Skocz do zawartości

Ford S-MAX Dylematy.


blumore

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że bardzo zastanawiam się nad tym autem chciałem prosić osoby które takim autem jeżdżą lub mają wiedzę o kilka porad.

Interesuje mnie wersja po lifcie - coś koło roku 2010

 

1. Czy silnik 2.0 140 KM  da sobie radę z przyczepą DMC 1300 na luzie?

2. Jakie silniki w tym modelu polecacie i czy nastawiać się raczej na manuala/automat

3. Czy jest to model awaryjny?

4. Czy rozczaruję się na plus, a może na minus po przesiadce z A4? Dodam że A4 jest za ciasna dla 3 moich dzieciaków i to jest jedyny powód zamiany.

5. Czy w 2 rzędzie spokojnie podróżuje dorosła osoba (komfort nóg)

6. Czy wszystkie Smax-y to auta 7 osobowe?

 

7. najważniejsze - Potrzebuje przykładowe dane z DR takie jak DMC auta, masa auta, ile może ciągnąć ( z hamulcem i bez)

 

Jeśli ktoś ma jakieś inne sugestie, rady itp. będę bardzo wdzięczny

Wiem, że jest forum forda i to nie jedno, ale mi chodzi aby akurat to auto było pod przyczepę.

Remik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że bardzo zastanawiam się nad tym autem chciałem prosić osoby które takim autem jeżdżą lub mają wiedzę o kilka porad.

Interesuje mnie wersja po lifcie - coś koło roku 2010

 

1. Czy silnik 2.0 140 KM  da sobie radę z przyczepą DMC 1300 na luzie?

2. Jakie silniki w tym modelu polecacie i czy nastawiać się raczej na manuala/automat

3. Czy jest to model awaryjny?

4. Czy rozczaruję się na plus, a może na minus po przesiadce z A4? Dodam że A4 jest za ciasna dla 3 moich dzieciaków i to jest jedyny powód zamiany.

5. Czy w 2 rzędzie spokojnie podróżuje dorosła osoba (komfort nóg)

6. Czy wszystkie Smax-y to auta 7 osobowe?

 

7. najważniejsze - Potrzebuje przykładowe dane z DR takie jak DMC auta, masa auta, ile może ciągnąć ( z hamulcem i bez)

 

Jeśli ktoś ma jakieś inne sugestie, rady itp. będę bardzo wdzięczny

Wiem, że jest forum forda i to nie jedno, ale mi chodzi aby akurat to auto było pod przyczepę.

Remik

 

Witam sam takiego autka szukam tylko przed liftem , 

 tak ten silniczek da sobie rade z  taką cepka , jest mało awaryjny , nie polecam 1.8 tdci ,w drugim rzedzie jest dużo miejsca , są wersje 5 i 7 osobowe danych niestety nie mam ale z chęcią sie dowiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sam takiego autka szukam tylko przed liftem , 

 tak ten silniczek da sobie rade z  taką cepka , jest mało awaryjny , nie polecam 1.8 tdci ,w drugim rzedzie jest dużo miejsca , są wersje 5 i 7 osobowe danych niestety nie mam ale z chęcią sie dowiem ;)

 

Jak dopadnę syna, to zerknę w DR jego S-Maksia (2,0 Pb; skrzynia manual, 7 miejsc) i dane zamieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się pochwycić syna prędzej, aniżeli myślałem.

 

Dane są następujace: F1 2340; F2-2340; F3-3440; G-1530; O1-1100; O2-750.

 

Ładowność wydaje się być przesadnie duża  :hmm: , zaś uciąg :no:

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolniak, uciąg podałeś z benzyny 2.0. Diesel ma, jak dobrze kojarze, ok 1700-1800. Nawet 1.8TDCI ma 1500. 2.3 PB aut. 1250.

 

W 2 rzędzie swobodnie dorośli podróżują. Nie każdy smax jest 7 osobowy.

1.8 diesel ma przewagę nad 2.0 w postaci braku filtra cząstek stałych i tańszych części. Ale raczej pod przyczepę bym jego nie wziął w tym modelu. Do jazdy solo tak.

 

Auto nie ma istotnych, notorycznych usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 tdci moc 163KM ma 1800kg i 750kg uciagu. Dmc auta ok 2510kg. MW ok 1650kg z manualną skrzynią.

 

Z tyłu miejsca jak w dobrym samolocie.

 

Przy przebiegu 55000km wymiana klocków w tylnych hamulcach. Więcej "napraw" nie było. O tym że jest dpf wiem tylko z instrukcji - na razie nie dał o sobie znać.

 

Sprzęgło w manualu delikatne. Samochód bardzo dobrze radzi sobie z Tabbertem 1500kg.

 

Bardzo stabilny samochód na drodze, jedzie jak po szynach. Przy 150kmh we wnętrzu przyjemnie cicho.

 

Nawiewy z klimy w tylnym rzędzie.Dobre szyby atermiczne (przyciemnianie w fabryce) z tyłu.

 

Idealny dla rodziny 2+2 i więcej.

 

Szerszy od typowych aut w rodzinie, ledwo wchodzi do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Dobry automat jest lepszy i solo i z budą. Zawsze się z tego śmiałem, że to dobre dla dziadków, albo tęgich afroamerykanów, ale pojeździłem różnymi autami i BAJKA.

Jedynie skrzynię CVT omijam z daleka i tak też doradzam innym. :oslabiony: .

 

Podstawa w automacie to mocny silnik żeby, ciągle biegów nie zrzucał, bo na dłuższa metę jest to denerwujące. Przynajmniej dla mnie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli patrząc na DMC na prawku B tego nie pociągnę, i dochodzi viatolik.

No i wszystkie które mi się podobają są 5 osobowe a nie 7.

Czy ten 3 rząd to tylko dla małych dzieciaków 3 letnich?

Edytowane przez blumore (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że bardzo zastanawiam się nad tym autem chciałem prosić osoby które takim autem jeżdżą lub mają wiedzę o kilka porad.

Interesuje mnie wersja po lifcie - coś koło roku 2010

 

1. Czy silnik 2.0 140 KM  da sobie radę z przyczepą DMC 1300 na luzie?

Mam Galaxy z tym silnikiem - daje rady mojemu Knausowi 1500 kg. Więc z twoją, 200 kg. lżejszą da radę bez zająknięcia.

 

2. Jakie silniki w tym modelu polecacie i czy nastawiać się raczej na manuala/automat

Dobry jest ten 140 konny i ten 163 konny. Poczytaj na forum Forda, bo podobno te silniki różnią się tylko mapą - i mają obydwie wgrane i wystarczy powiedzieć silnikowi, że ma mieć 163 konie i jest. Niestety mój jest przedliftowy (a w sumie to międzyliftowy) i to nie działa u mnie :(

Co do automatu - mam i nie zamienię na ręczną :P

 

3. Czy jest to model awaryjny?

1,5 roku jazdy, 20 000 km, w tym 5000 z przyczepą - żadnych awarii.

 

4. Czy rozczaruję się na plus, a może na minus po przesiadce z A4? Dodam że A4 jest za ciasna dla 3 moich dzieciaków i to jest jedyny powód zamiany.

Zmieniałem z tego samego powodu z Mondeo. Zaskoczył mnie Galaxiak baaaaaaardzo pozytywnie. W zeszłym roku wyjeżdżając do Cro fotele 2 rzędu przesuwałem do przodu, żeby powiększyć jeszcze bagażnik (wsadziłem rower do środka) - dzieci nie narzekały :)

 

5. Czy w 2 rzędzie spokojnie podróżuje dorosła osoba (komfort nóg)

W 2 rzędzie spokojnie 3 osoby dorosłe podróżują.

 

6. Czy wszystkie Smax-y to auta 7 osobowe?

S-max akurat jest 5 i 7-mio osobowy w odróżnieniu od Galaxy, który jest tylko 7-,mio osobowy. 5-cio osobowe mogą mieć fajną platformę w bagażniku - wysuwaną podłogę.

 

Jeśli ktoś ma jakieś inne sugestie, rady itp. będę bardzo wdzięczny

Wiem, że jest forum forda i to nie jedno, ale mi chodzi aby akurat to auto było pod przyczepę.

Remik

A może GALAXY ?? To samo co S-max, więcej miejsca w ostatnim rzędzie, regulowane fotele (przód/tył) w 3-cim rzędzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A może GALAXY ?? To samo co S-max, więcej miejsca w ostatnim rzędzie, regulowane fotele (przód/tył) w 3-cim rzędzie

Jest też taka opcja w rozmyślaniach rodzinnych.

Mamy Chryslera Grand Voyagera, jednak niestety wg DR nie mogę nim ciągnąć mojej przyczepy.

Czy w Galaxy w 3 rzędzie osoby w wieku 12-17 lat mogą wygodnie podróżować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dodam swoje 3 grosze od siebie. Także posiadam Galaxy i skłaniam do jego zakupu. Mój zakupiłem funfel nówka na zamówienie pod siebie(nie to że się chwalę-wtedy na to było mnie stać i taka była potrzeba). Mój kolega był kierownikiem salonu Forda w Olsztynie i dzięki niemu miałem możliwość przetestowania przez tydzień s-maxa i galaxy o porównywalnym wyposażeniu i takim samym silnikiem 2.0 TDCI . Wrażenia z jazdy były bardzo odczuwalne na korzyść galaxy. Galaxy jest dużo cichszy, bardziej wytłumiony, bagażnik jest dużo większy-przde wszystkim wyższa linia dachu-nie opada jak w s-maxie. Trzeci rząd siedzeń w standardzie dobrze wkomponowany w podłogę bagażnika. Jak zrobiliśmy smulację identycznego wyposażenia s-maxa i galaxy to s-max wyszedł drożej. Po za tym lubię bardziej proste linie auta i galaxy jest dla mnie ładniejszy i mniej krzykliwy niż s-max. Automatu nie testowałem, choć brałem go pod uwagę, lecz dopłata 10 tyś zł za ten luxus mnie ostudzła. Przebieg mam niewielki bo 53000 km, ale poza wymianą olei, filtrów i klocków z przodu i z tyłu na szczęście nic się nie działo. Z czystym sumieniem polecam.

IMHO-MagZyg


Witaj. Napiszę tak- luxusu nie będzie, ale nie spotkałem jeszcze auta w któtym w 3 rzędzie siedzeń jest tyle miejsca na nogi i nad głową oraz regulacji w przód i tył wraz z możliwością regulacji kąta oparcia fotela.

Pozdrawiam-MagZyg

Edytowane przez MagZyg (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Napiszę tak- luxusu nie będzie, ale nie spotkałem jeszcze auta w któtym w 3 rzędzie siedzeń jest tyle miejsca na nogi i nad głową oraz regulacji w przód i tył wraz z możliwością regulacji kąta oparcia fotela.

Pozdrawiam-MagZyg

Przejedź się Chryslerem Grand Voyagerem :miga:

 

P.S.

MagZyg możesz mi podać dane z DR? masa auta, DMC oraz jakie cepki może ciągnąć?

Edytowane przez blumore (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z całym szacunkiem, jaździłem Voyagerem i wszechobecny plastik oraz wykonanie pod klienta z USA mnie odraża o wajsze automatu przez grzeczność nie wspomnę-ale to moje subiektywne odczucia jak kogoś obraziłem-przepraszam.

Dane:

F1-2505

F2-2505

F3-4230

O1-1750

O2-750

G-1731

Pozdrawiam-MagZyg

Edytowane przez MagZyg (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.