Skocz do zawartości

Karawaningowe (i nie tylko) artykuły i ciekawostki znalezione w sieci


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ja zakładam że każdy może jechać po wypiciu lub być wczorajszym i już, nie mam litości dla takich osób nawet za cenętego ze będą rutynowe kontrole.Powidz mi co Ci przeszkadzają takie kontrole masz coś do ukrycia :hmm: aż tak dużo stracisz czasu,z całym szacunkiem ale jak czytam takie wypowiedzi to mi się słabo robi, każdy oczekuje aby było bezpiecznie ale nie rozumieże takie coś kosztuje chociażby trochę straconego czasu. Młode gówniarze już dawno policję mają za nic, właśnie dlategoże oglądają takie bzdetne filmiki nagrywane przez idiotów, już pisałem nie życzę nikomu nic złego ale po niektórychwypowiedziach jestem pewny że nie mieliście nigdy w życiu doczynienia z sytuacja gdzie ta policja jest potrzebna i takiezachowania jak na filmie od razy byście zmienili zdanie.
Ja tylko staram się wytłumaczyć jaki mamy obowiązujący w Polsce stan prawny. Nie mam zamiaru nikogo oceniać. Ja nie mam problemów z kontrolą, a w zasadzie w ogóle nie daje powodów do zatrzymywania bo zazwyczaj jeżdżę zgodnie z przepisami. Dmuchałem chyba raz czy dwa razy w życiu. Nie stanowi to dla mnie problemu.Natomiast mogę rozumieć takich ludzi, że chcą aby przestrzegano ich praw. To nie ten człowiek wymyślił prawo tylko ustawodawca. On tylko wymaga aby policja to prawo przestrzegała tak jak i on. On nie jedzie pijany więc nie widzi sensu żeby go badali. Ma do tego prawo? Ano ma. To jego sprawa. Jak pisałem ja tego nie oceniam, ani źle mu nie życzę bo to najwyczajniej głupie

 

A mogą w przypadku odmowy dmuchania zaciągnąć na komisariat do stacjonarnego? Bo w tym filmie odgrażali się ale w końcu go nie powieźli
Tylko jeśli jest uzasadnione podejrzenie. W przypadku braku podejrzenia, że ktoś jest po spożyciu raczej policjant miałby problem w związku z bezpodstawnym zatrzymaniem czy za przekroczenie uprawnień. Ci policjanci dobrze o tym wiedzieli dlatego odstąpili od czynności. Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jest jakie jest i jeszcze się taki nie urodził co wszystkim dogodził, ale prawda jest taka że brakuje nam kultury jazdy

i to bardzo, do tego jazda na bani, prawo jazdy powinno być zabrane dożywotnio każdemu kto wsiądzie do auta po kielichu

i to nie ważne czy wypił przed chwilą czy był wczorajszy, mało tego powinno być zer promila i już, nie ma tłumaczenia

że ktoś straci pracę i do końca życia nie będzie mógł jeździć, prawko zabrane na zawsze i koniec dyskusji.

Zresztą już sam kurs na prawo jazdy to kpina już tutaj popełniany jest błąd i to duży, wszystko nastawione jest na zdanie

egzaminu a nie na to żeby nauczyć młodego kierowce jeździć i wpoić mu dobre nawyki.


Aha i żeby nie było że bronię policji, bo niestety nic dobrego z ich strony jak dotąd mnie nie spotkało. :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę. Masz swoje bzdury z ustawy prawo o ruchu drogowym:

 

„2. Policjant, w związku z wykonywaniem czynności określonych w ust. 1, jest uprawniony do:

 

3)   żądania poddania się przez kierującego pojazdem lub przez inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu;”

 

Wiem, że jak policjanci robią. Ale jest to niezgodne z obowiązującym w Polsce prawem. I tyle. Nie od dziś o tym wiadomo i nie od dziś się o tym mówi.

 

Dlatego właśnie niedługo będzie nowelizacja powyższego przepisu, aby właśnie policjanci mogli robić takie kontrole.

Kolego, nie chce się sprzeczac, prawo jest prawo, przy następnej ewentualnej rutynowej kontroli, powiedz o swoich prawach policjantom ,ciekawy jestem ich reakcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz. Ja nie lubię kierowców na podwójnym gazie. Sam jak pisałem nigdy nie wsiadłem po kielichu. Ale w naszym kraju dużo większe zagrożenie niestety jest ze strony kierowców przekraczających prędkość. To w naszym kraju jest główny powód wypadków. A jakie jest przyzwolenie na taką jazdę? U nas w kraju to norma a kontroli policji jak na lekarstwo. A pojedź do takich Słowaków i się okaże że można. Policja stoi i suszy wszędzie i kierowcy jadą jak w zegarku zgodnie z przepisami. A mandaty wcale tam nie są drogie, tylko ludzie się boją przede wszystkim nieuchronności kary. U nas policja ma przede wszystkim działać tak aby podnieść statystyki, a nie tak aby poprawić bezpieczeństwo.Jeździsz często pewnie po drogach. I jak często widzisz patrol policji pilnujący ruchu? Ja jak jestem w trasie to w Polsce widuje sporadycznie policję. I tak dobrze, że już po krzakach się chociaż nie chowają.

 

Kolego, nie chce się sprzeczac, prawo jest prawo, przy następnej ewentualnej rutynowej kontroli, powiedz o swoich prawach policjantom ,ciekawy jestem ich reakcji

Masz czarno na białym kiedy mogą. Nie ja te przepisy wymyśliłem. Ja nie mam zamiaru się przepychać i kłócić z policją. Ale jak widzisz na powyższym filmiku ludziom się chce, mają czas i odmawiają. W necie masz mnóstwo takich przykładów. Jak pisałem, nie mam zamiaru oceniać ani jednych ani drugich. Każdy ma swój sposób na życie, swoje sumienie i swoje spojrzenie na świat.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pojedź do takich Słowaków i się okaże że można. Policja stoi i suszy wszędzie i kierowcy jadą jak w zegarku zgodnie z przepisami. A mandaty wcale tam nie są drogie, tylko ludzie się boją przede wszystkim nieuchronności kary..

To nie jest tak, na Słowacji przecież na polaków polują :D

Wszędzie karają, tylko u nas jak piszesz jest przyzwolenie.

 

Moi rodzice byli we wrześniu we francji, do tej pory przyszły dwa mandaty po 40e, jeden o 3 a drugi o 4km za dużo i to w terenie niezabudowanym. Także można, i wszyscy grzecznie jadą, wolno ale płynnie

Dobra teraz coś fajnego, szykować kasiorę, likwidować zapchane forsą skarpety i na zakupy :]:]:]

 

Czad!!!! Jak na to że nie lubię kamperów to mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zazwyczaj niecałe 60 to jest z 52-53 bo licznik zawyża, i za takie coś karają. A u nas jak jedziesz mniej jak 60-65 to Cie ztrąbią albo wyprzedzą i zhamują. Taki klimat :)

Niecałe 60, dokładnie 59 na radarze było z ładną fotką to licznikowe 60 kilka. I tyle gdzieś jechałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.