Skocz do zawartości

Rurki - samoróbki.


ADRIAn

Rekomendowane odpowiedzi

Zmontowałem aluminiowe  rurki teleskopowe do daszka przeciwsłonecznego po niewielkich, jak na akcesoria karawaningowe  :oslabiony: , kosztach.

 

1) Zakupiłem aluminiowe, teleskopowe trzonki firmy INTEX, do akcesorii basenowych.

2) Zdjąłem zaślepkę z górnej rurki i zamontowałem szpikulce od przedsionka. Średnica plastiku szpikulca okazała się nieco wieksza od średnicy rurki ale za pomocą wiertarki bardzo łatwo "wtoczyłem" go do wnętrza zostawiając niewielki rant, aby końcówka zapierała się o krawędź rurki i nie wpadła do wewnątrz. Nadmiar był odkrawany przez krawędź rurki. Obie części idealnie spasowały się ze sobą, ale dla pewności posmarowałem klejem. Aby zachowac estetykę w orginalnej zaślepce obciąłem ucho i wywierciłem otwór o średnicy szpikulca. Posmarowałem klejem i nasunąłem z powrotem na swoje miejsce maskując czarne tworzywo szpikulca.

3) W Castoramie na dziale z akcesoriami meblowymi nabyłem za grosze gumowe zaślepki, które z lekkim oporem wsunąłem na dolną rurkę aby krawędzie nie niszczyły podłogi przedsionka.

 

Ot i cała robota. Wszyskiego niecala godzinka. Koszt (z wysyłką) wykonania trzech rurek niecałe 100 zł.

 

Miałem obawy o wytrzymałość plastikowych zacisków na promienie słoneczne, ale kolega zapewnił mie, że u niego przy basenie leży taki kij w pełnym słońcu przez cały sezon i nic się z plastikami nie dzieje.

 

Rurki testowałem na wakacjach i spełniły w pełni zadanie nawet podczas przedburzowej nawałnicy.  

 

TRZONEK TELESKOPOWY ALUMINIOWY 239 cm. INTEX 29054/50004

 

post-6371-0-20826900-1440307926_thumb.jpg

post-6371-0-34891000-1440307949_thumb.jpg

post-6371-0-31120900-1440307973_thumb.jpg

post-6371-0-59251000-1440307994_thumb.jpg

post-6371-0-10154700-1440308037_thumb.jpg

post-6371-0-45159300-1440308066_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pod ręką aby zmierzyć, ale kij sklada się z trzech rurek ciasno wchodzących jedna w drugą i według opisu internetowego średnica do zamontowania osprzętu basenowego (w tym przypadku przy "stopkach" ) wynosi 26,2 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.