Skocz do zawartości

wężykowanie przyczepy


Center-Camp

Rekomendowane odpowiedzi

Commander, za "ktośia" się nie obrażaj.

Piszę głównie z fona (teraz z lapka) i niestety jak piszę to nie miałem jak podejrzeć kto napisał posta. Nie chciałem Cię urazić tym ktosiem bo na bank na więcej zasługujesz. Mam nadzieję, że nie będziesz mi tego za złe pamiętał bo zamiar nie był niecny.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Generalnie nie mam movera a i tego na razie mieć nie będę ale gdybym miał luźne 3000zł to bym się poważnie zastanawiał które ustrojstwo wydać.

Nie ma co liczyć tych montaży i przeglądów bo są one i w moverach więc koszt dalej taki sam.

 

Ogólnie bardziej chodzi mi o nastawienie ludzi (nie mówię jak i już Kajtek też zaczął o wyjątkach).

Niestety mamy taka naturę, że bliżej nam do zabawek niż do rzeczy wpływających na bezpieczeństwo.

 

Dalej nie kieruję wypowiedzi personalnie (poza początkiem do Ciebie gdzie przepraszam ;) ) do nikogo tylko jako ogół podejścia ludzi do tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja z zasady nie zaglądam drugiemu do portfela. Jego kasa, jego wydatki. Osobiście kupiłem mover i jestem z niego super zadowolony. Nie muszę się prosić o pomoc, a przyczepę na kempingu czy pod domem ustawiam bez obawy o kręgosłup. Nie mam siły jak Zbyszko z Bogdańca więc tam gdzie technika może mi pomóc i widzę sens to inwestuje. Natomiast absolutnie nie wydałbym tej samej kasy na system bezpieczeństwa o którym tu mowa. Tu potrzebny jest zdrowy rozsądek. Odpowiedni dobór mas zestawu, odpowiednie załadowanie przyczepy i holownika, sprawność techniczna obu i brak brawury na drodze. To są dla mnie święte zasady i weżykowania sie nie boję. A jak znam życie to efekt stosowania zabezpieczenia byłby taki, że kierowcy jeździliby szybciej niż można, licząc na cudowne działanie systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo z Was ma movera a więc wiecie jaka to wygoda, ale ilu z Was ma to urządzenie, korzysta z niego i zna jego

zalety i wady jak w przypadku movera :hmm:  

Tak było kiedyś z autami, wszyscy mówili poco mi to czy tamto nie będę przecież za to płacił bo bez tego też można jeździć

trzeba tylko uważać zachować odpowiednią prędkości czy coś tam, teraz wszyscy lub prawie wszyscy korzystamy z tych dobrodziejstw techniki

i wszyscy sobie chwalą ABS, ESP itd. czy nawet klimatyzacje bez której są tacy co do auta nie wejdą :] 

A więc czekamy na wypowiedź kogoś kto to ma jeździ z tym i powie z praktycznego punktu widzenie czy taka kasa jest warta wydania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, zaraz się zacznie sprzątanie kolejnego wątku :ee:

 

 

Dlatego ja sie juz nie odzywam......  :ee:

Swieta prawda. Ale zawsze mozna posmiac sie  pod nosem z tych  bzdur, ktore niektorzy wypisuja.

Firma robi sobie gratisowa reklame, ale ciekawe, czy chociaz jedno takie urzadzenie do starej przyczepy sprzedali w kraju. Mocno w to watpie. chyba, ze wcisneli komus do nowki. Ale teraz po tej kryptoreklamie moze kogos namowia?

A tak czy siak, to znowu jest schodzenie z tematu

Edytowane przez Adam-Kaszuby (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieta prawda. Ale zawsze mozna posmiac sie  pod nosem z tych  bzdur, ktore niektorzy wypisuja.

Firma robi sobie gratisowa reklame, ale ciekawe, czy chociaz jedno takie urzadzenie do starej przyczepy sprzedali w kraju. Mocno w to watpie. chyba, ze wcisneli komus do nowki. Ale teraz po tej kryptoreklamie moze kogos namowia?

A tak czy siak, to znowu jest schodzenie z tematu

Pytam jeszcze raz czy posiadasz i używasz to urządzenie??????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam jeszcze raz czy posiadasz i używasz to urządzenie??????????????????????????

Zaczyna sie pyskowka.

Mozesz przypomniec mi kiedy pierwszy raz o to pytales?  Zalozyc takie cudo za 2500 plus 400 montaz plus VAT czyli  3567,- brutto  to naprawde jest odwaga, zwlaszcza jesli holuja "Klapki KUBOTA)"

Edytowane przez Adam-Kaszuby (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by mnie było stać i miałbym taką potrzebę, na takie czy inne urządzenie , to dlaczego miałbym sobie go nie kupić ?? Nie rozumiem tej dyskusji za bardzo....

Firma "jakaś tam" pisze w dziale " Oferty Firm" że mają w sprzedaży  urządzenie, które może zwiększyć nasze i innych bezpieczeństwo podczas podróży.  Można zakupić- lub nie. 

Za parę lat pewnie będzie tak popularne jak teraz  mover :ee:.

 

Brakuje tutaj  faktycznie wypowiedzi kogoś kto takie urządzenie ma i go używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna sie pyskowka.

Mozesz przypomniec mi kiedy pierwszy raz o to pytales?  Zalozyc takie cudo za 2500 plus 400 montaz plus VAT czyli  3567,- brutto  to naprawde jest odwaga, zwlaszcza jesli holuja "Klapki KUBOTA)"

Czytaj a się dowiesz kiedy pytałem, i daruj sobie osobiste wycieczki na temat mojego

holownika bo to zaczyna być słabe tak jak Twoje wypowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ostatnio trochę poczytałem na forum o wężykowaniu przyczepy i o konsekwencjach z tego tytułu.Jest nam bardzo przykro z powodu uszkodzenia przyczepy i samochodu przez Pana Kajetana,tym bardziej że została zakupiona u nas.Piszę dlatego,gdyż nie doczytałem się żeby ktoś miał zamontowane bardzo ważne i skuteczne urządzenie jakim jest ATC ALKO,które przeciwdziała wężykowaniu.Często oferujemy te urządzenie naszym klientom,ale tylko nieliczni są tym zainteresowani,a przecież to jest sprawa naszego bezpieczeństwa.

Jest to system,który odczytuje balans przyczepy i gdy on wzrasta to następuje natychmiastowe zaciągnięcie hamulców przyczepy,przez co zostaje ona wyhamowana i tym samym wyprowadzona z wężykowania.Bliższych informacji zasięgną państwo w naszej firmie.

Pozdrawiam. Z wyrazami szacunku

 

 

Mirosław Klaja

Kiepski sposób na reklamę i promowanie oferowanego produktu przy okazji nieszczęścia jakie miało miejsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy my już nie potrafimy normalnie dyskutować ?????  :hmm:  

Niektórzy ludzie na naszych "polityków" się zapatrzyli i tak jak oni p.....ą bez ładu i składu, nie na temat.

 

Firma przedłożyła ofertę i co tu dyskutować.

Ja wyznaję zasadę: interesuje mnie towar, to dzwonię, umawiam się na montaż i wsio; nie interesuje mnie, to nie wchodzę do sklepu by się czymś onanizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bicie piany ......... okładziny w aks-ie się wymienia po zakupie (tak jak pasek rozrządu w aucie nie z salonu) okładziny hamulcowe zresztą też. Ja w swojej nie wymieniłem ale u mni auto nie zapakowane waży 2t a zapakowane pewnie z 2700 a przyczepa w najgorszym razie 1500 i buda jest do ogarnięcia nawet jak jechałem ostatnio z odpiętym aks-em (tak jakoś wyszło). Jak trzeci raz zaczęla tańczyć na haku to stanąłem i poszedłem zobaczyć czy na kapciu nie jadę :-) Zmierzam do tego że zamiastt aks-a czy innego wynalzka lepiej miec holownik cięższy o tonę od przyczepy .... E do B kosztuje 1000zł i 2-3 tygodnei zawracania gitary, generalnie wychodzi najtaniej. Zaraz podniosą się głosy że via złodziej itd .............. i tak wychodzi taniej.

 

edit był ortograficzny :-)

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie przepisy to do tej pory ABS, albo ESP nie byłyby standardem. Tak naprawdę ustawodawcy dbają o nasze bezpieczeństwo. Nie wiem czy się orjentujecie ale od listopada wszystkie nowe samochody ciężarowe muszą mieć w standardzie asystent pasa ruchu Ldw Ldws i system automatycznego hamowania Aeb. Podobnie powinno być z przyczepą, dawno atc powinno być standardem. Bez przepisów niewiele będzie osób sklonnych za to zapłacić. A dla producenta jak nie ma wolumenu to i cena jest wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.