Skocz do zawartości

Licheń za darmo


Radek#Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiek, nie trzeba bedzie rakiem jechac ;). Wjazd jest lasnie z Goslawickiej.

Byc moze Port ma racje ze to kilka metrow dalej ale z fona i z fotki te kilka centymetrow jest malo widoczne ;).

Generalnie pole jest przy ujsciu kanalu wody cieplej do jeziorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki!
Cały czas mnie korci, aby zobaczyć to miejsce i to jeszcze we wrześniu, może będzie spokojnie. :hmm:

Akurat tam nigdy nie byłem.
 


[...] nie daj się zbajerowac tym palantom co machają  chorągiewkam jedz do celu tak ja pokazuję nawigacja [...]

 

Kornak, dzięki za ważne innfo o tych chorągiewkach, bo nawet nie przyszło mi to do głowy, a faktycznie czasem można się dać złapać na wędkę i zajechać nie tam, gdzie się chciało :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem właśnie na tym polu, a właściwie obok, bo przyjechałem po godz. 19-ej i wszędzie było ciemno, jak ... W zasadzie nic wokół nie widać, więc ulokowałem się na parkingu przy przy samej ulicy Gosławickiej (ten z dużym kontenerem na smieci, widoczny na jednej z fotek, na pierwszej stronie tego tematu. Rozejrzę się w dzień, bo teraz z okien przyczepy widzę jedynie boisko do gry w siatkówkę :swieca:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pomyliłem - fotki są na drugiej stronie tego tematu (post Kol. CIN CINO)

Pozwolę sobie zapożyczyć dwie, wcześniej wspomniane, aby nie było wątpliwości, o jakim miejscu piszę :skromny:

 

post-8228-0-10143700-1444342178_thumb.jpg

 

post-8228-0-04740900-1444342152_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spozniłes się trzy doby bo my z CIN-CINEM zjechalismy w poniedziałe poznym popołudniem a dumalismy w tym miejscu od czwartku gdzie pogoda była superowa i brodzilismy nawet w wodzie.Tak to prawda ze prądu brak i wszystko jest pozamykane ale to swiadczy o zakonczeniu sezonu,tak mowili miejscowi ale miejsce dobre zeby zachaczyc o Lichen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja się spóźniłem, tylko Wy przyjechaliście zbyt wcześnie :]
W wodzie, co prawda się nie moczyłem, ale pogoda była również super - oczywiście, jak na tą porę roku.
W dzień okazało się, że jestem idealnie w odpowiednim miejscu, co wcale nie było takie oczywiste, gdy tam dotarłem (było już ciemno).

 

post-8228-0-64015300-1444430108_thumb.jpg

 

post-8228-0-50674300-1444430070_thumb.jpg

 

post-8228-0-00951700-1444430086_thumb.jpg

 

Jak wspomniałem, w październiku wszystko jest już zamknięte (sanitariaty i przyłącza ~230 v), ale nawet nie liczyłem, że będzie inaczej.

 

post-8228-0-95944100-1444430096_thumb.jpg

 

post-8228-0-97434500-1444430129_thumb.jpg

 

Poza tym, wszystko mam zawsze z sobą. :skromny:

Ogólnie, miejsce jest bardzo przyjemne, jednak sądzę, że gdy zaczyna się sezon, to na większości najlepszych miejsc (boxy)

 

post-8228-0-08726300-1444430140_thumb.jpg

 

ustawiane są przyczepy, które zimują na okolicznych działkach. Na jednej z nich, naliczyłem takich przyczep kilkanaście.
Jeśli trafimy wolne miejsce, to można tam spędzić całkiem wygodnie kilka dni.

 

post-8228-0-37711300-1444430152_thumb.jpg

 

Idąc brzegiem, zaledwie kilkaset metrów dalej, natkniemy się na dosyć duży plac zabaw dla dzieci i wypożyczalnie sprzętu pływającego.

 

post-8228-0-34480400-1444430197_thumb.jpg

 

post-8228-0-19460600-1444430186_thumb.jpg

 

post-8228-0-48934900-1444430207_thumb.jpg

 

W sezonie działają wypożyczalnie rowerów. W zasadzie, wszystko jest w zasięgu kilku, do kilkunastu minut drogi na piechotę. Kilka minut jest też do całkiem dobrze zaopatrzonego "Polo Marketu".

 

Widok z brzegu jeziora, w zasięgu ok. kilkunastu metrów od miejsca, o którym piszemy:

 

post-8228-0-61539800-1444430162_thumb.jpg

 

oraz ...

 

post-8228-0-74854500-1444430175_thumb.jpg

 

Pomijając wszelkie sprawy duchowe, jest co oglądać.

 

post-8228-0-72999900-1444430221_thumb.jpg

 

post-8228-0-04731700-1444430232_thumb.jpg

 

post-8228-0-77955800-1444430242_thumb.jpg

 

Nam zajęło to calutki dzień, a i tak przypuszczam, że odwiedziliśmy tylko część całości.

Udało się nam usłyszeć organy Bazyliki - dźwięk robi wrażenie, zresztą jak i rozmach, z jakim wszystko zostało wykonane.

 

post-8228-0-44365600-1444430266_thumb.jpg

 

post-8228-0-75419700-1444430328_thumb.jpg

 

Dużo można by pisać, ale najlepiej zobaczyć to samemu. Kunszt architektury i w ogóle całego kompleksu Bazyliki jest najwyższych lotów i pod tym względem, nie mamy się czego powstydzić, zwłaszcza w porównaniu do podobnych obiektów na świecie, a przyjeżdżają tu naprawdę ludzie z różnych stron.

 

post-8228-0-09174400-1444430255_thumb.jpg

 

Generalnie jesteśmy zadowoleni z odwiedzin tego miejsca i wcale nie jest wykluczone, że przyjedziemy po raz kolejny, ale już w cieplejszej porze roku. Piszę tego posta, biwakując jeszcze w Licheniu, ponieważ nie chciało nam się wyjeżdżać w dalszą podróż późnym wieczorem, więc postanowiliśmy spędzić w tym miejscu kolejną noc. Od ok. godz. 20-ej, robi się cicho, jak makiem zasiał i tak już jest do ok. 8 rano. W każdym bądź razie, można się wyspać, bo słychać tylko bicie własnego serca. Nie wiem, czy taka cisza jest osiągalna w sezonie, ale teraz, dla typowych mieszczuchów, jakimi my jesteśmy, to działa ona jak balsam.

 

Przy okazji, jadąc różnymi mniej uczęszczanymi trasami, odkryliśmy kolejnych kilka ciekawych miejsc oraz poznaliśmy właściciela dużej pasieki (w pobliżu Lichenia), u którego udało się nam zdobyć "inną" odmianę miodu, niż ten, który kupujemy zazwyczaj, a dodatkowo jeszcze kilka "miodowych" rarytasów, które przed okresem zimowym warto posiadać :hmm: Ponieważ jest już po degustacji, to zapewniam, że miód jest wyśmienity. Dla chętnych :slina: , namiary nie będą tajemnicą.

PS
Fotek Bazyliki i innych tematycznie związanych z Licheniem, zrobiłem dosyć dużo, więc gdyby ktoś był zainteresowany, to mogę część z nich zamieścić (tak dla zachęty).

Edytowane przez Miodzio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywamy tam często i swoje zdanie tez mamy,ale niedaleko jest pole kempingowe z całą infrastrukturą ktore chyba jeszcze funkcjonuje .Miejscowosc zwie się Niedzwiady Małe.A ten teren w czasie kanikuły jest cały zapchany i roznie się tam dzieje wszystko zalezy od młodziezy.Znamy goscia co biwakuje jeszcze od piątku do niedzieli w takiej przyczepce namiocie i zapewniał ze jeszcze zrobi to piec razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy tam też zajrzeć, ale w planie były jeszcze inne miejsca i zostawiliśmy to na "następny raz".

W 2007 r. było o tym miejscu tu:

http://forum.karawaning.pl/topic/916-camping-nad-jeziorem-liche%C5%84skim/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lichenia to raczej licha wycieczka.

 

Byłem tam kiedyś i na pewno pojadę jeszcze raz. Jestem ateistą i zwiedzanie takich skansenów średniowiecznej mentalności stanowi dla mnie nie lada rozrywkę. Wielka bazylika umieszczona niemal w szczerym polu robi wrażenie. Jest to wspaniały przykład ludzkiej głupoty i pychy tych co tą głupotę eksploatują. Jak zobaczyłem pomnik Rydzyka ofiarującego model bazyliki naszemu papieżowi, to ledwie się powstrzymałem przed śmiechem na cały głos. :)

No i jeszcze ta ciepła woda w jeziorze. Jakie są tam temperatury obecnie? Jak z widocznością pod wodą? Nadaje się do nurkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznosc wody taka sobie chociaz jest tam baza nurkowa (nie do konca jestem pewny ze nad tym jeziorem bo jest ich kilka w okolicy).

Temperatura wody w Niedzwiadach bedzie teraz z 10-12°C ale w Licheniu w styczniu ma okolo 15°C i tamta czesc jeziora nigdy nie zamarza, dryga czesc przy wiekssych mrozach pokrywa sie cienka warstwa lodu (info od miejscowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie każdego takie "klimaty" interesują, znam nawet ludzi, którzy mają taką alergię, że siłą do kościoła nie wciągniesz.  Mi też nie po drodze z tą instytucją ale nie ukrywam, że stare kościoły zwiedzam często tylko ze względu na ich bardzo piękną architekturę. Do Liczenia też przejazdem, przy okazji wjadę, bo mimo, że budowla nowa to podobno robi wrażenie.

Oj robi wrażenie, robi. Ponoć bazylika odpowiada wielkością tej w Rzymie. Nie wiem ile w tym prawdy bo rzymskiej nie widziałem, ale tą warto zobaczyć. I stosunek do kościoła w tym przypadku (przynajmniej moim zdaniem) nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem pomnik Rydzyka ofiarującego model bazyliki naszemu papieżowi, to ledwie się powstrzymałem przed śmiechem na cały głos. :)

 

@Johny_Walker

Polecamy:

1. Lourdes  

      więcej...

2. Fatima   więcej...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.