Skocz do zawartości

Westfalia SSK


Jarekkow

Rekomendowane odpowiedzi

Gorąca prośba o informację jak poprawnie zapiąć ten stabilizator. Jutro jadę po przyczepę z takim stabilizatorem ale podczas wczesniejszych przymiarek nie mogłem dojśc jak poprawnie go zapiąć. Mam wrażenie jakby tam coś było zepsute albo czegoś brakowało, bo rączka od stabilizatora lata luźno na wszystkie strony. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że ta sprężynna powinna być zaparta o te "siodełko" na jarzmie ale jak ustawić wtedy rączkę aby to wszystko zablokować.

 

Więcej mam nadzieję powiedzą Wam zdjęcia.

 

post-14411-0-13282600-1440080487_thumb.jpg

post-14411-0-84071100-1440080523_thumb.jpg

post-14411-0-55894100-1440080450_thumb.jpg

 

Jest taki wątek http://forum.karawaning.pl/topic/16675-zaczep-westfalia-ssk-2-prawda-odkryta/page-2

ale niestety nie widzę jak to powinno być zapinane.

Edytowane przez Tsport (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:yay:  :yay:  :yay: Udało się...... po zapięciu na kulę haka, można ustawić rączkę do góry tak jak pisaliście. Trochę się zastanawiałem, bo jak cepka nie była podpieta to rączka latała strasznie bezwładnie.

 

Dzięki za podpowiedzi....

 

PZDR

Edytowane przez Tsport (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:yay:  :yay:  :yay: Udało się...... po zapięciu na kulę haka, można ustawić rączkę do góry tak jak pisaliście. Trochę się zastanawiałem, bo jak cepka nie była podpieta to rączka latała strasznie bezwładnie.

 

Dzięki za podpowiedzi....

 

PZDR

AAA to trza było od razu zapiąć zaczep ! Inaczej się nie da. Szerokości !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Podepnę się pod temat. Kupiłem cepkę, przywiozłem i podczas sprzątania po poprzednim właścicielu w jednej z szafek znalazłem zaczep Westfalia SSK. Stan wizualny ok, amortyzator ok. Po zapięciu na kulę wskaźnik na "+". Pomiar całej wkładki ciernej 32 mm.

Problemem było przesmarowanie zaczepu. Wymontowałem wkładki, wrzuciłem do izopropanolu na 3 dni i ponownie założyłem. Czy to wystarczy czy raczej wymiana na kompletnie nowe ?

Jako, że poprzedniego właściciela dobrze znam , zadzwoniłem z pytaniem czemu nie jeździł z tym zaczepem. Stwierdził, że mimo smarowania ciężko chodził na kuli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jakoś nie chce mi się, wierzyć, że:

- da się dobrze odtłuścić (wewnętrznie) okładziny które są podobne do klocków hamulcowych. Ale może się mylę, tylko jak długo one nasiąkały tym smarem i jak głęboko.

- uważam, że lepiej wymienić na nowe niż używać częściowo wytartych od innej kuli i w jakim są stanie. Troszkę tak jak by założyć używane klocki hamulcowe do auta bo zwalniają koło jak obracam ręcznie. Pamiętajmy, że przykładamy tutaj ładnych parę kg na ramieniu które będą na pewno lepiej targać niż nasza ręka.

Ale to już takie moje dbanie aby takie układy były w 120% super sprawne anie tylko były ;).

 

Koszt nowych nie jest taki duży a kiedyś mogą Nas uratować. 

 

Kolega nowy (na forum, nie wiem jak w temacie ciągania przyczep i ew. doświadczeń z wężykowaniem), podrzucę Ci temat (pierwsze posty Kajtka), nie mówię że by go stabilizator uratował, ale nie wykluczam, że tak mogło by być (w ramach czy założyć nowe okładziny czy nie wiadomo jak - głębokość i skuteczność -  odtłuszczane):

 

http://forum.karawaning.pl/topic/20185-ostrze%C5%BCenie-tak-si%C4%99-ko%C5%84czy-w%C4%99%C5%BCykowanie-przyczepy-i-wymarzony-urlop/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jakoś nie chce mi się, wierzyć, że:

- da się dobrze odtłuścić (wewnętrznie) okładziny które są podobne do klocków hamulcowych. Ale może się mylę, tylko jak długo one nasiąkały tym smarem i jak głęboko.

- uważam, że lepiej wymienić na nowe niż używać częściowo wytartych od innej kuli i w jakim są stanie. Troszkę tak jak by założyć używane klocki hamulcowe do auta bo zwalniają koło jak obracam ręcznie. Pamiętajmy, że przykładamy tutaj ładnych parę kg na ramieniu które będą na pewno lepiej targać niż nasza ręka.

Ale to już takie moje dbanie aby takie układy były w 120% super sprawne anie tylko były ;).

 

zaczep został rozebrany, odtłuszczony i złożony na nowo, więc chyba da się ocenić jego stan ?

zmieniałeś okładziny jak kupiłeś przyczepkę ?

 

nowe też nie będą idelane, pewnie trochę km trzeba zrobic zanim się dotrą  :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może i da się ocenić, pytanie o doświadczenie życiowe kolegi bo na forum świerzak i tutaj pewnie pojawiło się jego pytanie bo sam nie wie.

Co do wymiany okładzin u Mnie:

- w Buerstnerze wymiana w pierwszym miesiącu po zakupie (jak tylko doczytałem na forum co i jak - AKS1300)

- w obecnej wyminiłem w momencie zakupu (Center-Camp, więc mieli od ręki), zanim jeszcze pierwszy raz podpiąłem ją do swojego auta, zaczep SSK ;).

 

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz ciągnięcia 1T przyczepki towarowej to rzeczywiście niezbyt obyty jestem w przyczepach kempingowych :-)

Już samo dowiezienie przyczepy do Polski 80 konnym loganem na zwykłym zaczepie było interesującym przeżyciem.


Cenę samych okładzin pomijam, raczej chodzi mi tutaj o dobrą radę i Wasze doświadczenie.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk80, musisz sam ocenić.

Pytanie na forum ma to do siebie, że ja powiem wymin, Konrad-zostaw jak są ok.

Teraz tylko pytanie czy są ok ? ;).

Zostawić można jak są ok ale jak widzisz ja wyminiam na nowe i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Moim zdaniem jak zasmarowane, zaolejone itp to trzeba wymienić. Podobne zalecenia mają producenci pojazdów i klocków hamulcowych. Z tego co słyszałem to okładziny do SSK troszkę kosztują, dużo więcej niż do AKS. 

Luk80 jak znajdziesz i sprawdzisz cenę daj znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.