutki (a fale przecudne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufolz  > ... kiedy ostatnimi czasy byłeś w Bułgarii?

 

Koniec lat osiemdziesiątych XX w.

Od tamtych lat przejazd przez RO i BG jest wciąż bez zmian. Trzy dni w drodze !

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Nam się marzy dojazd max 2 dni !

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ired no to te same lata com I ja... Fiat 125p -1300(italia) i niewiadówka z awarara...

to były czasy, - a palaczinki placuszki ktoś pamięta ich smak??? <mniam>

http://www.kuchniabułgarska.pl/palaczinki-bulgarskie-nalesniki/

żeby tylko bezpiecznie było. i pewna miejscówka  to 3dni się przezyje,.. (to tyle co do Albani)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek Lipiec czy Sierpień Twoje plany?

chcemy aby ktoś przetarł szlaki i dopiero będzie decyzja.

 

U mnie raczej koniec czerwca - ale na teraz coraz bardziej myślę o kierunku Iberyjskim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Te kempingi pamiętam za dziecka.attachicon.gif2014-08-13_373.JPG Fotka z kempingu Raj.

Dużo drzew, potężny kemping. Było bardzo dużo atrakcji. A teraz?

 

Gradina to plaża, byliśmy tam jak miałem naście lat.

Sam kiedyś szukałem jakiś opisów co do tego kempingu, nic się nie zmieniło.

podrzucajcie jakieś nowe informacje. 

Pozdrawiam 

 

Daniel ja też tam bywałem za dziecka.. :D

te same czasy ten sam kemping....

qrcze.. :(

@Ired - proszę podeślij sprawdzone kempingi przy samej plaży z namiarami GPS bo wszystkie co patrze to albo nie maja stron albo niewidać ich na googlach. :(

post-5064-0-77786400-1452958754.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.