Skocz do zawartości

wężykowanie przyczepy


Center-Camp

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa.... ustawodawcy dbają o nasze bezpieczeństwo i z tego powodu teraz w osobówkach już obowiązkowe są czujniki ciśnienia w ogumieniu... Faktycznie, przejaw dbałości o nasze bezpieczeństwo, a nie o odpowiednie dochody producentów samochodów... Tak samo dbałość o nasze bezpieczeństwo ustawodawcy powoduje, że nie może być zielonego mrugającego przed zmianą i nie może być sekundników na światłach. To wszystko w kierunku naszego bezpieczeństwa. Wybaczcie, ale nie wierzę w żadną dbałość naszego ustawodawcy o cokolwiek innego, jak biznes. Dlatego też możesz mieć rację, że ustawodawca wymusi to wcześniej czy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy my już nie potrafimy normalnie dyskutować ?????  :hmm:  

Potrafimy, ale słabi mnie taka gadka jak ktoś nie ma o czymś pojęcia, nawet tego nie używa a jedyny argument na nie to cena :pad:

Dla mnie sprawa jest prosta jeżeli czegoś nie polecam to po pierwsze muszę to mieć lub chociażby

przez jakiś czas tego używać (np. jazda samochodem wyposażonym w jakiś rewelacyjny system) aby wiedzieć jakie są tego minusy i plusy.

Temat (jak już wcześniej było napisane) jest założony aby przedstawić ofertę tego produktu, chcesz kupuj nie chcesz lub kogoś  nie stać nie kupuj, i już proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa.... ustawodawcy dbają o nasze bezpieczeństwo i z tego powodu teraz w osobówkach już obowiązkowe są czujniki ciśnienia w ogumieniu... Faktycznie, przejaw dbałości o nasze bezpieczeństwo, a nie o odpowiednie dochody producentów samochodów... Tak samo dbałość o nasze bezpieczeństwo ustawodawcy powoduje, że nie może być zielonego mrugającego przed zmianą i nie może być sekundników na światłach. To wszystko w kierunku naszego bezpieczeństwa. Wybaczcie, ale nie wierzę w żadną dbałość naszego ustawodawcy o cokolwiek innego, jak biznes. Dlatego też możesz mieć rację, że ustawodawca wymusi to wcześniej czy później.

Dobrym przykładem na uzasadnienie powyższego jest argumentacja Strasburga prowadząca do zmuszenia władz polskich do rejestrowania " anglików" bez przeróbek układu kierowniczego. Rozumieją że to spowoduje wzrost zagrożenia wypadkami ale, jak twierdzą "swoboda przepływu towarów i usług jest ważniejsza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tymi ustawodawcami co dbają o bezpieczeństwo chodziło mi o to, że klient który kupuje pojazd często woli wybrać wyposażenie podnoszące komfort niż bezpieczeństwo. Bez odgornego narzucenia pewnych standardów bezpieczeństwa popularność tych systemów byłaby niewielka. Np ABS to układ oferowany przeszlo 40 lat, a jak mało popularny był w autach w latach 80 i 90. Zobaczcie na standard wyposażenia np. Skoda Octavia, w ofercie jest Aeb, poduszki powietrzne tylnych siedzeń itp a jak często to wyposażenie występuje w autach. Oczywiście świadomość klientów się zmienia i coraz większa grupa płaci za dodatkowe bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadomość klienta zmienia się wraz ze zmianą jego statusu finansowego.

Napewno jest to powiązane. Status finansowy = auto z wyższej półki a tam niektóre systemy bezpieczeństwa to standard, pozostałe są uwzględnione w pakietach wyposażenia (wraz z komfortem, i pozostałymi bajerami jest również bezpieczeństwo) 

Jeszcze raz odwołam się do przykładu aut w klasie średniej lub kompakt, bez zmian w przepisach i egzekwowaniu tego odgórnie, mało kto zapłaci za systemy bezpieczeństwa. Moim zdaniem ATC powinno byćstandardem we wszystkich nowych przyczepach kempingowych. Wypadki z ich udziałem zdarzają się stosunkowo rzadko i nikt się temu nie przygląda, bo nie jest to palącym problemem.

 

Co do anglików to jestesmy w UE i czy chcemy czy nie to obowiązują przepisy o swobodzie przepływu towarów. Są inne sposoby aby to zablokować. Mam nadzieję, że ubezpieczenie takiego auta będzie kosztowało 10-15 razy więcej niż pojazdu "kontynentalnego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest to powiązane. Status finansowy = auto z wyższej półki a tam niektóre systemy bezpieczeństwa to standard, pozostałe są uwzględnione w pakietach wyposażenia (wraz z komfortem, i pozostałymi bajerami jest również bezpieczeństwo) 

Jeszcze raz odwołam się do przykładu aut w klasie średniej lub kompakt, bez zmian w przepisach i egzekwowaniu tego odgórnie, mało kto zapłaci za systemy bezpieczeństwa. Moim zdaniem ATC powinno byćstandardem we wszystkich nowych przyczepach kempingowych. Wypadki z ich udziałem zdarzają się stosunkowo rzadko i nikt się temu nie przygląda, bo nie jest to palącym problemem.

 

Co do anglików to jestesmy w UE i czy chcemy czy nie to obowiązują przepisy o swobodzie przepływu towarów. Są inne sposoby aby to zablokować. Mam nadzieję, że ubezpieczenie takiego auta będzie kosztowało 10-15 razy więcej niż pojazdu "kontynentalnego"

Zwyżka za anglika wynosi ok 200% czyli składka razy 2. takie były wytyczne kilku firm z którymi współpracuje. Wystarczy jednak, że chodź jedna firma wyczuje w tym swój interes i nie zrobi zwyżki albo podniesie 10-20% składkę i zaraz będą masowe obniżki.

 

zgadzam się z Tobą w temacie bezpieczeństwa. Gdyby nie odgórnie narzucone uchwyty isofix dla fotelików dziecięcych chyba od 2010r, to na bank nie byłyby one tak popularne jak są, np w autach małych typu Spark, Picanto itd.

 

czujnik ciśnienia w oponach - obowiązkowy, ale nie widzę aby wpłynął na cenę samochodów w salonach - aktualnie w rodzinie szykuje się zakup nowego auta i często zwiedzam okoliczne salony.  Gorzej będzie jak taki czujnik się uszkodzi.... wtedy kowalski usłyszy, że do zapłaty 2000zł.

 

nie odbiegajmy od tematu, w którym zdecydowanie poparłbym kolegę, który radzi zmienić holownik na cięższy, zrobić prawko i płacić viatolla - będzie to opcja bezpieczniejsza niż elektroniczny gadżet, dzięki któremu sam jechałbym o kilka kmh więcej, skoro już zapłaciłem za to bezpieczeństwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda ingerencja państwa w nasze "bezpieczeństwo" zawsze wcześniej czy później okaże się tylko i wyłącznie wyciągnięciem dodatkowej kasy dla koncernów motoryzacyjnych. Moim zdaniem żaden system wspomagania czy bezpieczeństwa jazdy nie powinien być obowiązkowy. Daje złudne poczucie bezpieczeństwa i często po dzwonie klient mówi no przecież miałem (abs,esp itp). 

 

Kto byłby chętny na zamontowanie w swoim holowniku urządzenia zabezpieczającego przed wężykowaniem w postaci ogranicznika prędkości , do np, 80km/h ??

 

Brawo.

Najczęściej w nowszych autach przy tempomacie jest funkcja ogranicznika prędkości, pewnie nikt nie korzysta a za to zapłacił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof a jestes w stanie do mojego holownika to zamintowac i jaki koszt?

Oczywiscie z mozliwoscia wylaczania aby solo troche pojezdzic.

Bawilem sie takim czyms w Megan i bardzo mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof a jestes w stanie do mojego holownika to zamintowac i jaki koszt?

Oczywiscie z mozliwoscia wylaczania aby solo troche pojezdzic.

Bawilem sie takim czyms w Megan i bardzo mi sie podoba.

Moje pytanie nie było zapytaniem ofertowym, chciałem poznać opinię forumowiczów na temat zastosowania najprostrzej metody ograniczenia ryzyka wężykowania .

Kilka lat temu myślałem nad urządzeniem które zwolniłoby kierowcę od nieustannego spoglądania na prędkościomierz w tzw. obszarze zabudowanym lub przy innych ograniczeniach prędkosci Urządzenie miało na podstawie sygnału z magistrali CAN alarmować kierowcę że przekracza prędkość wcześniej przez niego zaprogramowaną. Skończyło się na rozważaniach koncepcyjnych bo zwiększająca się ilość samochodów wyposażonych w tempomat i nawigacji informujących o przekroczeniu dozwolonej prędkości przesunęło pomysł w stronę kosztownych hobbystycznych zajęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie nie było zapytaniem ofertowym, chciałem poznać opinię forumowiczów na temat zastosowania najprostrzej metody ograniczenia ryzyka wężykowania .

Kilka lat temu myślałem nad urządzeniem które zwolniłoby kierowcę od nieustannego spoglądania na prędkościomierz w tzw. obszarze zabudowanym lub przy innych ograniczeniach prędkosci Urządzenie miało na podstawie sygnału z magistrali CAN alarmować kierowcę że przekracza prędkość wcześniej przez niego zaprogramowaną. Skończyło się na rozważaniach koncepcyjnych bo zwiększająca się ilość samochodów wyposażonych w tempomat i nawigacji informujących o przekroczeniu dozwolonej prędkości przesunęło pomysł w stronę kosztownych hobbystycznych zajęć.

Taniej by było jakiegoś parobka z boku posadzić by, skoro kierowca jest niemądry, się ślepił na znaki i w prędkościomierz i nap......ał kierowcę po głupim łbie za każdorazowe przekroczenie dopuszczlnej prędkości.

 

Widzę, że wielu kolegów lubi robić problem z czegoś co problemem nie jest. Wystarczy pilnować się ograniczeń i nie kozaczyć na drodze.

A tak na marginesie, większosc nawigacji ma funkcję ustalenia prędkości przy której będzie ostrzegała o jej przekroczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Wystarczy pilnować się ograniczeń..............

 

Problem w tym że czasem bardzo łatwo przegapić istotny znak.

 

Cyt". A tak na marginesie, większosc nawigacji ma funkcję ustalenia prędkości przy której będzie ostrzegała o jej przekroczeniu"

 

Mógłbyć podać jakiś typ ? Moja tego nie ma, sygnalizuje przekroczenie w odniesieniu do dozwolonej prędkości na danej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.