Skocz do zawartości

przejściówka żarówki gdzie kupię i pomysł na kinkiet


chris_66

Rekomendowane odpowiedzi

hej

czy macie pomysł gdzie w polsce kupić taką przejściówkę 

z E14 czyli "małego gwintu" na BA15 czyli  "żarówkę samochodową"

post-5596-0-77197000-1443210836_thumb.jpg

 

 

i pytanie związane z żarówkami i światłem 

 

potrzebuję pomysłu na kinkiet, plafon albo coś podobnego 

w rogach przyczepki mam ohydne złote lampki i potrzebuję to wymienić na coś fajnego 

 

założenia - na 12V , mleczny klosik, rozproszone światło jeśli plafon to max 10x50 cm, kinkiet też malutko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Rozumiem że zwiedziłeś wszystkie leroye,castoramy, tudzież sklepy z oświetleniem i nic nie przykuło Twojej uwagi?

 

To ma być jakiś "hand made"?

 

P.S

Ta przejsciówka to fajna rzecz, też bym sie pisał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Rozumiem że zwiedziłeś wszystkie leroye,castoramy, tudzież sklepy z oświetleniem i nic nie przykuło Twojej uwagi?

 

To ma być jakiś "hand made"?

 

P.S

Ta przejsciówka to fajna rzecz, też bym sie pisał...

 

zwiedziłem wszystko bez sukcesów , samoróbek nie chcę dłubać bo potrzebuję 6 sztuk 

 

jako opcja może być przejściówka z E14 na GU3.5

 

a z kinkietem to jak się cos ludzkiego trafi na 230V to nie ma jak przerobić na oprawkę 12V , plafony to wielkie placki 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E14 na GU3.5 takiej przejściówki nie ma prawa być 230v ->12V toż to szok.

ja gdzieś na aledrogo widziałem fajne kinkieto-leflektorki które miały żarówki led na 12V a w podstawie mała przetwornica 220-12v. wystarczy przetworniczkę wywalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E14 na GU3.5 takiej przejściówki nie ma prawa być 230v ->12V toż to szok.

 

To prawda, ale Chińczycy robią nie tylko takie rzeczy :look:

Mimo wszystko, w pewnych okolicznościach, może to być przydatne :hmm:

hej

czy macie pomysł gdzie w polsce kupić taką przejściówkę 

z E14 czyli "małego gwintu" na BA15 czyli  "żarówkę samochodową"

attachicon.gifBA15.JPG

 

Na ebay.pl: ceny przejściówek niskie (kilka zł.), cena za przesyłkę bardzo przystępna (ok. 15 do 20 zł. przy kilku przedmiotach), a czas oczekiwania max. ok. tygodnia, też jest do przyjęcia :hmm:

http://www.ebay.pl/itm/LAMP-LIGHT-ADAPTOR-BC-B22-ES-E27-E14-SES-B15d-SBC-E40-GES-GU10-G9-MR16-G24-E26-/320942492108#shpCntId

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E14 na GU3.5 takiej przejściówki nie ma prawa być 230v ->12V toż to szok.

 

niekoniecznie, na E14 są żarówki od 6 ,12, 15, 18, 24, 48 ,110, 115, 200 i 230 V 

 

z kolei na BA15 też sa od 6 do 110 V 

 

więc nie wiem skąd twoje święte oburzenie  :]

 

GU 3,5 to faktycznie typowe 12V 

Na ebay.pl: ceny przejściówek niskie (kilka zł.), cena za przesyłkę bardzo przystępna (ok. 15 do 20 zł. przy kilku przedmiotach), a czas oczekiwania max. ok. tygodnia, też jest do przyjęcia :hmm:

http://www.ebay.pl/itm/LAMP-LIGHT-ADAPTOR-BC-B22-ES-E27-E14-SES-B15d-SBC-E40-GES-GU10-G9-MR16-G24-E26-/320942492108#shpCntId

 

"gdzie w polsce kupić"  :fuck: 

 

na aliexpress sa tańsze i wysyłka za darmo , a mnie interesuje jak wyżej  :fuck: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gdzie w polsce kupić"  :fuck:

 

W Polsce ... jeśli chcesz osobiście się po to wybrać,  :hmm:  to faktycznie może być problem, ale zanim znajdziesz w Polsce,  to z w/w oferty miałbyś to już u siebie.

na aliexpress sa tańsze i wysyłka za darmo , a mnie interesuje jak wyżej  :fuck: 

 

... ale przesyłka może "iść" z miesiąc, albo i dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz wymienić kinkiety, to wypruj oryginalne oprawki i wklej ceramiczny krążek z dziurkami na wąsy żarówki diodowej/12 V żarnikowej za 1,5 zł. Stosując przejściówkę możesz mieć problem z zamknięciem klosza lampy ze względu na pozornie większą długość żarówki. Najpierw kup sobie takie lampy, jakie Ci wzorniczo odpowiadają, a później martw się, o resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Najpierw kup sobie takie lampy, jakie Ci wzorniczo odpowiadają, a później martw się, o resztę.

 

nie da sie 

 

zazwyczaj szklany klosz mocowany jest do lampy nakrętką nakręcaną na oprawkę , a nie widziałem jeszcze oprawki GU3.5 inną niż własnie ceramiczny krążek 

 

i tu przydał by się adapter z E14 na BA15 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skoro chcesz wymienić kinkiety, to wypruj oryginalne oprawki i wklej ceramiczny krążek z dziurkami na wąsy żarówki diodowej/12 V żarnikowej za 1,5 zł. Stosując przejściówkę możesz mieć problem z zamknięciem klosza lampy ze względu na pozornie większą długość żarówki. Najpierw kup sobie takie lampy, jakie Ci wzorniczo odpowiadają, a później martw się, o resztę.

 

no i stało sie 

 

po próbach kupienia czegoś ładnego na 12V kupiłem coś ładnego na 230 V na E14 

 

wlutowałem kostkę w oprawkę , trochę poxipolu i mam gotowe kinkiety  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W temacie było o przejściówkach więc zapytam tutaj. Kupiłem przejściówkę (4 sztuki) mr16 na E14. Kinkiety w przyczepie z gwintem E14. Podpiąłem i .....Nie działają. Poszczególne elementy ok, żarówka dobra, prąd na kinkiecie jest, przejściówka sprawdzona miernikiem. Jednak po wkręceniu przejściówki do oprawki prądu na niej nie ma. I mam zagadkę.......Czy może być tak że przejściówka stawia za duży opór 12 voltom ?post-8151-0-82372200-1482508147_thumb.jpg

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dzisiaj kilka innych ledów i one działają więc to nie kwestia prądu. Prąd z akumulatora.

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.