Skocz do zawartości

dylemat z DMC przed zakupem


Tool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na samym wstępie chciałbym się przywitać - jako nowy forumowicz i newbie w temacie karawaningu..

 

Męczy mnie następujący dylemat: Poszukuję przyczepy - oczywiście najlepiej 3-4 osobowej - ale poręcznej w codziennym rozstawianiu i składaniu /podróże z miejsca na miejsce/ i jak się okazało nie jest to w moim przypadku łatwe :/ a to dlatego, że holownikiem jest busik transit o DMC 2640 kg a kategoria prawo jazdy "musi" zostać tylko B czyli mam pole na DMC przyczepki tylko 860kg... słabo, ale trzeba się z tym pogodzić.

 

Wybrałem sobie ładną Hobby Classic /preferuję białe wnętrze/ z 1993 ale masa jej to 1050kg - czyli odpada, jak z moich oględzin wynika jedyną sensowną propozycją jest Spirit Alpine.. i tutaj wkleję linka do przykładowej sensownej oferty: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4469009 wiem że ma DMC 750kg..

 

Bardzo Was proszę o poradę gdzie i czego szukać - mój budżet to ok 11tys zł.

 

pozdrawiam

Tool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

 

stare przyczepy miały niewielkie dmc, pamiętam, że mój 4-metrowy eifelland z 1974 roku miał dmc bodaj 850 kg, a teraz porównywalny ma pewnie z 1100 kg...

 

zależy jak chcesz karawaningować. ja przy rodzinie 2+2 nie wyobrażam sobie przyczepy mniejszej niż mój ponad 5-metrowy dethleffs z 1989 roku. dla mnie układ wnętrza jest bardzo istotny. Ty też się zastanów przed zakupem, żeby nie żałować.

 

mam busa z dmc 2600, ale ja mam uprawnienia na przyczepę więc mi to było obojętne. pomyśl czy jednak nie zrobić tego "e do b"

inna sprawa, jak mocnego masz transita- ja mam słaby silnik 1.9 td. wydaje mi się, że komfort dają w busach z cięższą przyczepą dopiero ponaddwulitrowe silniki tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscy chyba bym poskąpił na przyczepę, ale wydał tą kasę na dorobienie kategorii E. W sumie zwróci się to podczas większego wyboru przyczep, a kupno większej wiąże się z lepszym komfortem użytkowania.

 

No i ważne co Affa wspomniał jaki motorek masz w transicie? Ale myślę, że nawet jakbyś miał najsłabsze wersje jeździłoby się wmiarę ok z przyczepą do ok 800kg masy własnej (przy nieprzeładowanym aucie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Holownikiem jest Ford Transit 2.0TDi 85KM nie jest za mocny, ale wystarcza. Najważniejszą sprawą dla mnie jest brak możliwości zrobienia E do B ze względu na kilka osób prowadzących ten zestaw :/

 

pozdrawiam

Tool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.