Skocz do zawartości

Co to takiego i do czego to służy Czyli rozwiązujemy zagadki


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

chyba nie..... pozostaje nam tylko

Ja Ci w zasadzie odpowiedziałem do czego to moim zdaniem służy. Chyba to jest do zapinania wtyczki, żeby się nie brudziła w czasie manewrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekkow - to "coś" w Twojej przyczepie służył do montażu tłumika drgań czyli specjalnego amortyzatora teleskopowego którego drugi koniec przytwierdzany był do odpowiedniego uchwytu przy haku samochodu. Tego typu tłumiki drgań (często parami) były stosowane zanim nie wymyślono tłumików ciernych takich jak AL-KO. Przy haku mojego samochodu był taki uchwyt do mocowania tłumików ale zdemontowałem go kiedy w przyczepie zastosowałem tłumik AL-KO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o pomoc w rozwiązaniu zagadki. Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem Przyczepki Hobby Excellence z 1996 roku ale troszkę rozkradzioną. Zlokalizowałem kabelek , który idzie drugą końcówką do okapu kuchennego, Jest tam też jakiś wyświetlacz i cały czas na tym wyświetlaczu mam jedną godzinę, nie wiem czy jest to alarm czy do czego to służy. Jest tam jakiś przycisk test ale nie wiem co on testuje. W załączeniu dołączam foto tego kabla.

post-50541-imported-7b7c3a3e-09f0-47d2-bc4f-af36a353f720_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam jakiś przycisk test ale nie wiem co on testuje.

Bankowo to będzie przycisk do testowania stanu naładowania akumulatora. Przynajmniej tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bankowo to będzie przycisk do testowania stanu naładowania akumulatora. Przynajmniej tak mi się wydaje

Raczej chyba nie bo z tego co mam w przyczepie nie widzę tam żadnej instalacji do akumulatora, Hobby chyba nie miały instalacji na akumulator chyba , że się mylę. Postaram się zrobić zdjęcie tej listwy nad kuchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam fotkę tego "krzyżaka"........

przypuszczam że wchodzi to w skład konstukcji przedsionka............ale do niczego mi to nie pasuje.......możecie koledzy mnie uświadomić w kwestii tego elementu

 


jakiś sobie "krzyżak"

post-50778-imported-405b8a63-b525-444f-bac6-3f1db9ed7eb2_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie.

jest to napewno element przodu stelarza przedsionka tylko brakuje tam jeszcze długiej rurki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o pomoc w rozwiązaniu zagadki. Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem Przyczepki Hobby Excellence z 1996 roku ale troszkę rozkradzioną. Zlokalizowałem kabelek , który idzie drugą końcówką do okapu kuchennego, Jest tam też jakiś wyświetlacz i cały czas na tym wyświetlaczu mam jedną godzinę, nie wiem czy jest to alarm czy do czego to służy. Jest tam jakiś przycisk test ale nie wiem co on testuje. W załączeniu dołączam foto tego kabla.

 

Tak myślę że chyba (na pewno :ok:) jest to kabelek który podłacza sie do takich sond (5 drutów) w zbiorniku wody pitnej i wtedy na wyświetlaczu albo wskazówce nad kuchnią jest pokazywany poziom wody w tym zbiorniku. Mam podobną przyczepę i właśnie wczoraj tą wtyczkę rozbierałem bo mi sie jeden z drucików w tej taśmie "ukiwał". Z tego zdjęcia tak to widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.