Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

lukilodz

lukilodz - sporo osób korzysta z maps.me Trzeba tylko wcześniej ściągnąć wybrane mapy.

Winiety kupuj na każdej granicy, nie staraj się kupić ich w Polsce bo przepłacisz.

Tankowanie w Villach jak najbardziej wskazane.

Trasa na raz? Ale nie wiemy skąd w Polsce startujesz...

W okolicach Cesenatico raczej tanio jest - to okolice Rimini, czyli coś jak nasz Sopot. Kameralnych pól kempingowych w tej okolicy nie spotkałem, ale na każdym dużym kempingu kameralność jest wystarczająca. To trochę inna kultura.

Znając podstawowe słowa angielskie, niemieckie i włoskie zawsze się dogadasz - trzeba tylko być uśmiechniętym i życzliwym.

Dzięki za odpowiedź, tak jak pisałem jedziemy z Łodzi. 

Czyli można wjechać do Czech bez winietki i kupić po kilku km? Pytam, bo z tego co widziałem to trasa wiedzie już A1 i nawet nie wiadomo kiedy jesteśmy w Czechach stąd była moja prośba o wskazanie palcem skoro wielu z was ma to już za sobą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bertosz

Do Ostrawy jest "bez poplatku" czyli za darmo. Tuż za granicą (jeszcze przed Ostrawą) jest Shell i tam kupisz winietkę.

Edytowane przez bertosz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lukilodz

Czytam i czytam i mam już mętlik. Jadąc autem z boxem na dachu czy jest sens jazdy przez Słowację? 

Nadal szukam jakiegoś fajnego pola na pierwsze kilka dni z plażą na wschodnim wybrzeżu ale nie koło Wenecji, bo tutaj chcemy się zatrzymać na koniec. Coś ktoś może polecić? Myślałem o Camping Cesenatico ale opinie mnie zniechęciły ( a szczególnie robienie "2" na małysza :) . Nie chcemy zjeżdżać niżej, ponieważ chcę tam dojechać na raz, a po drugie uderzamy na zachód do Florencji i jej wysokości bym nie przekraczał. Tutaj chcemy zostać do niedzieli i na niedzielny wieczór zajechać pod Florencję.

Co do samej Florencji i okolic to biorę pod uwagę Internazionale Firenze dzięki Ir & Ed. Stąd wypad do samej Florencji na cały dzień, a na drugi dzień do San Gimigiano i Siena i powrót na cemping. Może jeszcze jeden dzień na tym cempingu i dalej na zachód. 

I tutaj chwilowo dziura ale po 6 dniach kierunek Wenecja i albo Camping Rialto albo Camping Venezia Vilage i trzy dni na Wenecję. 

Powrót do domu.

Podsumowując - godny polecenia kameralny cemping z plażą w okolicach Cesenatico +/- ? Co warto zobaczyć na zachód i północny zachód od Florencji?

Przepraszam was za lekko chaotyczne pisanie ale trochę  późno i był mecz....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Magda Pawłowicz

Czytam i czytam i mam już mętlik. Jadąc autem z boxem na dachu czy jest sens jazdy przez Słowację? 

Nadal szukam jakiegoś fajnego pola na pierwsze kilka dni z plażą na wschodnim wybrzeżu ale nie koło Wenecji, bo tutaj chcemy się zatrzymać na koniec. Coś ktoś może polecić? Myślałem o Camping Cesenatico ale opinie mnie zniechęciły ( a szczególnie robienie "2" na małysza :) . Nie chcemy zjeżdżać niżej, ponieważ chcę tam dojechać na raz, a po drugie uderzamy na zachód do Florencji i jej wysokości bym nie przekraczał. Tutaj chcemy zostać do niedzieli i na niedzielny wieczór zajechać pod Florencję.

Co do samej Florencji i okolic to biorę pod uwagę Internazionale Firenze dzięki Ir & Ed. Stąd wypad do samej Florencji na cały dzień, a na drugi dzień do San Gimigiano i Siena i powrót na cemping. Może jeszcze jeden dzień na tym cempingu i dalej na zachód. 

I tutaj chwilowo dziura ale po 6 dniach kierunek Wenecja i albo Camping Rialto albo Camping Venezia Vilage i trzy dni na Wenecję. 

Powrót do domu.

Podsumowując - godny polecenia kameralny cemping z plażą w okolicach Cesenatico +/- ? Co warto zobaczyć na zachód i północny zachód od Florencji?

Na Campingu Cesenatico mozna znaleźć miejsca  - gdzie nie trzeba "robić 2 na Małysza ", może weżmiesz tez pod uwage camping Pineta sul Mare- czyli Cesenatico 2? nie ma bezpośredniegowejścia na plażę, ale nie jest daleko i jak chcesz to ciuchcia Cię zawozi na Cesenatico i stamtąd idziesz na plażę lub sam spacerkiem wtedy nie przez Cesenatico 1 tylko w stronę morza. Zobacz zdjęcia https://campingowo.wordpress.com/2015/12/06/camping-pineta-sul-mare/

Będąc w tamtej okolicy byliśmy w Maranello - Muzeum Ferrari, w Rawennie , San Leo i San Marino ale tu już dojechaliśmy na wieczór, więc pewnie kiedyś wrócimy. w Samym Cesenatico ciekawe i kolorowe łodzie rybackie w kanale portowym.

Edytowane przez Magda Pawłowicz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Magda Pawłowicz

Jeszcze przypomniałam sobie, że pomiędzy Campingiem Cesenatico i Cesenatico 2 ( Pineta Sul Mare) jest mały camping Zadina. Mam gdzieś kilka zdjęć, jeśli potrzeba, mogę poszukać. Camping mały, z bezpośrednim wyjściem na plażę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed

Powrót do domu.

@lukilodz > ...1. Czytam i czytam i mam już mętlik... = ?!

2. Nadal szukam jakiegoś fajnego pola na pierwsze kilka dni z plażą na wschodnim wybrzeżu ale nie koło Wenecji...

3. Może jeszcze jeden dzień na tym cempingu i dalej na zachód. = gdzie ?

4. I tutaj chwilowo dziura ale po 6 dniach kierunek Wenecja...

5. Co warto zobaczyć na zachód i północny zachód od Florencji?

6. Przepraszam was za lekko chaotyczne pisanie... = ?!

Zachęcamy do przemyśleń swoich wojaży i precyzyjnego określenia swoich potrzeb...

Ad 2.

Ad 4. Polecamy  =>   Marelago z precyzyjnym dojazdem do Wenecjii = przybliż rejon Wenecji...

Ad 5. Zachecamy do zapoznania się z naszą marszrutą   =>  okolica Florencji...

Pozdrawiamy z     Hiszpanii...

Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paczek

Czytam i czytam i mam już mętlik. ..

A pocztę czytasz ? zajrzyj do PW

Edytowane przez Paczek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lukilodz

Dzięki za odpowiedzi. Ir Ed właśnie liczyłem na pomoc forum w nakierowaniu na doprecyzowanie naszych planów ale do rzeczy:

- zgodnie z planem zaczynamy na wschodnim wybrzeżu ale nie Cesenatico tylko (z bardzo fajnego blogu http://pozornie-zalezna.blog.pl/wlochy-opisane-miejsca/) wysokość Comacchio i kemping Spiaggie e Mare Holiday Park. Z opinii godny polecenia z rodzin z dziećmi z wyjściem na plażę i animacjami. Ceny też świetne i do tego blisko do mini Wenecji jaką jest Comacchio oraz delty Padu. Wybrzeże z Rimini też nie tak daleko (około 70km).

- po 4 dniach kierunek Florencja i chyba polecany przez IrEd kemping Firenze jako baza do Florencji i San Gimignano oraz Voltera z sagi Zmierzch.

- następnie zachodnie wybrzeże i okolice Livorno i Cecina ale jeszcze nie wybrałem kempingu.

- w tak zwanym między czasie wyskoczymy do Cinque terre, Pizy i Lucci

- pewnie coś jeszcze dojdzie ale nic na siłę

- na ostatnie 3 dni Wenecja i kemping Venecia Camping Village lub Rialto.

Trasa chyba przez Czechy i Austrię chyba, że są jakieś silne argumenty aby jechać przez Słowację. We Włoszech z założenia chcemy unikać autostrad.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed
- pewnie coś jeszcze dojdzie...

@lukilodz

Polecamy        Vinci...

Pozdrawiamy z Hiszpanii...

Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lukilodz

Dzięki IrEd, na pewno zwiedzimy. Mam pytanie odnośnie kempingu pod Florencją z twojego polecenia. Wiem, że jest obok autostrady ale czy są gdzieś tam typowo toskańskie widoczki na fioletowe zbocza itp.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed

@lukilodz

Firenze... <= foty

Na kempingu byliśmy 2X :

1. Jadąc do Rzymu

2. Nasza baza noclegowa do zwiedzania Florencji...

Pozdrawiamy z Hiszpanii...

Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lukilodz

A czy ktoś zna taki kemping: http://www.cipollatico.com/. Widoki są świetne i ceny niskie, do tego kameralność.Po środku w każdą stronę więc na wypadowy punkt raczej fajny punkt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lukilodz

To mam do was jeszcze jedną prośbę. Szukam jeszcze jakiegoś fajnego miejsca nad morzem Liguryjskim, a dokładniej gdzieś w Toskanii w rejonie Livorno, Piza i trochę w górę. Najlepiej taki z plażą i dla małych dzieci. Coś ktoś może polecić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajetan

To mam do was jeszcze jedną prośbę. Szukam jeszcze jakiegoś fajnego miejsca nad morzem Liguryjskim, a dokładniej gdzieś w Toskanii w rejonie Livorno, Piza i trochę w górę. Najlepiej taki z plażą i dla małych dzieci. Coś ktoś może polecić?

11 lat temu, byliśmy na kempingu w Livorno, z namiotem, 1 noc. Kemping płaski, plaża płaska, dużo stacjonarnych przyczep. Problem z prądem, wywalało bezpiecznik na czajniku bezprzewodowym. Musieliśmy gotować wodę z gniazdka w sanitariatach - ale to było 11 lat temu  :]  Kemping był zalesiony, starodrzew, cienia dużo. Co zapamiętałem z kempingu najbardziej, to koszmarna ilość komarów   :look:  :look:  :look:  :look:  Zanim rozbiliśmy namiot, to każdy niezakryty kawałek skóry pokryty był bąblami  :oslabiony:  :oslabiony:  Nawet stopy miałem pogryzione, zostały tylko wzorki od sandałów  :look:

Ciekawszy kemping jest koło La Spezia, na mapie trochę wyżej :)

http://www.campeggiomaralunga.it/how.htm

Okolica bajeczna, w Lerici piękny zamek na skale nad morzem, niedaleko park narodowy Cinqiue Terre - polecam  :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lukilodz

Czy ktoś coś może? A może w dół od Livorno i Ceciny? 

@Kajetan dzięki i sprawdziłem, rzeczywiście jedyny w swoim rodzaju ale bez plaży, a przy małych dzieciach piasek to podstawa. Może jak będziemy atakować cinque terre to na jedną noc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi