Skocz do zawartości

Italia 2016


Paczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@ Pączek,

 

z kempingu do S.G dojedziesz 2 km autobusem. Bilet dzienny 1,50€ lub parking przed murami. Cena jeszcze mi nie znana. Na razie spacerujemy po tym ciekawym miasteczku.

@ Ir i Ed,

dziękujemy za koordynaty. Niestety czas goni...

 

Z San Gimignano pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Włoch sam bym się z chęcią wybrał. Niestety od lat jeźdzę tylko po Polsce.

 

 

Jaki problem ? 

 

Dołączaj do naszej karawany i ... jedziemy ( no oczywiście dopiero w lipcu  :] , ale pogadać możemy już dziś ) 

Strasznie się rozgadaliśmy, tylko Paczek milczy :hmm:. Paczek zmieniłeś plany?

Nie , no skąd 

Dokształcam się ...

Może mi pomoże :

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobile.action

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczek, a tak mniej więcej w jakim terminie ten wyjazd planujesz?

Szczerze powiem, że chodzą mi po głowie te Włochy od jakiegoś czasu. Nawet skontaktowałem się z przesympatycznym kolegom z CT, który to kilka miesięcy jeździł po Włoszech i stacjonował w większości za darmo co bardzo mi się spodobało. Podesłał mi link do bazy takich miejsc ale niestety on w większości są dla kamperów, chociaż pewnie przyczepą też by się udało stanąć. Baza się przyda tylko nie wiem czy plan dojdzie do skutku w 2016 roku czy później, bo w przyszłym roku muszę zmienić auto i parę innych wydatków mnie czeka.

http://www.campercontact.com/en/italy.aspx?map=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reflexes  > Paczek, a tak mniej więcej w jakim terminie ten wyjazd planujesz?

 

Paczek planuje wyjazd pod namiot...

A i jeszcze jedna mała niespodzianka - zastanawiam się nad ...namiotem .....

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Polecamy...

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczek, ciekawa jestem dlaczego rozważasz wyjazd z namiotem. Przy wyjazdach pobytowych to może mieć sens (chociażby mniejsze zużycie paliwa), ale kiedy planujesz częste zmiany miejsca pobytu to przyczepa jest niezastąpiona.

ps fajna stronka z kempingami

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@nomadka  > ...ciekawa jestem dlaczego rozważasz wyjazd z namiotem.

 

Pod namiotem romantycznie...                                                                                        i cieplej.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczek, a tak mniej więcej w jakim terminie ten wyjazd planujesz?

Szczerze powiem, że chodzą mi po głowie te Włochy od jakiegoś czasu. Nawet skontaktowałem się z przesympatycznym kolegom z CT, który to kilka miesięcy jeździł po Włoszech i stacjonował w większości za darmo co bardzo mi się spodobało. Podesłał mi link do bazy takich miejsc ale niestety on w większości są dla kamperów, chociaż pewnie przyczepą też by się udało stanąć. Baza się przyda tylko nie wiem czy plan dojdzie do skutku w 2016 roku czy później, bo w przyszłym roku muszę zmienić auto i parę innych wydatków mnie czeka.

http://www.campercontact.com/en/italy.aspx?map=1

 

Zdecydowanie lipiec

@reflexes  > Paczek, a tak mniej więcej w jakim terminie ten wyjazd planujesz?

 

Paczek planuje wyjazd pod namiot...attachicon.gifk-1.png

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Polecamy...attachicon.gifk-2.png

 

Moja pani od polskiego przekreśliła by to grubą kreską i podpisała by - PRACA NIE NA TEMAT :]

 

a tak przy okazji - pod namiotem mieszkają "ci gorsi" ?

Paczek, ciekawa jestem dlaczego rozważasz wyjazd z namiotem. Przy wyjazdach pobytowych to może mieć sens (chociażby mniejsze zużycie paliwa), ale kiedy planujesz częste zmiany miejsca pobytu to przyczepa jest niezastąpiona.

ps fajna stronka z kempingami

 

- bo szybciej ( a będzie to typowa "objazdówka" ).

- bo taniej ( auto mniej pali, mniejsze opłaty na autostradzie)

- bo bezpieczniej ( wiadomo ....)

 

I tak jakoś mam ochotę przypomnieć sobie harcerskie czasy.

 

W lipcu jest gorąco , więc pod płótnem nie zmarzniemy , czas rozbijania namiotu jest równy czasowi ustawiania przyczepki , Komfort jazdy nie porównywalny , szczególne stromymi górskimi drogami. Oczywiście ostateczna decyzja jeszcze nie zapadłą, ale bardzo się chylę ku temu rozwiązaniu.

No chyba , że wygram w Lotto to wtedy pojedziemy .... Kamperem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- bo szybciej ( a będzie to typowa "objazdówka" ).

- bo taniej ( auto mniej pali, mniejsze opłaty na autostradzie)

- bo bezpieczniej ( wiadomo ....)

 

I tak jakoś mam ochotę przypomnieć sobie harcerskie czasy.

 

W lipcu jest gorąco , więc pod płótnem nie zmarzniemy , czas rozbijania namiotu jest równy czasowi ustawiania przyczepki , Komfort jazdy nie porównywalny , szczególne stromymi górskimi drogami. Oczywiście ostateczna decyzja jeszcze nie zapadłą, ale bardzo się chylę ku temu rozwiązaniu.

No chyba , że wygram w Lotto to wtedy pojedziemy .... Kamperem

Mój mąż mi co jakiś czas przedstawia podobne argumenty, ale się nie daję :]. Nasze niewiadowki nie są znowu takim wielkim obciążeniem dla samochodu, a dom na kółkach jest w każdej chwili gotów do użycia. Zresztą poczytaj co myśli o zamianie przyczepy na namiot Kajetan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż mi co jakiś czas przedstawia podobne argumenty, ale się nie daję :]. Nasze niewiadowki nie są znowu takim wielkim obciążeniem dla samochodu, a dom na kółkach jest w każdej chwili gotów do użycia. Zresztą poczytaj co myśli o zamianie przyczepy na namiot Kajetan.

Auto pali co najmniej 2 litry ropy więcej . Jedziemy jakieś 80 - 90 km / h  i do tego opłaty na autostradzie jak za TIR-a

 

Czas rozbijania namiotu na pewno jest dłuższy od czasu poświęconego na parkowanie i podpieranie przyczepki , o przedsionku nie wspomnę . 

 

Nigdzie nie pisałem o ZAMIANIE przyczepki na namiot 

 

Przyczepka do wypadów wiosenno - jesiennych . Na lato namiot ....  tak sobie pomyślałem, jak będzie ....zobaczymy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demokracja daje nam ..... wolność poglądów 

 

Wolałbym Kampera, ale muszę zadowlić się ....namiotem 

Oj ta demokracja, czasem daje się we znaki.

A ja, tak naprawdę, nie próbuję namówić cię do zmiany decyzji. Ja tylko wyrażam swój pogląd na sprawę.A namioty są o key. :biwak:? :przyczepa: ?

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ta demokracja, czasem daje się we znaki.

A ja, tak naprawdę, nie próbuję namówić cię do zmiany decyzji. Ja tylko wyrażam swój pogląd na sprawę.A namioty są o key. :biwak:? :przyczepa: ?

 

Czy dobrze odbieram , że masz ochotę dołączyć do naszej karawany ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze odbieram , że masz ochotę dołączyć do naszej karawany ... ?

Plany na przyszły rok jeszcze niesprecyzowane, marzy nam się wyprawa w nieznane. Tylko gdzie, żeby było ciepło i bezpiecznie? Włochy odwiedziliśmy ponownie w tym roku, we wrześniu. Co prawda tym razem było to tylko Veneto i Garda, ale ..

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.