Skocz do zawartości

ZŁOMBOL 2015


11thebest

Rekomendowane odpowiedzi

Tradycyjnie w Katowicach (w tym roku ponownie na placu pod Spodkiem) odbył się  start prawdopodobnie największego rajdu charytatywnego w Europie ZŁOMBOL.

Ekipy tegoroczną metę mają wyznaczoną na Passo dello Stelvio. Trasa sugerowana przez organizatora wiedzie po przez 'CZ' 'A' 'CH' 'LI' aż do Włoch.

Byłem na starcie i strzeliłem troszkę zdjęć.

 

https://plus.google.com/photos/111284147686192447190/albums/6183351887391794657

 

z karawaningowego punktu widzenia warto odnotować w tej już 9 Edycji rajdu wystartowały 3 zestawy z przyczepami, oraz jeden kamper.

zestawy tyły w takiej konfiguracji

 

Fiat 125p + N-126

Polonez + N-126

Polonez + N-126N

 

Natomiast kamper był na AVI!

 

miłego oglądania

Pozdrawiam

Edytowane przez 11thebest (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto fajne! :miga:

Uwielbiam auta z którymi się wychowywałem :slina: sam zaczynałem doświadczenia jako kierowca na aucie starszym ode mnie :skromny: Teraz chętnie powrócił bym to tego klasyka. 

Pytanko czy będzie relacja z wyprawy?.

Pozdrawiam

Ja osobiście nie biorę udziału w rajdzie......szkoda ;(

natomiast relację na 10000000% będą i to niektóre naprawdę bardzo fajne

np z Terenwizji albo kantYnaZłombol (ta druga to jedna z ekip która jedzie 125p i ciągnie N-126)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Naprawdę dobra impreza. Coś wspaniałego. Fajne jest to, że jedziesz złomem z "duszą " na ramieniu (choć one często tylko z wyglądu) , ale zawsze jest wsparcie ze strony innych uczestników. Mega przygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez kilkadziesiąt zdjęć i dochodzę do jednego wniosku. Gdzie tu ZŁOM ???? Przecież te auta, w większości, są w prawie idealnym stanie !!!!! Złom, to by był, jakbym swojego Zaporożca jakoś uruchomił i pojechał "na żywca" tak jak stoi ( a raczej leży  :oslabiony: ) A tu? Wszystko perfekcyjnie przygotowane  :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez kilkadziesiąt zdjęć i dochodzę do jednego wniosku. Gdzie tu ZŁOM ???? Przecież te auta, w większości, są w prawie idealnym stanie !!!!! Złom, to by był, jakbym swojego Zaporożca jakoś uruchomił i pojechał "na żywca" tak jak stoi ( a raczej leży  :oslabiony: ) A tu? Wszystko perfekcyjnie przygotowane  :bzik:

...wiesz coś w tym jest co napisałeś.

nazwę tego rajdu organizatorzy (jak sami tak twierdzą) zaczerpnęli z 'Rally Gumball' (fonetycznie po Polsku GAMBOL) nie jako ma to być przeciwieństwo!

śledzę ZŁOMBOLa od kilku edycji, i gołym okiem widać że ze wzrostem uczestników zwiększa się liczba ekip, które szczęśliwie docierają do mety, oraz po niezłych 'objazdach' wracają do domu. pojazdy są coraz lepiej przygotowane, są takie cuda (SWAPY) jak np Skoda Favorit z silnikiem Cordoby, czy Polonez z silnikiem Forda 2,0 , czy Żuk z sercem rodem z BMW!

ale atmosfera na pewno niepowtarzalna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://plus.google.com/photos/111284147686192447190/albums/6183351887391794657/6183356142217676578?pid=6183356142217676578&oid=111284147686192447190

wlot filtra powietrza to na 100% jakaś 'rzeźba'

 

Miałem kiedyś okazję siedzieć w takiej wersji - Policja mnie kasowała za prędkość. :)

Silnik i skrzynia z Forda Sierry.

Obudowa nad gaźnikiem - to fakt - twórczość ludowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.