Skocz do zawartości

Karawaningowe (i nie tylko) artykuły i ciekawostki znalezione w sieci


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczepy w USA są zwykle bez hamulców... Chyba bym się nie odważył zapiąć 3-4 tony na takich zasadach.

F-150 albo 250, Ram, Tundra - to rozumiem :] .

A takie coś :]   :]   :]

post-7306-0-17751800-1478722188_thumb.jpg

 

 

Ja też tam byłem i chyba razem oglądaliśmy to samo. Jak trafiłem na parkingu klasyka - Peterbilt 379 to pół maski uśliniłem...

Ech...

:ok:   :ok:   :ok:

post-7306-0-43159800-1478722230_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepy w USA są zwykle bez hamulców... Chyba bym się nie odważył zapiąć 3-4 tony na takich zasadach.

 

Wydaje mi się, że w Stanach oprócz podpięcia kabla oświetleniowego widziałem w przyczepach również podpięte hamulce. Może się mylę, ale nie sądzę, by przyczepy były nie hamowane.

 

Natomiast w Australii rozwiniętej motoryzacyjnie podobnie jak USA jestem pewien na 100%, że przyczepy są hamowane. Stosuje się tam powszechnie hamulec elektryczny. W samochodzie jest nawet sterownik, na którym ustawia się wzmocnienie układu hamulcowego, by przyczepa nie hamowała zbyt gwałtownie i mocno, ani też zbyt leniwie i słabo. Gdy wciskamy hamulec auta, to elektrycznie sygnał przekazywany jest do przyczepy i ona również hamuje. Jeździłem w Au autem z takim sterownikiem więc wiem na pewno jak to działa (szkoda, że był głupio zamontowany i zahaczałem o niego kolanem, ale to inna kwestia).

Większość australijskich przyczep ma nieco większy gabaryt niż europejskie i dużo większą masę. One muszą być hamowane i są. To działa bardzo dobrze. A że holowane są porządnymi samochodami (bardzo często Land Cruiserami z silnikiem 4.2 litra) to nie ma problemu na drogach. Widok codzienny, powszechny, a jazda bezpieczna. Nie to co u nas, gdy Focusem holuje ktoś przyczepę DMC=1500 kg.

 

BTW: kategoria B w Au jest do 4,5 tony pojazdu, a nie do 3,5 tony jak w Europie. Da się żyć? Da się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w USA chyba do 5,5 lub 5,7 t.

Przyczepy jak to przyczepy... bywają różne. Nowe zapewne hamulec posiadają.

Dwa lata temu szef mojego przyjaciela sprowadził sobie ze stanów piękną przyczepę kempingową - bez hamulców właśnie.

Wyszło to przy rejestracji kiedy zgodnie ze zwyczajem udał się do OSK. Problemów było mnóstwo i ostatecznie się poddał. Komuś to opchnał w stanie pierwotnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w Stanach oprócz podpięcia kabla oświetleniowego widziałem w przyczepach również podpięte hamulce. Może się mylę, ale nie sądzę, by przyczepy były nie hamowane.

 

Nie mylisz się, widziałem akcję gdzie goście majstrowali przy wtyczkach z przyczepy podłączyli i pojechali, na pierwszym skrzyzowaniu

jak byli już odpowiedni rozpędzeni leżeli już z przyczepą na boku. Ekspert stwierdził że hamulce zamiast do świateł stopu podłączyli

do kierunkowskazu, a więc przyczepa hamowała pulsacyjne a że jechali szybko to się wypierniczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można z budą na Kanary? ... Można :)

https://www.facebook.com/profile.php?id=100013422182602

 

Dla tych co nie używają fb fotka z podsumowaniem kosztów dotarcia 

post-7016-0-24413600-1479279606_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach smierć dla young i oldatjmerów i zwykłych solidnych klasyków...

 

samochody_akcyza_infografika_moto.jpeg

 

Ale ja byłem pierwszy :ee:   Ale fakt jadą już po bandzie :pad:  czyli pieniądze rozdane a teraz my to pokryjemy. :zlo:

http://forum.karawaning.pl/topic/20458-karawaningowe-i-nie-tylko-artykuły-i-ciekawostki-znalezione-w-sieci/?p=500197

 

I taki bonus

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Kolejne-zmiany-w-akcyzie-stawki-w-gore,wid,18592920,wiadomosc.html

 

 

 

Jak wynika z tabeli, którą otrzymaliśmy podczas posiedzenia trzech senackich komisji: Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, Komisji Ustawodawczej i Komisji Infrastruktury, jeśli kupisz auto starsze niż z rocznika 2004 z silnikiem pow. 3999 cm3, stawka akcyzy wyniesie - uwaga! - 560 tys. zł.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.