Skocz do zawartości

Italia 2016


Paczek

Rekomendowane odpowiedzi

lukilodz - sporo osób korzysta z maps.me Trzeba tylko wcześniej ściągnąć wybrane mapy.

Winiety kupuj na każdej granicy, nie staraj się kupić ich w Polsce bo przepłacisz.

Tankowanie w Villach jak najbardziej wskazane.

Trasa na raz? Ale nie wiemy skąd w Polsce startujesz...

W okolicach Cesenatico raczej tanio jest - to okolice Rimini, czyli coś jak nasz Sopot. Kameralnych pól kempingowych w tej okolicy nie spotkałem, ale na każdym dużym kempingu kameralność jest wystarczająca. To trochę inna kultura.

 

Znając podstawowe słowa angielskie, niemieckie i włoskie zawsze się dogadasz - trzeba tylko być uśmiechniętym i życzliwym.

 

Dzięki za odpowiedź, tak jak pisałem jedziemy z Łodzi. 

Czyli można wjechać do Czech bez winietki i kupić po kilku km? Pytam, bo z tego co widziałem to trasa wiedzie już A1 i nawet nie wiadomo kiedy jesteśmy w Czechach stąd była moja prośba o wskazanie palcem skoro wielu z was ma to już za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do Ostrawy jest "bez poplatku" czyli za darmo. Tuż za granicą (jeszcze przed Ostrawą) jest Shell i tam kupisz winietkę.

Edytowane przez bertosz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i mam już mętlik. Jadąc autem z boxem na dachu czy jest sens jazdy przez Słowację? 

Nadal szukam jakiegoś fajnego pola na pierwsze kilka dni z plażą na wschodnim wybrzeżu ale nie koło Wenecji, bo tutaj chcemy się zatrzymać na koniec. Coś ktoś może polecić? Myślałem o Camping Cesenatico ale opinie mnie zniechęciły ( a szczególnie robienie "2" na małysza :) . Nie chcemy zjeżdżać niżej, ponieważ chcę tam dojechać na raz, a po drugie uderzamy na zachód do Florencji i jej wysokości bym nie przekraczał. Tutaj chcemy zostać do niedzieli i na niedzielny wieczór zajechać pod Florencję.

 

Co do samej Florencji i okolic to biorę pod uwagę Internazionale Firenze dzięki Ir & Ed. Stąd wypad do samej Florencji na cały dzień, a na drugi dzień do San Gimigiano i Siena i powrót na cemping. Może jeszcze jeden dzień na tym cempingu i dalej na zachód. 

 

I tutaj chwilowo dziura ale po 6 dniach kierunek Wenecja i albo Camping Rialto albo Camping Venezia Vilage i trzy dni na Wenecję. 

 

Powrót do domu.

 

Podsumowując - godny polecenia kameralny cemping z plażą w okolicach Cesenatico +/- ? Co warto zobaczyć na zachód i północny zachód od Florencji?

 

Przepraszam was za lekko chaotyczne pisanie ale trochę  późno i był mecz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i mam już mętlik. Jadąc autem z boxem na dachu czy jest sens jazdy przez Słowację? 

Nadal szukam jakiegoś fajnego pola na pierwsze kilka dni z plażą na wschodnim wybrzeżu ale nie koło Wenecji, bo tutaj chcemy się zatrzymać na koniec. Coś ktoś może polecić? Myślałem o Camping Cesenatico ale opinie mnie zniechęciły ( a szczególnie robienie "2" na małysza :) . Nie chcemy zjeżdżać niżej, ponieważ chcę tam dojechać na raz, a po drugie uderzamy na zachód do Florencji i jej wysokości bym nie przekraczał. Tutaj chcemy zostać do niedzieli i na niedzielny wieczór zajechać pod Florencję.

 

Co do samej Florencji i okolic to biorę pod uwagę Internazionale Firenze dzięki Ir & Ed. Stąd wypad do samej Florencji na cały dzień, a na drugi dzień do San Gimigiano i Siena i powrót na cemping. Może jeszcze jeden dzień na tym cempingu i dalej na zachód. 

 

I tutaj chwilowo dziura ale po 6 dniach kierunek Wenecja i albo Camping Rialto albo Camping Venezia Vilage i trzy dni na Wenecję. 

 

Powrót do domu.

 

Podsumowując - godny polecenia kameralny cemping z plażą w okolicach Cesenatico +/- ? Co warto zobaczyć na zachód i północny zachód od Florencji?

 

Przepraszam was za lekko chaotyczne pisanie ale trochę  późno i był mecz....

Na Campingu Cesenatico mozna znaleźć miejsca  - gdzie nie trzeba "robić 2 na Małysza ", może weżmiesz tez pod uwage camping Pineta sul Mare- czyli Cesenatico 2? nie ma bezpośredniegowejścia na plażę, ale nie jest daleko i jak chcesz to ciuchcia Cię zawozi na Cesenatico i stamtąd idziesz na plażę lub sam spacerkiem wtedy nie przez Cesenatico 1 tylko w stronę morza. Zobacz zdjęcia https://campingowo.wordpress.com/2015/12/06/camping-pineta-sul-mare/

Będąc w tamtej okolicy byliśmy w Maranello - Muzeum Ferrari, w Rawennie , San Leo i San Marino ale tu już dojechaliśmy na wieczór, więc pewnie kiedyś wrócimy. w Samym Cesenatico ciekawe i kolorowe łodzie rybackie w kanale portowym.

Edytowane przez Magda Pawłowicz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przypomniałam sobie, że pomiędzy Campingiem Cesenatico i Cesenatico 2 ( Pineta Sul Mare) jest mały camping Zadina. Mam gdzieś kilka zdjęć, jeśli potrzeba, mogę poszukać. Camping mały, z bezpośrednim wyjściem na plażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i mam już mętlik. Jadąc autem z boxem na dachu czy jest sens jazdy przez Słowację? 

Nadal szukam jakiegoś fajnego pola na pierwsze kilka dni z plażą na wschodnim wybrzeżu ale nie koło Wenecji, bo tutaj chcemy się zatrzymać na koniec. Coś ktoś może polecić? Myślałem o Camping Cesenatico ale opinie mnie zniechęciły ( a szczególnie robienie "2" na małysza :) . Nie chcemy zjeżdżać niżej, ponieważ chcę tam dojechać na raz, a po drugie uderzamy na zachód do Florencji i jej wysokości bym nie przekraczał. Tutaj chcemy zostać do niedzieli i na niedzielny wieczór zajechać pod Florencję.

 

Co do samej Florencji i okolic to biorę pod uwagę Internazionale Firenze dzięki Ir & Ed. Stąd wypad do samej Florencji na cały dzień, a na drugi dzień do San Gimigiano i Siena i powrót na cemping. Może jeszcze jeden dzień na tym cempingu i dalej na zachód. 

 

I tutaj chwilowo dziura ale po 6 dniach kierunek Wenecja i albo Camping Rialto albo Camping Venezia Vilage i trzy dni na Wenecję. 

 

Powrót do domu.

 

Podsumowując - godny polecenia kameralny cemping z plażą w okolicach Cesenatico +/- ? Co warto zobaczyć na zachód i północny zachód od Florencji?

 

Przepraszam was za lekko chaotyczne pisanie ale trochę  późno i był mecz....

@lukilodz > ...1. Czytam i czytam i mam już mętlik... = ?!

                     2. Nadal szukam jakiegoś fajnego pola na pierwsze kilka dni z plażą na wschodnim wybrzeżu ale nie koło Wenecji...

                     3. Może jeszcze jeden dzień na tym cempingu i dalej na zachód. = gdzie ?

                     4. I tutaj chwilowo dziura ale po 6 dniach kierunek Wenecja...

                     5. Co warto zobaczyć na zachód i północny zachód od Florencji?

                     6. Przepraszam was za lekko chaotyczne pisanie... = ?!

 

Zachęcamy do przemyśleń swoich wojaży i precyzyjnego określenia swoich potrzeb...

Ad 2.

 

Ad 4. Polecamy  =>   Marelago z precyzyjnym dojazdem do Wenecjii = przybliż rejon Wenecji...

Ad 5. Zachecamy do zapoznania się z naszą marszrutą   =>  okolica Florencji...

 

Pozdrawiamy z     Hiszpanii...

Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Ir Ed właśnie liczyłem na pomoc forum w nakierowaniu na doprecyzowanie naszych planów ale do rzeczy:

- zgodnie z planem zaczynamy na wschodnim wybrzeżu ale nie Cesenatico tylko (z bardzo fajnego blogu http://pozornie-zalezna.blog.pl/wlochy-opisane-miejsca/) wysokość Comacchio i kemping Spiaggie e Mare Holiday Park. Z opinii godny polecenia z rodzin z dziećmi z wyjściem na plażę i animacjami. Ceny też świetne i do tego blisko do mini Wenecji jaką jest Comacchio oraz delty Padu. Wybrzeże z Rimini też nie tak daleko (około 70km).

- po 4 dniach kierunek Florencja i chyba polecany przez IrEd kemping Firenze jako baza do Florencji i San Gimignano oraz Voltera z sagi Zmierzch.

- następnie zachodnie wybrzeże i okolice Livorno i Cecina ale jeszcze nie wybrałem kempingu.

- w tak zwanym między czasie wyskoczymy do Cinque terre, Pizy i Lucci

- pewnie coś jeszcze dojdzie ale nic na siłę

- na ostatnie 3 dni Wenecja i kemping Venecia Camping Village lub Rialto.

 

Trasa chyba przez Czechy i Austrię chyba, że są jakieś silne argumenty aby jechać przez Słowację. We Włoszech z założenia chcemy unikać autostrad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam do was jeszcze jedną prośbę. Szukam jeszcze jakiegoś fajnego miejsca nad morzem Liguryjskim, a dokładniej gdzieś w Toskanii w rejonie Livorno, Piza i trochę w górę. Najlepiej taki z plażą i dla małych dzieci. Coś ktoś może polecić?

 

11 lat temu, byliśmy na kempingu w Livorno, z namiotem, 1 noc. Kemping płaski, plaża płaska, dużo stacjonarnych przyczep. Problem z prądem, wywalało bezpiecznik na czajniku bezprzewodowym. Musieliśmy gotować wodę z gniazdka w sanitariatach - ale to było 11 lat temu  :]  Kemping był zalesiony, starodrzew, cienia dużo. Co zapamiętałem z kempingu najbardziej, to koszmarna ilość komarów   :look:  :look:  :look:  :look:  Zanim rozbiliśmy namiot, to każdy niezakryty kawałek skóry pokryty był bąblami  :oslabiony:  :oslabiony:  Nawet stopy miałem pogryzione, zostały tylko wzorki od sandałów  :look:

 

Ciekawszy kemping jest koło La Spezia, na mapie trochę wyżej :)

 

http://www.campeggiomaralunga.it/how.htm

 

Okolica bajeczna, w Lerici piękny zamek na skale nad morzem, niedaleko park narodowy Cinqiue Terre - polecam  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.