Skocz do zawartości

Italia 2016


Paczek

Rekomendowane odpowiedzi

Sí señor. I jak widać w zależności od pory dnia za każdym razem inne :hmm:  W każdym razie po dodaniu punktu przelotowego w Muszynce, nawigacja ViaMichelin się wysypała.

Ja najprawdopodobniej zrobię to tak:

 

attachicon.gifmapa2.jpg

Pomijając błąd z przejściem w Muszynie w ViaMichelin, to w wyniku pojawiających się korków na drogach będziesz o różnej godzinie i różnego dnia dostawał podpowiedzi różnych tras.

Google liczy jak dla osobówki, więc zastanów się czy nie lepiej jechać przez przejcie w Chyżnem potem Żylina, Bratysława, Wiedeń i już A2 do Włoch. Lepsza i szybsza droga. Nie przebijasz się aż tak przez Słowackie Tatry. Tankujesz na tej trasie tanie paliwo w Bratysławie, potem w Villach.

Koszt mniejszy o opłatę na Węgrzech oraz drogie paliwo na Węgrzech.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ir & Ed, dnia 25 Maj 2016 - 12:31, napisał:

A może      tak...

 

tamtam, dnia 25 Maj 2016 - 12:48, napisał:

Google liczy jak dla osobówki, więc zastanów się czy nie lepiej jechać przez przejcie w Chyżnem potem Żylina, Bratysława, Wiedeń i już A2 do Włoch. Lepsza i szybsza droga. Nie przebijasz się aż tak przez Słowackie Tatry. Tankujesz na tej trasie tanie paliwo w Bratysławie, potem w Villach.

Koszt mniejszy o opłatę na Węgrzech oraz drogie paliwo na Węgrzech.

 

Dzięki za sugestie. Rozpoznam temat. Ten mój odcinek przez Słowację nie jest taki straszny jeśli chodzi o góry. Jeździłem już tamtędy i jest :ok: .

Jadę z dwoma pijawkami na pokładzie i nocleg przy autostradzie czy na stacji benzynowej nie wchodzi w grę. Po pierwszym etapie jazdy muszę je wypuścić na jakiś plac zabaw lub do wody, żeby się wyszalały, dla dobra naszego wspólnego zdrowia psychicznego :puk:  :klnie: . Natomiast planowałem przez Węgry żeby zrobić postój na jednym z około balatońskich kempingów. Znamy te okolice i mamy do nich lekki sentyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Rozpoznam temat. Ten mój odcinek przez Słowację nie jest taki straszny jeśli chodzi o góry. Jeździłem już tamtędy i jest :ok: .

Jadę z dwoma pijawkami na pokładzie i nocleg przy autostradzie czy na stacji benzynowej nie wchodzi w grę. Po pierwszym etapie jazdy muszę je wypuścić na jakiś plac zabaw lub do wody, żeby się wyszalały, dla dobra naszego wspólnego zdrowia psychicznego :puk:  :klnie: . Natomiast planowałem przez Węgry żeby zrobić postój na jednym z około balatońskich kempingów. Znamy te okolice i mamy do nich lekki sentyment.

Znam ten ból z placem zabaw dla dzieci, dlatego na słowackiej i austriackiej autostradzie wybieram parkingi z placami zabaw dla dzieci.

Na słowackiej jest łatwiej, bo place zabaw są darmowe, a na austriackiej czasem "tylko dla gości restauracji".

Na stronie firmy zarządzającej austriackimi autostradami znajdziesz mapkę z takimi parkingami, jest ich stosunkowo dużo, czasem co 40km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może z bąbelkami jeździć ..... nocą ?

 

I szybciej i bezpieczniej ( chciałby się powiedzieć jeszcze , "że taniej" )))) 

 

Dawniej  , jak córcia była jeszcze w wieku pieluszkowym - jeździliśmy wyłącznie  nocami , teraz już dawno wyrosła z pieluszek , ale ja dorosłem do okularów , tabletek, maści , plastrów .....  :] i jednak jeździmy za dnia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieć autostrad Włochy...

attachicon.gifItalia-sieć autostrad.png

Pozdrawiamy z    Hiszpanii...attachicon.gifEspaña.gif

Ir & Ed

 

 

Dzięki 

 

Pokombinuję troszkę te autostrady poomijać - oby tylko zysk z niepłacenia nie wszedł w koszt mandatu (((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was,

 

Z rodzinką także zaczynamy namiotowe wojaże i na pierwszy ogień idą Włochy, a dokładniej  kilka lokalizacji (Cesenatico - jakieś bezpłatne plaże i trochę wypoczynku, kierunek Toskania aż na drugi brzeg i w drodze powrotnej Wenecja na 3 dni). Mam serię pytań, może dla niektórych banalnych ale jest to nasz pierwszy taki wyjazd, a już jesteście dla mnie centrum wiedzy.

 

1. Winietki - plan jazdy z Łodzi to Czechy, Austria, Włochy. Czas wyjazdu to 17 dni więc na jednej winiecie się nie zmieścimy. Czy możecie wskazać "palcem" gdzie je najlepiej kupić w Polsce na Czechy oraz na Austrię?  

2. Jak jest obecnie z tankowaniem? Poprzednie posty jakie czytałem były sprzed 2-3 lat.

3. Mam abitny plan aby całą trasę pokonać na raz z niewielkimi postojami oraz aby w Italii nie jechać autostradą z powodów finansowych jak i krajobrazowych. Co o tym sądzicie z własnego doświadczenia?

4. Czy wybór Cesenaticio lub okolic jest OK? Szukamy czegoś na plażing z cenami OK i kameralnymi polami cempingowymi. Nie nastawiamy się na baseny i animatorów etc. Raczej na schludne toalety i kameralność.

5. Czy w okolicach Florencji możecie polecić jakiś sympatyczny cemping?

 

6. Trochę z innej beczki - jak to jest z Włochami i komunikacją? O francuzach słyszałem, że nie lubią gadać po angielsku ale wystarczyło zacząć od Bonjour i dalej można było engliszować z uśmiechem i bez problemów. 

 

Wybaczcie, że tak z grubej rury ale od jakiegoś czasu śledzę fora, wyjazd się zbliża to pora wyjść z cienia i zasięgnąć języka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. Winietki kupuj na stacji w Czechach i na granicy w Austrii. Będą najtańsze. U pośredników na polskiej granicy przepłacisz i to słono.

Ad6 Włosi także bardzo słabo mówią po angielsku. Tylko knajpy w dużych miastach turystycznych i na kempingach co potrafią. Na północy Włoch oraz w okolicach północnego Adriatyku mówią po niemiecku. Rozmówki polsko-włoskie wskazane.

Ad3 najtansze paliwo na trasie to Austria. W Villach zatankuj do pelna bo we Włoszech najdroższe paliwo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukilodz - sporo osób korzysta z maps.me Trzeba tylko wcześniej ściągnąć wybrane mapy.

Winiety kupuj na każdej granicy, nie staraj się kupić ich w Polsce bo przepłacisz.

Tankowanie w Villach jak najbardziej wskazane.

Trasa na raz? Ale nie wiemy skąd w Polsce startujesz...

W okolicach Cesenatico raczej tanio jest - to okolice Rimini, czyli coś jak nasz Sopot. Kameralnych pól kempingowych w tej okolicy nie spotkałem, ale na każdym dużym kempingu kameralność jest wystarczająca. To trochę inna kultura.

 

Znając podstawowe słowa angielskie, niemieckie i włoskie zawsze się dogadasz - trzeba tylko być uśmiechniętym i życzliwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...na pierwszy ogień idą Włochy,

 

1. Winietki - plan jazdy z Łodzi to Czechy, Austria, Włochy. Czas wyjazdu to 17 dni więc na jednej winiecie się nie zmieścimy. Czy możecie wskazać "palcem" gdzie je najlepiej kupić w Polsce na Czechy oraz na Austrię?  

2. Jak jest obecnie z tankowaniem? Poprzednie posty jakie czytałem były sprzed 2-3 lat.

3. Mam abitny plan aby całą trasę pokonać na raz z niewielkimi postojami oraz aby w Italii nie jechać autostradą z powodów finansowych jak i krajobrazowych. Co o tym sądzicie z własnego doświadczenia?

 

5. Czy w okolicach Florencji możecie polecić jakiś sympatyczny cemping?

Winiety

Tankowanie  + Tankowanie = mapa..

  →  więcej...

Kemping Florencja

   więcej...

 

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.