Skocz do zawartości

kemping dywity - kto był? kto podpowie co warto zobaczyć?


CamperDiem

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj w nocy też było zimno, a dodatkowo gaz się w butli skończył...

dlaczego gaz się kończy ZAWSZE w nocy???!!!

problemu nie ma- wskakujesz w ZIMNE ubranie, wyskakujesz na ZIMNE NIEPRZYJAZNE :piwo: ZEWNĘTRZE, po cichutku żeby nie obudzić dziatek otwierasz schowek na butle, zamykasz jedną butlę, przełączasz wężyk na drugą butlę, otwierasz zawór, po cichu zamykasz schowek i idziesz do przyczepy... tutaj zahaczasz o coś hałaśliwego i wszyscy się budzą :przyczepa:

całe szczęście nie tym razem :blagac:

 

coraz częściej myślę nad zmianą butli na kompozytowe, albo nad zakupem urządzonka do automatycznego przełączania butli.

pytanie do kampujących nie tylko latem i używających ogrzewania gazowego- stosuje ktoś te patenty niemiaszków: podwójne reduktory, mierniki poziomu butli itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem Twoje fotki Basi. Powiedziała że powinieneś dostać medal za odwagę aby w taka pogodę wyprawiać się w ,,rejs ,,. / Moja małżonka jest ciepłolubna /

Widzę że trochę słońca też mieliście .

Oglądam właśnie w katalogu TRUMY takie podłączenie na dwie butle . Są to dwa reduktory na butlach połączone z trzecim który kosztuje 63 euro. Komplet razem 126 euro .

życzę słonka i czekam na następne fotki ! :przyczepa::blagac::piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo nad zakupem urządzonka do automatycznego przełączania butli.

pytanie do kampujących nie tylko latem i używających ogrzewania gazowego- stosuje ktoś te patenty niemiaszków: podwójne reduktory, mierniki poziomu butli itp?

 

Niemieckie butle mają inny gwint i nie wiem czy w sprzedaży znajdziesz odpowiednie przejściówki dla tych trumowatych wynalzków. Z drugiej strony posiadanie niemieckich butli też może być sporym problemem, bo trzeba by je było nie wymieniać a napełniać (a mało jest miejsc gdzie zrobisz to legalnie).

Z bp sprawa jest o tyle lepsze że:

1. widzisz ile gazu w postaci płynnej pozostało

2. podmiana butli odbywa się bez żadnych narzędzi

3. masz czysty propan a co za tym idzie przy niskich temperaturach butle uda Ci się opróżnić do końca.

4. kupuenie reduktora bp + butle będzie zapewne tańsze niż urządzenie trumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

Niemieckie butle mają inny gwint i nie wiem czy w sprzedaży znajdziesz odpowiednie przejściówki dla tych trumowatych wynalzków.

nie ma nmniejszego problemu wszystkie butle normowane nabijam w austri i w polsce troche problemow ale trzeba wiedziec gdzie sie ruszyc .tak samo uzywam butli polskich i niemieckich do tego samego reduktora i nie ma najmniejszych problemow

 

Z drugiej strony posiadanie niemieckich butli też może być sporym problemem, bo trzeba by je było nie wymieniać a napełniać (a mało jest miejsc gdzie zrobisz to legalnie).

Z bp sprawa jest o tyle lepsze że:

1. widzisz ile gazu w postaci płynnej pozostało

2. podmiana butli odbywa się bez żadnych narzędzi

3. masz czysty propan a co za tym idzie przy niskich temperaturach butle uda Ci się opróżnić do końca.

4. kupuenie reduktora bp + butle będzie zapewne tańsze niż urządzenie trumy

 

co do tego podwojnego podlaczenia odradzono mi ze wzgledu na zapominanie ze trzeba wymienic lub nabic butle ,my mamy w sprzedazy takie urzadzenie co puszczasz gaz z dwoch butli na raz, konczy sie tez razem ;; lub jedna zamykasz ,ale w nocy tez musisz wyjsc coby otorzyc pokretlo :przyczepa:

 

http://www.pfaff-camping.at/index.php?navID=24&pID=11591&tpl=details&lang=1

 

 

http://www.pfaff-camping.at/index.php?navID=24&pID=11592&tpl=details&lang=1

 

http://www.pfaff-camping.at/index.php?navID=24&pID=1175&tpl=details&lang=1

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo uzywam butli polskich i niemieckich do tego samego reduktora i nie ma najmniejszych problemow

Byłem przekonany że gwinty w niemieckich są inne niż w polskich :przyczepa:.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiaczek napisał/a:

powinieneś dostać medal za odwagę

 

Moje zdanie jest dokładnie takie samo :przyczepa:

 

jeżeli medal- to tylko z kartofla :piwo:

 

mieszkamy nad morzem i tutaj zwykle jest chłodniej niż w głębi kraju (wilgotność i wiatr), więc przyzwyczailiśmy się do chłodu. oczywiście dla równowagi zimą jest cieplej- powoli zapominamy co to jest śnieg :piwo:

 

nam te wyjazdy wiosenno-jesienne weszły już dawno w nawyk. dawniej jeździliśmy tylko do przyczepy nad jeziorem, ale po to zmieniliśmy naszą wiekową przyczepę na dopuszczoną do ruchu drogowego, by coś w końcu odwiedzić, a że nie lubimy hoteli to w grę wchodzi póki co tylko domek na kółkach :blagac:

 

jeżeli mamy jakieś ograniczenia, oprócz oczywistych "braków": kasy i czasu :hop1: , to tylko choroba lokomocyjna dzieciaków. po części udało nam się ograniczyć dyskomfort- kupiliśmy do naszej T4 zasłonki na okna, przez co dziewczyny nie mogą patrzeć na boki i jest o niebo lepiej :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle to wróciliśmy :hop1:

 

jeszcze kilka słów o kempingu w dywitach

 

oto recepcja

 

drogowskazy na kempingu skierowane tylko do niemieckojęzycznych :blagac:

 

zrzut ścieków jest, ale na mój gust mało wygodny :przyczepa: przykrywa go ta metalowa pokrywa z lewej strony

 

oto referencje kempingu i dyplom od jednego z banków i gazety

 

cennik proszę sobie samemu ocenić poziom cen.

przed sezonem taniej! ja za dużą przyczepę z busem, 2 osoby dorosłe, 2 dzieci, bez prądu, ale z pewnym wykorzystaniem sanitariatu (mycie garów w ciepłej wodzie, dostęp do wody, zlew ścieków do wc oraz opróżnienie toalety chemicznej), za 2 doby zapłaciłem 60 zł, więc jestem zadowolony. w sezonie byłoby 140 zł.

 

co mnie zaskoczyło (pozytywnie): w całej gminie widziałem pojemniki do segregacji odpadów. jestem zdziwiony, bo na wsiach ciągle wyrzuca się śmieci do lasu i w pole (sąsiada oczywiście), a tutaj proszę :piwo:

cała gmina generalnie bardzo porządna, czego nie da się powiedzieć o wioskach na trasie z lidzbarka warmińskiego do pasłęka

 

napiszę jeszcze dzisiaj o strusiolandii i parę fajnych fotek załączę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo uzywam butli polskich i niemieckich do tego samego reduktora i nie ma najmniejszych problemow

Byłem przekonany że gwinty w niemieckich są inne niż w polskich :przyczepa:.

Pozdrawiam!

 

witam

 

jak sie to po naszemu gada " czlowiek uczy sie cale zycie"

ja tez wszystkiego nie wiem

 

:blagac:

 

pozdrawiam zaloga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trochę o strusiolandii, może kogoś zainteresuje?

 

przede wszystkim nie należy zrażać się dojazdem, bo dużo błocka było i tak jakoś wioskowato :blagac:

brama wejściowa wyglądała bardzo zachęcająco

 

strusiolandia_brama.jpg

 

zabudowania gospodarcze bardzo gustowne

 

strusiolandia_knajpka.jpg

 

właściciele przyjmują wycieczki, proponują noclegi u siebie lub w okolicy, organizują imprezy okolicznościowe

 

sala_biesiadna.jpg

 

no ale przyjechaliśmy tutaj dla zwierzaków, więc oto i one:

 

kozy.jpg

koza_profil.jpg

 

kucyk_madzia.jpg

 

warchlaczek.jpg

tata_warchlaczka.jpg

 

wreszcie strusie:

 

strus.jpg

strus_siatka.jpg

 

wszędzie obecne są króliki

 

kroliczek.jpg

 

zwierzęta żyją tutaj w harmonii

 

kot_kon_swinia.jpg

 

dla dzieci największą przyjemnością było karmienie świnki judyty, jak się okazało ciężarnej krzyżówki mikroświni amerykańskiej, świnki wietnamskiej i dzika :przyczepa:

 

panny_i_judyta.jpg

 

zdjęć mamy więcej, ale nie ma sensu wszystkich pokazywać

 

były też huśtawki, na sali biesiadnej dziewczynki się wytańczyły.

z niezbyt bogatego menu gospody wybraliśmy kawę i herbatę, bo na więcej się nie odważyliśmy.

z drugiej strony przybyła po nas wycieczka z rosji i oni mieli tam jeść obiad, więc być może zasady sanitarno-epidemiologiczne jednak tam obowiązują :piwo:

 

do kempingu w dywitach nieco ponad 5 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.