Skocz do zawartości

Przejazd przez Ukrainę w 2015 r.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Jeśli nikt nie jechał tamtędy, to zawsze pozostaje opcja Street View, bo z tego co widzę, to jest dostępna na tej trasie.

 

Edit: przepraszam, nie widziałem posta mcmaly :blush:

Edytowane przez Walt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem w tym roku na Ukrainie. Ale w poprzednich latach bywałem tam kilkakrotnie i mogę stwierdzić, że jedyna dobra droga, która jechałem prowadziła ze Lwowa do Żółkwi. Reszta dróg to drogi kiepskie, złe i bardzo złe. Ostatnie drogowe doświadczenie ukraińskie to powrót z Krymu w 2013 roku przez Winnicę, Chmielnicki, Kamieniec Podolski, Tarnopol, Lwów i przejście graniczne Rawa Ruska-Hrebenne. https://goo.gl/maps/dq1gW7iwaWQ2

Drogi były kiepskie i fatalne jak wszystkie drogi w Zachodniej Ukrainie. Myślę, że od tego czasu niewiele się tam zmieniło. Jeżeli już, to na gorsze, bo kraj jest na skraju zapaści gospodarczej. Poprzednio byłem na Ukrainie, w 2011 r , robiąc petlę Rava Ruska, Jaworiv, Sudowa Wisznia,  Sambor. Drohobycz, Nadwirna, Kołomyja Jaremcze, Worochta, Werchowina, Kosiw, Czerniowce, Stanisławów, Lwów, Rava Ruska https://goo.gl/maps/zG7bKECtfE12

Drogi koszmarne. Reasumując da się przejechać drogami głównymi, ale na drogach dojazdowych do niektórych miejscowości turystycznych może być różnie, szczególnie dla czegoś, co ma niskie zawieszenie. Relacje z tych podróży stronie www w podpisie.

Jak widać nie są to najświeższe informacje, ale może okażą się w jakiś sposób przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zależy Ci na zwiedzaniu Ukrainy, to proponuję do Bułgarii jechać przez Słowację, Węgry i Rumunię. Różnica  to około 70 km. Drogi  są dobre, łącznie z drogami w Rumunii. Pozwoli Ci to zaoszczędzić nerwów związanych z "telepaniem się" po ukraińskich dziurach. Unikniesz także straty czasu i stresu, związanego z dwukrotnym przekraczaniem granicy oraz kontaktem z ukraińskimi celnikami i pogranicznikami. Nie wiem jak z przekraczaniem granic jest teraz, bo przez uchodźców wszystko się pokiełbasiło, ale na tej trasie jedyna, krótka, kontrola graniczna odbywała się na granicy węgiersko-rumuńskiej (Rumunia jest poza strefą Shengen) Ta trasa ma tez mankamenty. Niestety trzeba wykupić winietę na Słowację. Co prawda jest możliwość ominięcia dróg płatnych przy jeździe drogami lokalnymi, ale wydłuża to czas podróży. Odcinek przez Węgry w tym wariancie jest bez winietowy. W Rumunii  musisz  mieć winietę, bo tam wszystkie drogi są płatne, ale i tak musiałbyś ją wykupić jadąc przez Ukrainę. Tak na marginesie do polecam Rumunię. Byłem tam w tym roku i na pewno jeszcze się wybiorę.

Oczywiście wybór należy do Ciebie, ale jako alternatywne rozwiązanie proponuję taką trasę https://goo.gl/maps/6y5kzKgxUpR2

Jeszcze jedno. W Twojej wersji trzeba przejechać przez Karpaty Wschodnie, gdzie można spotkać ładne widoki, ale i długie strome podjazdy i zjazdy oraz zakręty typu "agrafka", a do tego potrzebny jest mocny holownik.

Edytowane przez Teurgus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Teurgus  > ...jako alternatywne rozwiązanie proponuję taką trasę https://goo.gl/maps/6y5kzKgxUpR2  <= znamy, przez Czop jechałeś ?

 

Do Bułgarii jeździliśmy wieloma marszrutami, kilka z nich:

 

Legengarna... ←  i n f o  →  Inne...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Zamierzamy powtórzyć trasę legendarną stąd pytania o stan dróg na Ukrainie.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzamy powtórzyć trasę legendarną stąd pytania o stan dróg na Ukrainie.

Oczywiście to jest Twój wybór. Nie zmienia to jednak mojej opinii o stanie dróg w Zachodniej Ukrainie, a szczególnie w Karpatach Wschodnich. I nie jest to tylko moja subiektywna opinia, bo Ukraińcy uważają tak samo. Jednakowoż życzę Koledze powodzenia w realizacji planów wyjazdowych.

 

Ps. Przez Czop na Węgry wjeżdżałem jeszcze za poprzedniego ustroju i do tej pory pamiętam koszmarną przeprawę przez Karpaty ukraińskimi bezdrożami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... życzę Koledze powodzenia w realizacji planów wyjazdowych.

 

@Teurgus

Dziękujemy...

Czy legendarną trasę z czasów CCCP zaliczymy ?

Legendarną plażę na pewno...tu zmiany po latach znikome = żadne.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.