Skocz do zawartości

Jaką markę wybrać, czym sie kierować.


BartekS

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy eksperci karawaningu,

Z góry przepraszam jeśli nie trafiłem na podobny watek na tym forum (szukałem i nie znalazłem) ale chciałbym poprosić o pomoc w wyborze przyczepy.

Szukam przyczepy nowej lub lekko używanej ( np 1 rok lub 2) a nastepujących parametrach:

- 4 osoby

- łóżka piętrowe

- oddzielny prysznic

- długość ok 550 ( nie licząc zaczepu)

- DMC Max 2000 kg

- nowoczesne wykończenie

- dobra jakość

Moje dotychczas znalezione propozycje to:

Hobby 545KMF, Dethleffs 560 FMK, Fendt 560 SKM, BÜRSTNER 560 TK

Wszystkie te modele i marki zdają sie spełniać moje kryteria... i tu zaczyna sie problem: trwałość, jakość wykończenia, rożna cena, funkcjonalność, stabilność jazdy.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki użytkowników, doświadczenia, informacje co różni wybrane przeze mnie marki lub na co zwrócić uwagę.

Dziękuje i pozdrawiam

Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wymienione marki są w zasadzie równorzędne pod względem wytrzymałości.

Każda ma jakieś swoje małe przypadłości i zalety, no może Fendt  jest  troszkę jakby bardziej trwały ( podłoga grubsza niż u pozostałych )

Reszta to raczej wedle Twoich upodobań , chociażby rozkład, wystrój, itp.

Stabilność jazdy?? 

Trzeba by robić test przyczep tej samej wielkości, tak samo załadowanych, tym samym holownikiem itd.

Tego raczej nie robiono nigdy.

Więc tutaj każda sroka może zacząć swój ogon chwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz powiedzą ci, że po 2000 roku to nie sa przyczepy tylko budy z tektury co to sie rozwalają po sezonie :]

 

i w sumie sporo prawdy w tym jest :hmm:

Pewnie tyle samo prawdy co nieprawdy.

Trochę się robi z tego takie gadanie w stylu " nie byłem w Ameryce ale znam kogoś kto był"

 

Z wymienionych brałbym Dethleffsa albo Fendta.

 

Z trzeciej strony należałoby sprawdzić pochodzenie przyczepy bo takie młode roczniki mogą być po wypożyczalni. Szansa na to że ktoś kupił przyczepę za > 20k Eur i sprzedaje ją po roku jest stosunkowo niewielka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej zwracalbym uwage na stan przyczepy i najbardziej korzystny uklad wnetrza.Wybralbym najladniejsza z dostepnych.

Kazdy procudent stosuje to samo wyposazenie :lodowka,piec itd.a chodzi tylko o jak najladniejsze zabudowanie tego wszystkiego.

 

P.S.

Nie lepiej poszukac przyczepy o szerekosci 2,3 bo te ktore wymieniles to maja po 2,5 oprocz HOBBY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nikt z Polski po nia nie przyjedze, bo ona nie dosc, ze daleko to jeszcze droga.

Oj tam droga, temat jest o nowych lub prawie nowych przyczepach tak więc kasa do wydania jest :smirk:

Ale po mojemu tematy tego typu już były, i zawsze na końcu jest tak że zostały wymienione wszystkie marki dostępne na rynku   :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może włożę kij w mrowisko ale co tam , może nie popularne w europie ale jakże funkcjonalne i wypasione, solidnie zbudowane. Ja bym kolego BartekS  ci zaproponował markę którą sam użytkuję i polecam, tu masz kilka info : http://www.solifer.com/husvagn201/husvagnar/artic/artic-560/

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naoglądałem sie tych przyczep w tym roku jak byłem w Szwecji plus do tego Polarów i Kabbe powiem że są to super przyczepy

u nas mało spotykane, ale niesamowite. :slina:


Coś mi posty nie wchodzą :hmm:

 

Naoglądałem sie tych przyczep w tym roku jak byłem w Szwecji plus do tego Polarów i Kabbe powiem że są to super przyczepy

u nas mało spotykane, ale niesamowite. :slina:


Naoglądałem sie tych przyczep w tym roku jak byłem w Szwecji plus do tego Polarów i Kabbe powiem że są to super przyczepy

u nas mało spotykane, ale niesamowite. :slina:

Edytowane przez Tomii (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wybierając p-kę staraliśmy się zobaczyć ją w reau. Czyli odwiedziliśmy dealerów realnych a nie wirtualnych. Wizyty u nich spowodowały szybki wybór typu. Kierując się jakością ( w pierwszej kolejności ) estetyką ( tu każdy ma swoją ) i rozwiązaniami drobiazgów mamy to co mamy. Zdjęcia w folderach zawsze są piękne.

Najbliższe targi są w Brnie i w Dreźnie.

Dzwoń do dealerów, co mają na placu i jedź zobacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.