Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

DMC hobby 350

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 petros

petros

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów
  • SkądPoznań
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Swift Rapide 380
  • Holownik:Grand Scenic 1.5 dci

Napisano 14 wrzesień 2015 - 19:33

Witam. Mam dylemat , o co tu chodzi. Chcę kupić Hobby 350 clasic ok 1994r. Znalazłem na allegro dwie.Z jedną się spóźniłem, drugą oglądałem w Świat Kempingów koło Poznania.Poza jakimś szwindlem z rocznikiem i abstrakcyjną ceną była ok.Ale chodzi mi o to, że obie miały DMC 750 kg.I tego właśnie poszukuje, ponieważ mogę ciągnąć do 850 kg. Zajrzałem na mobile.de, tam znalazłem kolejne dwie identyczne jak w Polsce ale ich DMC to 1000kg. O co tu chodzi. Polska jest biedniejsza i chudną o 250 kg po przekroczeniu granicy, albo ja o czymś nie wiem. Może mnie ktoś uświadomić.

#2 Kajetan

Kajetan

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5357 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Model:Sprite Super 490
  • Holownik:Suzuki Grand Vitara 1,9 D

Napisano 14 wrzesień 2015 - 19:42

"Odchudzają" przy pierwszym przeglądzie, żeby nie trzeba było przeglądów robić. No i łatwiej sprzedać. Śliska sprawa, bo tak naprawdę, to ważą dalej tyle ile w DE :hmm:  Nie można się w tym przypadku kierować papierami, bo ta przyczepa, realnie będzie za ciężka  :nono:  I kłopoty gotowe..... 

#3 NINED

NINED

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 398 postów
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:KNAUS Sky TI 650 MF Silver Selection
  • Holownik:Mazda CX-5

Napisano 14 wrzesień 2015 - 19:44

Witam. Mam dylemat , o co tu chodzi. Chcę kupić Hobby 350 clasic ok 1994r. Znalazłem na allegro dwie.Z jedną się spóźniłem, drugą oglądałem w Świat Kempingów koło Poznania.Poza jakimś szwindlem z rocznikiem i abstrakcyjną ceną była ok.Ale chodzi mi o to, że obie miały DMC 750 kg.I tego właśnie poszukuje, ponieważ mogę ciągnąć do 850 kg. Zajrzałem na mobile.de, tam znalazłem kolejne dwie identyczne jak w Polsce ale ich DMC to 1000kg. O co tu chodzi. Polska jest biedniejsza i chudną o 250 kg po przekroczeniu granicy, albo ja o czymś nie wiem. Może mnie ktoś uświadomić.

Miałem Hobby 370 de luxe, w dowodzie rej. miała 750 kg, a naprawdę 1000kg. Tak się wtedy załatwiało, przegląd wieczysty się miało i nikogo to nie obchodziło. Piękne czasy. Zakupiona pod Poznaniem w Paczkowie.

#4 petros

petros

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 wrzesień 2015 - 21:13

Miałem Hobby 370 de luxe, w dowodzie rej. miała 750 kg, a naprawdę 1000kg. Tak się wtedy załatwiało, przegląd wieczysty się miało i nikogo to nie obchodziło. Piękne czasy. Zakupiona pod Poznaniem w Paczkowie.

Ok. Teraz rozumiem.O Hobby mogę sobie tylko pomarzyć, niestety za ciężkie.Serdeczne dzięki za pomoc.

#5 reflexes

reflexes

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 809 postów
  • SkądGKW
  • Model:Chateau Cantara 908
  • Holownik:Z Kija :-) Sportage 2.0 CRDI

Napisano 15 wrzesień 2015 - 05:33

A czy ten przegląd to jakaś taka strasznie skomplikowana i droga sprawa? Chyba nie? Sam zmieniłem w tym roku lekka niewiadówke na większy model i raczej sprawdzałem czy zdrowa i sucha, a nie czy lekka czy ciężka. Przegląd to parę minut i w sumie parę groszy.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

#6 Kajetan

Kajetan

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5357 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Model:Sprite Super 490
  • Holownik:Suzuki Grand Vitara 1,9 D

Napisano 15 wrzesień 2015 - 06:58

A czy ten przegląd to jakaś taka strasznie skomplikowana i droga sprawa? Chyba nie? Sam zmieniłem w tym roku lekka niewiadówke na większy model i raczej sprawdzałem czy zdrowa i sucha, a nie czy lekka czy ciężka. Przegląd to parę minut i w sumie parę groszy.

Przeczytaj uważnie pierwszy post  :nono:  Koledze nie będzie sie mieścic waga w przyczepy w dopuszczalnych masach z DR. Nie chodzi o grosze ale o kilogramy  :]

#7 reflexes

reflexes

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 809 postów
  • SkądGKW

Napisano 15 wrzesień 2015 - 07:19

Tak, tak, moja wina po powinienem zacytować Twój wcześniejszy post o odchudzaniu w celu uniknięcia przeglądów, bo do niego się odniosłem :blagac:

A przy okazji to kolega pytający ma wpisane, że holownik to Grand Scenic 1.5 dci, który zgodnie  z danymi http://forum.karawan...nie-w-1-poście/może ciągnąć sporo więcej, bo oczywiście zakładam, że będzie ta przyczepa miała hamulec.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

#8 petros

petros

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 wrzesień 2015 - 17:52

Tak, tak, moja wina po powinienem zacytować Twój wcześniejszy post o odchudzaniu w celu uniknięcia przeglądów, bo do niego się odniosłem :blagac:

A przy okazji to kolega pytający ma wpisane, że holownik to Grand Scenic 1.5 dci, który zgodnie  z danymi http://forum.karawan...nie-w-1-poście/może ciągnąć sporo więcej, bo oczywiście zakładam, że będzie ta przyczepa miała hamulec.

Według powyższych danych tak. Ale jak go kupiłem w dowodzie rejestracyjnym było że, dmc przyczepy bez hamulca 600kg , z hamulcem 800kg. a mam podłodziową 750kg bez hamulca i miałem Kip-a 850kg.A więc klapa. Wynika to z tabliczki znamionowej auta po odjęciu jakiś mas jedna od drugiej.Dopiero wizyta w stacji diagnostycznej i opinia rzeczoznawcy podpierającego się danymi z serwisu Renault pozwoliła zmienić te dane na 750 i 850 i ani kilograma więcej.Taka to historia i tego nie przeskoczę.

#9 reflexes

reflexes

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 809 postów
  • SkądGKW

Napisano 15 wrzesień 2015 - 17:56

Ok. Wszystko jasne.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych