Skocz do zawartości

Problem z rejestracją, patrzcie uważnie w dowód!


kamileek8

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś miesiąc temu stało się. Długo o tym mówiłem, jeszcze dłużej myślałem. Kupiłem przyczepkę. Leciwy Home-Car 420, w dowodzie dmc 750 kg, przegląd bezterminowy. Podpisałem umowę, zapiąłem czepkę i do domu. Kilka dni później postanowilem ją zarejestrować. Wziąłem więc dokumenty, tablicę i do urzędu. Pani za ladą ładnie się przywitała, po czym zaczęła wszystko przeglądać. Jakie było moje zdziwienie, kiedy powiedziała mi że z rejestracji nici bo nie ma przeglądu. Ale jak to, przecież jest, bezterminowy. Wtedy pani odwraca dowód i pokazuje mi: rodzaj pojazdu - przyczepa specjalna, przeznaczenie - kempingowa. Po prawie godzinnej przepychance zrezygnowałem. Pojechałem do domu i stwierdziłem że zrobię ten przegląd. Zapiąłem więc czepkę i do diagnosty. Ten wszystko obejrzał, zważył i usiadł do komputera. Po chwili dowiedziałem się że przeglądu terminowego też nie może zrobić bo jeśli przyczepa ma dmc 750 kg to system nie chce tego przyjąć. Zgłupiałem. Zadzwoniłem jeszcze raz do starostwa, dałem słuchawkę diagnoście i się naradzali. Po kilku minutach powiedział mi że zrobi identyfikację i będzie ok. Zapłaciłem 60 zł, dostałem kwit i znów do urzędu. Tam pani za ladą, zresztą nie tylko ona, nie wiedziała nic o rozmowie z diagnostą. Znów zaczęła mówić że nie może zarejestrować. Lekko podłamany udałem się więc do naczelnika urzedu. Po naświetlaniu sprawy porozumiał się w końcu z panią zza lady i zarejestrowała moją czepkę jako lekką kempingową, korygując błąd poprzedniego urzędu. Miał ktoś podobne problemy czy tylko Wejherowo jest jakieś dziwne?

Nie sprecyzowałem. Powodem odmowy rejestracji był błędny wpis przyczepa specjalna. Taka przyczepa musi mieć przegląd co rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Haaa!!!! Nasze kochane urzędy... W mojej filii Starostwa Powiatowego jest identycznie. Czasami to nawet mi się wydaje, że na siłę szukają pretekstu i byle powodu aby nie zarejestrować pojazdu. A różna interpretacja przepisów przez urzędników, diagnostów i całą rzeszę innych ludków od których jesteśmy uzależnieni podczas rejestracji to po prostu poezja!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budka ma pewnie przewaloną DMC i jak juz miałeś przeboje z rejestracja to było trzeba przy okazji wyprostować masy bo z tego co widze http://forum.karawaning.pl/topic/14211-twoja-budka-wa%C5%BCy-wiecej-niz-myslisz/page-29to masz 25kg ładowności więc ... :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budka ma pewnie przewaloną DMC i jak juz miałeś przeboje z rejestracja to było trzeba przy okazji wyprostować masy bo z tego co widze http://forum.karawaning.pl/topic/14211-twoja-budka-wa%C5%BCy-wiecej-niz-myslisz/page-29to masz 25kg ładowności więc ... :bzik:

Budka ma swoje lata. Któryś z poprzednich właścicieli wzmocnił podłogę drewnianymi belkami co musiało podnieść wagę. Nie jest ona jakaś strasznie duża, ale fakt jest taki że nie mam pojęcia jakie są jej dane fabryczne i czy dmc 750 to wymysł poprzedniego właściciela w porozumieniu z diagnostą czy nie. Na pewno będę musiał przejrzeć ją przed sezonem i ewentualnie wywalić coś zbędnego. Biorąc pod uwagę entuzjazm pani ze Starostwa, podniesienie DMC raczej nie ułatwiłoby rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budka realnie powinna mieć w granicach 900-1000 DMC ale jak już udało się zarejestrowac to głowy sobie tym nie zwracaj tylko ciesz sie z mozliwości jej uzytkowania :ok:

 

 

Może przedstawisz ją tu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiadówkę miałem zarejestrowaną jako specjalną kempingową i z przeglądem bezterminowym. Też miałem trochę latania, bo przyczepę kupiłem na czarnych tablicach i starym dowodzie w którym brakowało połowy danych ale po zrobieniu przeglądu nie było żadnego problemów. Panie z automatu rejestrują u mnie przyczepy kempingowe jako specjalne a że dmc było 720 to przegląd bezterminowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budka realnie powinna mieć w granicach 900-1000 DMC ale jak już udało się zarejestrowac to głowy sobie tym nie zwracaj tylko ciesz sie z mozliwości jej uzytkowania :ok:

 

 

Może przedstawisz ją tu ;)

Przedstawiona ;)http://forum.karawaning.pl/topic/20534-home-car-420/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprecyzowałem. Powodem odmowy rejestracji był błędny wpis przyczepa specjalna. Taka przyczepa musi mieć przegląd co rok.

 

Ty się ciesz, że nie musiałeś jej rejestrować w Węgrzcach ( powiat krakowski ). Mnie kiedyś nie zarejestrowali samochodu z fakturą z salonu !   :krzykacz:

Ot takie widzimisie urzędasów   :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rejestrowałem pierwszą przyczepę, to diagnosta zapisał, że to przyczepa specjalna kempingowa lekka o DMC 900 kg. Z tym pojechałem do wydziału komunikacji w Mikołowie. I tu na szczęście kobitki były kumate, bo przeczytały, pośmiały się i do mnie z tekstem "To, co ma pan tu napisane, to bzdury - jak ja mam panu zarejestrować przyczepę jako lekką z taką masą?". Po czym same poszły do swojego szefa, pogadały i wróciły z informacją, że zarejestrują jako przyczepę specjalną kempingową, pominą tylko przymiotnik lekką i temat załatwiony. Ale tym razem to diagnosta dał .... ciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w Lublinie miałem dokładnie odwrotnie,

 

kupiłem przyczepę w Wawie, w dowodzie miała przyczepa specjalna, przeznaczenie ---

przy przerejestrowywaniu okazało się że ktos wcześniej się "machnął" i w cepiku było 'specjalna towarowa'

Mowię, że jest to kemping, pokazuje instrukcje (obok zdjecia był model) i od ręki miałem zmienione na specjalna, przeznaczenie kempingowa

 

Niestety za tym poszła też druga zmiana, MW 960kg, DMC=1200 => MW=DMC

bo wg nich przyczepa kempingowa nie może mieć ładowności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tok, dnia 16 Paź 2015 - 09:02, napisał:snapback.png

A mi zarejestrowali przyczepę  HOM-CAR  380   DMC 850 kg jako lekką  i przegląd bezterminowy 

Niby jak  :hmm:

A tego to sam nie wiem  taka twórczość urzędnicza zauważyłem w domu 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Właśnie wczoraj tj. 25.11.2016 poszedłem przerejestrować swoją zakupioną 2 tygodnie temu przyczepkę w słynnym WK w Wejherowie. Pani w okienku powiedziała, że jest oczywiście problem bo mam wpisane w dowodzie rejestracyjnym "przyczepa specjalna" wobec czego musi ona przechodzić badania techniczne co roku. No cóż w dowodzie istnieją zapisy:

 

1. DMC 750 kg

2. Rodzaj "przyczepa specjalna"

3. Masa własna 660 kg

4. Rodzaj nadwozia "camping"

5. Data produkcji 1980

6. Następne badanie techniczne: BEZTERMINOWO

 

Chcę tę przyczepkę poprostu przerejestrować na siebie. Zaczynam się zastanawiać czy to znaczy, że poprzedni właściciele którzy użytkowali pojazd łamali prawo przez 36 lat??? Znalazłem orzecznictwo sądowe w tej sprawie NSA - wyrok wskazuje że zapis przyczepa specjalna w tym czasie nie ma nic kompletnie do rzeczy i skoro DMC jest 750 kg i było badanie techniczne skutkujące wpisem do dowodu rejestracyjnego "bezterminowo" to jest to przyczepa lekka. Co będzie dalej nie wiem. Wybieram się ponownie do WK tym razem na rozmowę z naczelnikiem. Zastanawiam się też, może tej przyczepy nie przerejetrowywać? Podobno nie jest to obowiązkowe. Jeśli można to poproszę o szczegółowy opis załatwienia tej spawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.