Skocz do zawartości

Co to takiego i do czego to służy Czyli rozwiązujemy zagadki


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jestem poczatkujacym w karawingu.

 

 

 

Mam problem dotyczacy panela kluchenego tam na panelu kuchennym jest taki czerwony przycisk i jest obrazek akumulatora nie wiem do czego moze słuzyc wspomne ze posiadam przyczepe hobby prestige typ 17(długosc przyczey to 7.9 m z hakiem)

 

 

LINK: http://www.karawaning.pl/content/view/56/3/ (chodzi mi o zdjecie 3 rtam gdzie jest kuchenka )

 

 

 

Również może mi polecicie gdzieś sklepy z gadżetami i rożnymi przedmiotami związanymi z karwingiem w obrębie trójmiasta i w nim samym !?

 

 

Drugie pytanie :

 

Mam brodzik w mojej pryczepie i czy moge dołaczyc sluchawke i zrobic to sam .Rowniez nie wiem gdzie mogłbym zakupic taka rzecz.

 

Z gory dziekuje

 

 

Odpowiedzie pisczie na forum lub na moje gg 8433006 :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!! :przyczepa:

czerwony przycisk i jest obrazek akumulatora

 

Zasilanie lodówki na 12V (akumulator)

 

sklepy z gadżetami

 

Gdańsk Kołobrzeska 30 ( za komisami wjazd od ul Rzeczpospolitej)

 

tam dostaniesz prawie wszystko, jeśli montaż byłby za trudny sklep prowadzi jednocześnie serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to takiego i do czego to służy, jak to działa jak tego się używa.

Dla ułatwienia podam że hak i drucik widoczne na foto są ruchome

To ustrojstwo zwane "Herkules" służy, jak już jeden z forumowiczów zauważył, do napinania przedsionka a dokładniej do rozciągania rurek, ten haczyk z osłonką gumową zakłada się na węższą rurkę, ten pałąk opierasz o krawędź grubszej rurki i na zasadzie dźwigni rozpierasz rurki aby mocniej napiąć tropik poczym blokujesz na grubszej rurce śrubką "motylkiem" dzięki temu przedsionek jest idealnie naprężony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to takiego i do czego to służy, jak to działa jak tego się używa.

Dla ułatwienia podam że hak i drucik widoczne na foto są ruchome

To ustrojstwo zwane "Herkules" służy, jak już jeden z forumowiczów zauważył, do napinania przedsionka a dokładniej do rozciągania rurek, ten haczyk z osłonką gumową zakłada się na węższą rurkę, ten pałąk opierasz o krawędź grubszej rurki i na zasadzie dźwigni rozpierasz rurki aby mocniej napiąć tropik poczym blokujesz na grubszej rurce śrubką "motylkiem" dzięki temu przedsionek jest idealnie naprężony.

 

No to się nazywa odpowiedź. I teraz wiem co mam :hehe: .

Wielkie :):) za odpowiedź i pomoc.

Drugi post w karierze forumowej i już pomógł. :):)

Oczywiście naciskam przycisk pomógl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za specyfik do psikania rynienek ??? Jest takie cos dostepne u nas???

W sobotę odbieram przedsionek Jsabella :) to zapytam o dostępność i cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiem co to jest. Wygląda na urządzenie zainstalowane fabrycznie, nie jest odpływem kanalizacyjnym (ten jest w innym miejscu).

Niebieska rurka ukazująca się z podłogi przyczepy jest umieszczona za pomocą trójnika na na jednej z rurek doprowadzających wodę do kranów. Jej średnica to około 8 mm.

Kolejny zestaw czarno-niebieski tworzy w jakimś sensie całość (sa nieruchome względem siebie.

Z kolei czerwony kurek się kręci stosunkowo lekko w obie strony - ale nie potrafię go wcisnąć ani pociągnąć tak mi podpowiada intuicja.

 

W zasadzie mogło by mnie to nie interesować, ale za pośrednictwem tego "coś" tracę wodę. Nawet chwilowe uruchomienie pompki wodnej (zaciągnięcie) powoduje, że woda na zasadzie naczyń połączonych zaczyna sie wylewać pod przyczepę (CZYSTA WODA!!!!)

 

Prezentuę to urządzenie na załączonym FOTO. Wydaje mi się, że to powinno się jakoś zamykać / otwierać - pasuje mi to na coś - dzięki czemu można np. chyba spuścić wodę (ale czy na pewno??)

Co o tym myślicie? Jak nie znajdę odpowiedzi - wyjaśnienia, będę musiał to odciąc lub jakoś zakorkować - tak działac mi to nie może?

post-47162-imported-ee704bef-6502-48d0-af48-c4bb2710bd61_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.