Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

tamtam

Sí señor. I jak widać w zależności od pory dnia za każdym razem inne :hmm:  W każdym razie po dodaniu punktu przelotowego w Muszynce, nawigacja ViaMichelin się wysypała.

Ja najprawdopodobniej zrobię to tak:

attachicon.gifmapa2.jpg

Pomijając błąd z przejściem w Muszynie w ViaMichelin, to w wyniku pojawiających się korków na drogach będziesz o różnej godzinie i różnego dnia dostawał podpowiedzi różnych tras.

Google liczy jak dla osobówki, więc zastanów się czy nie lepiej jechać przez przejcie w Chyżnem potem Żylina, Bratysława, Wiedeń i już A2 do Włoch. Lepsza i szybsza droga. Nie przebijasz się aż tak przez Słowackie Tatry. Tankujesz na tej trasie tanie paliwo w Bratysławie, potem w Villach.

Koszt mniejszy o opłatę na Węgrzech oraz drogie paliwo na Węgrzech.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin_G
Ir & Ed, dnia 25 Maj 2016 - 12:31, napisał:

A może      tak...

tamtam, dnia 25 Maj 2016 - 12:48, napisał:

Google liczy jak dla osobówki, więc zastanów się czy nie lepiej jechać przez przejcie w Chyżnem potem Żylina, Bratysława, Wiedeń i już A2 do Włoch. Lepsza i szybsza droga. Nie przebijasz się aż tak przez Słowackie Tatry. Tankujesz na tej trasie tanie paliwo w Bratysławie, potem w Villach.

Koszt mniejszy o opłatę na Węgrzech oraz drogie paliwo na Węgrzech.

Dzięki za sugestie. Rozpoznam temat. Ten mój odcinek przez Słowację nie jest taki straszny jeśli chodzi o góry. Jeździłem już tamtędy i jest :ok: .

Jadę z dwoma pijawkami na pokładzie i nocleg przy autostradzie czy na stacji benzynowej nie wchodzi w grę. Po pierwszym etapie jazdy muszę je wypuścić na jakiś plac zabaw lub do wody, żeby się wyszalały, dla dobra naszego wspólnego zdrowia psychicznego :puk:  :klnie: . Natomiast planowałem przez Węgry żeby zrobić postój na jednym z około balatońskich kempingów. Znamy te okolice i mamy do nich lekki sentyment.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tamtam

Dzięki za sugestie. Rozpoznam temat. Ten mój odcinek przez Słowację nie jest taki straszny jeśli chodzi o góry. Jeździłem już tamtędy i jest :ok: .

Jadę z dwoma pijawkami na pokładzie i nocleg przy autostradzie czy na stacji benzynowej nie wchodzi w grę. Po pierwszym etapie jazdy muszę je wypuścić na jakiś plac zabaw lub do wody, żeby się wyszalały, dla dobra naszego wspólnego zdrowia psychicznego :puk:  :klnie: . Natomiast planowałem przez Węgry żeby zrobić postój na jednym z około balatońskich kempingów. Znamy te okolice i mamy do nich lekki sentyment.

Znam ten ból z placem zabaw dla dzieci, dlatego na słowackiej i austriackiej autostradzie wybieram parkingi z placami zabaw dla dzieci.

Na słowackiej jest łatwiej, bo place zabaw są darmowe, a na austriackiej czasem "tylko dla gości restauracji".

Na stronie firmy zarządzającej austriackimi autostradami znajdziesz mapkę z takimi parkingami, jest ich stosunkowo dużo, czasem co 40km.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paczek

To może z bąbelkami jeździć ..... nocą ?

I szybciej i bezpieczniej ( chciałby się powiedzieć jeszcze , "że taniej" )))) 

Dawniej  , jak córcia była jeszcze w wieku pieluszkowym - jeździliśmy wyłącznie  nocami , teraz już dawno wyrosła z pieluszek , ale ja dorosłem do okularów , tabletek, maści , plastrów .....  :] i jednak jeździmy za dnia.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paczek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Walt

A E80 to co to za cudo ? Tez płatna ? 

http://www.autostrade.it/autostrade_en-gis/ricercaPercorso.do?tipo=P&equivalenzaClassi=A&dscDa=pescara&dtxpDa=3894&dscA=roma&dtxpA=15000&soloAuto=on

Według tej strony tak, i za samochód 21 eurasów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed

Sieć autostrad Włochy...

Pozdrawiamy z    Hiszpanii...

Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paczek

Sieć autostrad Włochy...

attachicon.gifItalia-sieć autostrad.png

Pozdrawiamy z    Hiszpanii...attachicon.gifEspaña.gif

Ir & Ed

Dzięki 

Pokombinuję troszkę te autostrady poomijać - oby tylko zysk z niepłacenia nie wszedł w koszt mandatu (((

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lukilodz

Witam was,

Z rodzinką także zaczynamy namiotowe wojaże i na pierwszy ogień idą Włochy, a dokładniej  kilka lokalizacji (Cesenatico - jakieś bezpłatne plaże i trochę wypoczynku, kierunek Toskania aż na drugi brzeg i w drodze powrotnej Wenecja na 3 dni). Mam serię pytań, może dla niektórych banalnych ale jest to nasz pierwszy taki wyjazd, a już jesteście dla mnie centrum wiedzy.

1. Winietki - plan jazdy z Łodzi to Czechy, Austria, Włochy. Czas wyjazdu to 17 dni więc na jednej winiecie się nie zmieścimy. Czy możecie wskazać "palcem" gdzie je najlepiej kupić w Polsce na Czechy oraz na Austrię?  

2. Jak jest obecnie z tankowaniem? Poprzednie posty jakie czytałem były sprzed 2-3 lat.

3. Mam abitny plan aby całą trasę pokonać na raz z niewielkimi postojami oraz aby w Italii nie jechać autostradą z powodów finansowych jak i krajobrazowych. Co o tym sądzicie z własnego doświadczenia?

4. Czy wybór Cesenaticio lub okolic jest OK? Szukamy czegoś na plażing z cenami OK i kameralnymi polami cempingowymi. Nie nastawiamy się na baseny i animatorów etc. Raczej na schludne toalety i kameralność.

5. Czy w okolicach Florencji możecie polecić jakiś sympatyczny cemping?

6. Trochę z innej beczki - jak to jest z Włochami i komunikacją? O francuzach słyszałem, że nie lubią gadać po angielsku ale wystarczyło zacząć od Bonjour i dalej można było engliszować z uśmiechem i bez problemów. 

Wybaczcie, że tak z grubej rury ale od jakiegoś czasu śledzę fora, wyjazd się zbliża to pora wyjść z cienia i zasięgnąć języka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin_G

O francuzach słyszałem, że nie lubią gadać po angielsku

Bo nie potrafią ;)

Wysłano z Tapatalk. Przepraszam za literówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tamtam

Ad. Winietki kupuj na stacji w Czechach i na granicy w Austrii. Będą najtańsze. U pośredników na polskiej granicy przepłacisz i to słono.

Ad6 Włosi także bardzo słabo mówią po angielsku. Tylko knajpy w dużych miastach turystycznych i na kempingach co potrafią. Na północy Włoch oraz w okolicach północnego Adriatyku mówią po niemiecku. Rozmówki polsko-włoskie wskazane.

Ad3 najtansze paliwo na trasie to Austria. W Villach zatankuj do pelna bo we Włoszech najdroższe paliwo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lukilodz

tamtam dzięki. 

Czy możecie jeszcze poradzić odnośnie nawigacji na androida oczywiście bez netu? Czytałem, że Here powinien dawać radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miodzio

lukilodz - sporo osób korzysta z maps.me Trzeba tylko wcześniej ściągnąć wybrane mapy.

Winiety kupuj na każdej granicy, nie staraj się kupić ich w Polsce bo przepłacisz.

Tankowanie w Villach jak najbardziej wskazane.

Trasa na raz? Ale nie wiemy skąd w Polsce startujesz...

W okolicach Cesenatico raczej tanio jest - to okolice Rimini, czyli coś jak nasz Sopot. Kameralnych pól kempingowych w tej okolicy nie spotkałem, ale na każdym dużym kempingu kameralność jest wystarczająca. To trochę inna kultura.

Znając podstawowe słowa angielskie, niemieckie i włoskie zawsze się dogadasz - trzeba tylko być uśmiechniętym i życzliwym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed

...na pierwszy ogień idą Włochy,

1. Winietki - plan jazdy z Łodzi to Czechy, Austria, Włochy. Czas wyjazdu to 17 dni więc na jednej winiecie się nie zmieścimy. Czy możecie wskazać "palcem" gdzie je najlepiej kupić w Polsce na Czechy oraz na Austrię?  

2. Jak jest obecnie z tankowaniem? Poprzednie posty jakie czytałem były sprzed 2-3 lat.

3. Mam abitny plan aby całą trasę pokonać na raz z niewielkimi postojami oraz aby w Italii nie jechać autostradą z powodów finansowych jak i krajobrazowych. Co o tym sądzicie z własnego doświadczenia?

5. Czy w okolicach Florencji możecie polecić jakiś sympatyczny cemping?

Winiety

Tankowanie  + Tankowanie = mapa..

→  więcej...

Kemping Florencja

więcej...

Edytowane przez Ir & Ed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tamtam

tamtam dzięki. 

Czy możecie jeszcze poradzić odnośnie nawigacji na androida oczywiście bez netu? Czytałem, że Here powinien dawać radę.

Here da sobie rady :) ma najdokładniejsze mapy ze wszystkich nawigacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi