Skocz do zawartości

Rumunia/Bułgaria/Turcja


toa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wśród potencjalnych celów przyszłorocznych wakacji pojawiają się kraje Rumunia i Bułgaria.

Szukałem trochę fajnych kempingów w Bułgarii ale przyznam, że nie znalazłem nad morzem żadnych naprawdę fajnych kempingów.

 

Lokalizacja, która mnie interesuje - czym bliżej Turcji tym lepiej (zależy mi na wypadzie na 2 dni do Istambułu) ale to nie jest najważniejsze. Głównie chciałbym aby kemping miał basen, dobre sanitariaty i plac zabaw.

 

Czy możecie coś polecić ?

 

Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Będzie ciężko z basenem i z dobrym kempingiem również ; w ostatnich latach wiele kempingów zostało zlikwidowanych ( pobudowano pensjonaty ) pozostałości popadają w ruinę a nowych jakoś nie widać i z tego powodu w sezonie robi się ciasno ; o naszej dawnej kochanej Bułgarii pozostały tylko wspomnienia i slaydy ale przeszukuj fora i pewnie coś znajdziesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wygląda to optymistycznie - ale może jeszcze ktoś coś poleci.

 

podobnie jak czarnogóra, albania to i bułgaria nie ma sensu z ogonem jechać - ceny na kwaterach mniejsze niż na kempingach których jak na lekarstwo, beznadziejne i drogie , wiem, że to nie to samo ale innej opcji narazie nie widzę , chyba, że kamperem chcesz to miejsc do spania i plażowania jest sporo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kempingami w Bułgarii to nie jest najlepiej,ale w 2010r byliśmy na kempingu około 7 km od Neseberu  w kierunku Turcji.Pozostałość po dawnej epoce częściowo reaktywowana ale nad samym morzem,dalej jest  miejscowość Kiten.Jak to dzisiaj wygląda -nie wiem.W Bułgarii szli w kierunku luksusowych hoteli dla mafii wschodniej a kempingi chyba idą w odstawkę.Niemniej jednak Bułgaria jest piękna i warto szukać.Pozdrawiam :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kempingi pamiętam za dziecka.post-1013-0-25882700-1447169311_thumb.jpg Fotka z kempingu Raj.

Dużo drzew, potężny kemping. Było bardzo dużo atrakcji. A teraz?

 

Gradina to plaża, byliśmy tam jak miałem naście lat.

Sam kiedyś szukałem jakiś opisów co do tego kempingu, nic się nie zmieniło.

podrzucajcie jakieś nowe informacje. 
Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam się chodziło po muszelki i była tam plaża nudystów  :]post-1013-0-10312400-1447177027_thumb.jpgTak. 

Chyba o to miejsce pytasz co jest w oddali?

Sorry za jakość ale fotka z końca lat 89/90 ,wtedy cyfrówek nie było nawet chyba nie planowali takiego rozwoju.

 

Pozdrawiam 

post-1013-0-05801400-1447178036_thumb.jpg

Edytowane przez Daniel DJR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daniel DJR

Owoce morza to Mиди, bułgarzy jedli na surowo posypując szczyptą soli.

My gotowaliśmy Mиди w wiadrze pogrzewając grzałka 1600W następnie robilismy tak jak flaki. Smażylismy na patelni...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Wspomnianą historyczną   grzałka z tamtych lat podgrzewamy teraz wodę w wiadrze do prysznica.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.