Skocz do zawartości

Italia 2016


Paczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzień dobry wszystkim :)

Mam pytanie  odnośnie bezpieczeństwa - jedziemy wypożyczonym Kamperem do Włoch (Garda, Wenecja) + Istria zabieramy rowery czy mogę je bezpiecznie zostawić przypięte do Kampera jak pojadę np. zwiedzać Wenecję i inne miejsca, jeżeli nie będę mogła zabrać rowerów.  Czy ktoś może praktykował jakieś dodatkowe ubezpieczenia wypożyczonego kampera?

Pozdrawiam

Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu po dłuższej nieobecności. Wybaczcie, że zapytam jeszcze raz o to samo, ale znalazłem różne opinie w kilku wątkach i potrzebuję je uporządkować. Myślę, że innym też się przydadzą, a ktoś kto jest lub był ostatnio będzie miał info z pierwszej ręki. A więc:

  • czy za autostrady we Włoszech można bez problemu płacić gotówką? Na stronie zarządcy znalazłem info że tak, ale wolę dopytać jak w praktyce to wygląda
  • Jak wygląda natężenie ruchu na trasie do Włoch, zarówno przez Austrię jak i Węgry? Zastanawiam się czy lepiej jechać w weekend, czy np. poniedziałek?
  • Czy na granicach Austriackich i Włoskich są obecnie kontrole i jak wpływają na ruch

I pytanie bonusowe:

  • Czy kalkulator opłat drogowych na stronie Viatoll jest w pełni wiarygodny? Wynika z niego, że nie mam po drodze płatnych odcinków, co mnie cieszy.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Marcin_G (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim :)

Mam pytanie  odnośnie bezpieczeństwa - jedziemy wypożyczonym Kamperem do Włoch (Garda, Wenecja) + Istria zabieramy rowery czy mogę je bezpiecznie zostawić przypięte do Kampera jak pojadę np. zwiedzać Wenecję i inne miejsca, jeżeli nie będę mogła zabrać rowerów.  Czy ktoś może praktykował jakieś dodatkowe ubezpieczenia wypożyczonego kampera?

Pozdrawiam

Monia

 

Sugeruję zakotwiczyć sie na kempingu pod Wenecją. Kogoś tam obrobili we Włoszech, zdaje sie właśnie w kamperze....  Okolice Wenecji przyciągają wszelkiej maści zwyrodnialców, czatujących na turystów.

 

Moja propozycja: http://forum.karawaning.pl/topic/17553-bella-italia-und-schönen-österreich-czyli-alternatywa-dla-chorwacji-część-włoska/?p=390212

 

  • czy za autostrady we Włoszech można bez problemu płacić gotówką? Na stronie zarządcy znalazłem info że tak, ale wolę dopytać jak w praktyce to wygląda
  • Jak wygląda natężenie ruchu na trasie do Włoch, zarówno przez Austrię jak i Węgry? Zastanawiam się czy lepiej jechać w weekend, czy np. poniedziałek?
  • Czy na granicach Austriackich i Włoskich są obecnie kontrole i jak wpływają na ruch

 

  • Za autostrady gotówką zawsze zapłacisz  :]
  • W weekend nie masz TIR-ów ale większy ruch turystyczny. Najgorzej jak trafisz na zmianę turnusu  :look:  :bzik:  :pad:
  • Na granicy AT/HU - nie stwierdziłem (w maju). Teść był w czerwcu w CRO i nic nie zeznawał o żadnych kontrolach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu po dłuższej nieobecności. Wybaczcie, że zapytam jeszcze raz o to samo, ale znalazłem różne opinie w kilku wątkach i potrzebuję je uporządkować. Myślę, że innym też się przydadzą, a ktoś kto jest lub był ostatnio będzie miał info z pierwszej ręki. A więc:

  • czy za autostrady we Włoszech można bez problemu płacić gotówką? Na stronie zarządcy znalazłem info że tak, ale wolę dopytać jak w praktyce to wygląda
  • Jak wygląda natężenie ruchu na trasie do Włoch, zarówno przez Austrię jak i Węgry? Zastanawiam się czy lepiej jechać w weekend, czy np. poniedziałek?
  • Czy na granicach Austriackich i Włoskich są obecnie kontrole i jak wpływają na ruch

I pytanie bonusowe:

  • Czy kalkulator opłat drogowych na stronie Viatoll jest w pełni wiarygodny? Wynika z niego, że nie mam po drodze płatnych odcinków, co mnie cieszy.

 

Pozdrawiam

gotówką można, ale czasem trzeba wybrać odpowiednią bramkę:

 

pedaggio_casello_segnaletica.jpg

 

wracałem z IT pod koniec czerwca, kontroli brak (jedynie czesi stali na poboczu i patrzyli przez lornetki)

w Austrii w weekend jest mniejszy ruch, a w weekend nocy to juz puściutko (ciężarówki mają chyba zakaz).

 

we Włoszech w weekend w miejscowościach nadmorskich będzie zapchane (np. wjezdzanie na cypel od Jesolo w stronę Wenecji to stanie w niekończącym się korku, w zasadzie juz od autostrady)

jak chcesz omijac autostrady we Włoszech (jadac SS13) to sytuacja bedzie odwrotna niz nad morzem  - w weekend (i w nocy) luźno, w ciągu tygodnia korki.

 

I pytanie bonusowe:
  • Czy kalkulator opłat drogowych na stronie Viatoll jest w pełni wiarygodny? Wynika z niego, że nie mam po drodze płatnych odcinków, co mnie cieszy.

 

Pozdrawiam

za granicą wiarygodnie liczy viamichelin.com

Edytowane przez mcmaly (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam - okolice Cecina, Livorno, Marina di Pisa - ktoś może polecić kemping z plażą dla rodziny z dziećmi? 

@lukilodz

Polecam Ci dwa Campingi z wlasna plaza tzn. przy plazy w Marina di Bibbona , camping ,Le Esperidi (4 gwiazdki) Nr. 2 Camping Casa di Caccia (3 gwiazdki)  . Polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

za granicą wiarygodnie liczy viamichelin.com

OK. Natomiast ja chcę wiedzieć czy wyjadę z PL bez viatolla. Wg informacji na stronie www tak, ale wolę się upewnić. Interesuje mnie droga z Nowego Sącza do przejścia granicznego w Muszynce lub w Chyżnem.

 

 

Wysłano z Tapatalk. Przepraszam za literówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Paczek, a może jadąc z Rzymu do Pizy lepiej pojechać inną trasą i zahaczyć o to?

http://tourism-spot.com/saturnia-beautiful-hot-spring-created-by-god-saturn/

https://goo.gl/maps/T6H6nqSYCJU2

https://goo.gl/maps/9sDAehTgWA42

Podobno jest tam parking na którym można przekimać za free, same termy też podobno darmowe.

Piękne miejsce - wg, mnie bardziej warte odwiedzenia niż krzywa wieża w Pizie.

Wszystko za FREE , łącznie z parkingiem .

 

POLECAM ( jak i mnie polecono, za co bardzo dziękuje)

ta co podałeś chyba nie jest sensowna,

 

 

 

pare km za brnem jest jeszcze darmowe:

 

attachicon.gifZaznaczenie_434.jpg

 

https://www.google.pl/maps/dir/49.1760203,16.6033654/48.9601115,16.5205546/@49.0385991,16.5246766,11.25z/data=!4m4!4m3!2m1!2b1!3e0

 

 

kiedys jak jechałem na południe to na tym odcinku był wypadek i objazd właśnie przez te darmowe drogi,

jedzie się, ale sam są dziury i na niektórych fragmentach droga z betonu przykryta asfaltem=tłucze

 

prześledz wcześniej tą trase na street view

 

Tak , to działa .

 

Bardzo dziękuję - za ten objazd nie dałem Czechom zarobić ani na winetce ani na mandacie .

 

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedz. Bardzo się przydała .

post-2511-0-60830200-1470817168_thumb.jpg

Edytowane przez Paczek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.