Skocz do zawartości

Akumulator w przyczepie, jak zrobić instalację


dried

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w temacie ... 

Proszę Was o pomoc w kwestii instalacji Akumulatora do mojej przyczepy. 

Cel: Postoje w czasie wyprawy, postój na dziko (krótko), ominięcie akumulatora samochodowego z powodu instalacji haka 9Pin i obawa przed rozładowaniem. 

 

Co ma działać: kran, światło, ładowanie telefonów.

 

 

Co potrzebuję?

Jak to najlepiej zrobić?

 

Jaki Aku będzie najlepszy?

Jaki osprzęt -> ładowarka automatyczna...??

 

Załączam fotki tego co mam.

 

ps. Wiem, że podobnych tematów jest sporo, ale ja potrzebuję to do tej konkretnej przyczepy, szukałem odpowiedzi na forum, ale nie znalazłem. 

 

Bardzo dziękuje za wyrozumiałość i pomoc. 

 

Pozdrawiam Wszystkich TU!

 

post-3235-0-41099000-1439665477_thumb.jpg

post-3235-0-28020200-1439665497_thumb.jpg

post-3235-0-03581000-1439665529_thumb.jpg

post-3235-0-92821100-1439665541_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj dried.

Miałem podobny problem podczas montażu akumulatora i PV u siebie w zeszłym roku. Na forum naprawdę wszysko jest na ten temat. Masz zasilacz podobny do mojego (jeśli nie taki sam). Ja zastosowałem rozwiązanie z użyciem przekaźników, które w momencie podłączenia przyczepy odłączają instalację przyczepy od zasilania z akumulatora pokładowego.

Poczytaj np ten temat 

http://forum.karawaning.pl/topic/18845-potrzebny-prad-w-gniazdkach-na-postoju/page-2?hl=solar&do=findComment&comment=408623

oraz tematy związane z instalacją paneli słonecznych nawet jeśli nie będziesz ich instalował. Znajdziesz tam potrzebne schematy i dokładne opisy. W poście #25 kolega Kristofer podaje linki w których znajdziesz potrzebne informacje.

Powodzenia w podłączeniu akumulatora do instalacji i zadowolenia z użytkowania.

PS

Przy odrobinie umiejętności i wiedzy "technicznej" nie jest to trudne. Dla bezpieczeństwa przyszłego użytkowania zwróć uwagę na staranne i prawidłowe wykonanie wszystkiego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa jest przygotowana pod 12V, z samochodu. Widzę też, że ma wyprowadzony przedłużacz 230V z zasilacza.

Czy jak pod ten przedłużacz podłączę ładowarkę automatyczną i dodam akumulator podpinając go do Auto Power to będzie działać jak należy?

 

 

 

 

post-3235-0-61997000-1439723046_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa jest przygotowana pod 12V, z samochodu. Widzę też, że ma wyprowadzony przedłużacz 230V z zasilacza.

 

Witam!

To nie jest tak. Przedłużacz nie jest wyprowadzony z zasilacza, tylko zasilacz jest podłączony do przedłużacza, który z kolei jest podłączony gdzieś do instalacji ~230 V przyczepy. :hmm:

Po fotkach trudno czasem udzielać odpowiedzi, ale logika podpowiada takie właśnie połączenie.

Czy jak pod ten przedłużacz podłączę ładowarkę automatyczną i dodam akumulator podpinając go do Auto Power to będzie działać jak należy?

 

Teoretycznie tak, ale z uwzględnieniem, że zasilacz obniży to napięcie o ok. 0,4 - 0,7 V.

Oczywiście w najprostszej opcji, przewód obecny w tym miejscu odłączasz i dobrze izolujesz.

W tych tematach masz chyba wszystko, a jeśli nie, to ewentualnie pisz, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie umiał pomóc.

http://forum.karawaning.pl/topic/15729-czy-jest-mo%C5%BCliwa-taka-instalacja/

http://forum.karawaning.pl/topic/17038-solar-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cego/

http://forum.karawaning.pl/topic/16912-zasilacz-zig-x-7/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dried

widzę, że masz przczepę Home Car, podobnie jak ja.

Dziś jest już za późno, ale jutro porobię fotki mojej instalacji. "Na oko" moja instalacja początkowo wyglądała podobnie do Twojej.

Ja mam akumulator AGM oraz panel fotowoltaiczny, dzięki czemu na ostatniej wyprawie przez 3 tygodnie nie podłączaliśmy się do zasilania zewnętrznego.

 

Zastosowałem przełączniki, żeby odseparować instalację, ale jednocześnie nie tracić możliwości korzystania z zasilania zewnętrznego.

 

Wyjście z zasilacza 12V wpiąłem w przełącznik jako jedno źródło, drugim żródłem jest wyjście z akumulatora. Wyjściem z przełącznika jest przewód, który dotychczas wychodził z zasilacza i wchodził do tablicy bezpieczników. W ten sposób przełącznikiem wybieram z którego źródła ma korzystać 12-sto voltowa część instalacji.

 

Ponadto do akumulatora podłączyłem przetwornicę, z której wyjście także podłączyłem do przełącznika jako jedno źródło. Drugim źródłem jest wejście z zewnątrz. Wyjściem jest 230-sto voltowa instalacja w przyczepie.

 

Oczywiście takie rozwiązanie ma ograniczenia prądowe, o których trzeba pamiętać. Zastosowane przełączniki mają atest do 16A więc zabezpieczyłem je bezpiecznikami 10A (na wszelki wypadek). To oznacza, że nie mogę podłączać czajnika, mikrofali i tym podobnych prądożernych i niepotrzebnych na biwaku sprzętów :) Dla mnie 230V jest potrzebne do naładowania komórki lub laptopa i to w zupełności wystarcza.

 

Schemat instalacji ze zdjęciami wrzucę jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po fotkach trudno czasem udzielać odpowiedzi, ale logika podpowiada takie właśnie połączenie.

 

Logika kończy się tam, gdzie Pomysłowy Dobromir wkracza do akcji. 

Po zdjęciach widać, że instalacja była przerabiana. Obecny właściciel reprezentuje wiedzę (bez urazy) na poziomie "mam jakieś takie coś wpięte gdzieś, co zrobić żeby działało", jest niestety dyletantem. Ale do kompletu dokłada zdjęcia, z których niewiele wynika. 

Wy oczywiście w radosnym pędzie niesienia pomocy oraz niechęci do dołowania Kolegi zaczynanie doradzać - zrób tak, a może tak, no jak, Ty nie dasz rady jak to jest takie proste. Problem w tym, że prąd zabija nawet fachowców (dowody tej tezy leżą na cmentarzach). Patrząc na efekt dotychczasowych zmagań lepiej chyba powiedzieć: idź Kolego do elektryka, daj mu stówkę czy dwie żeby zobaczył co masz, wymyślił jak to przerobić i Cię nadzorował (sprawdził poprawność po zakończeniu). Nosz chyba zdrowie i życie jest warte takich pieniędzy?

Naprawiać instalację przez telefon? Takie rzeczy to może robić MacGyver albo Houston, jak im prom kosmiczny nawali a do serwisu daleko :)

 

Obok tematu: miałem nieprzyjemność przerabiać instalację elektryczną w przyczepie, gdzie kolejni właściciele robili kolejne modyfikacje na zasadzie "ja tego nie zrobię? potrzymaj mi piwo".

Pierwszy - jeżdżę na dziko, 230v się boję więc wszystko na 12v, ale że gniazdka 12v są drogie to wykorzystano istniejące gniazdka 230v (oczywiście urządzenia 12v dostały wtyczki 230v, w tym ładowarki, radio, telewizor)

Drugi - chciał jeździć stacjonarnie więc wpiął wszystkie kable pod bezpieczniki sieciowe - zadziałało, dużych strat nie było, najważniejsze że dzieci dalej mają tatusia :)

Sorki, nie pchaj się na afisz, jeśli nie potrafisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika kończy się tam, gdzie Pomysłowy Dobromir wkracza do akcji. 

Po zdjęciach widać, że instalacja była przerabiana. Obecny właściciel reprezentuje wiedzę (bez urazy) na poziomie "mam jakieś takie coś wpięte gdzieś, co zrobić żeby działało", jest niestety dyletantem.

 

No cóż, prawdopodobnie masz rację.

Ale do kompletu dokłada zdjęcia, z których niewiele wynika.

 

W większości tak, ale mimo wszystko, cokolwiek można wywnioskować, np. wspomniany:

przedłużacz jest podłączony do zasilacza 12V

 

Tak może napisać właśnie dyletant, chyba, że byłoby to jednak prawdą.

Prawdą w/g mnie jednak nie jest, dlatego dwa razy już to podkreślałem i widać to na fotce:

 

post-8228-0-68150800-1439946144_thumb.jpg

 

 

 

Problem w tym, że prąd zabija nawet fachowców (dowody tej tezy leżą na cmentarzach). Patrząc na efekt dotychczasowych zmagań lepiej chyba powiedzieć: idź Kolego do elektryka, daj mu stówkę czy dwie żeby zobaczył co masz, wymyślił jak to przerobić i Cię nadzorował (sprawdził poprawność po zakończeniu). Nosz chyba zdrowie i życie jest warte takich pieniędzy?

Naprawiać instalację przez telefon? Takie rzeczy to może robić MacGyver albo Houston, jak im prom kosmiczny nawali a do serwisu daleko :)

 

To jest niestety prawdą i w wielu przypadkach forumowych porad, tak właśnie należałoby napisać, zwłaszcza w kontekście poziomu wiedzy pytających :ok:

 

Ponieważ pytanie jednak nie rozbijało się o podłączanie się do instalacji ~230 V, a przynajmniej nie inne, niż włożenie standardowej wtyczki ładowarki do przedłużacza, to można z dużym prawdopodobieństwem uznać, że takie działanie nikogo nie zabije.

Czy jak pod ten przedłużacz podłączę ładowarkę automatyczną i dodam akumulator podpinając go do Auto Power to będzie działać jak należy?

 

Myślę, że takie działanie, jak w pytaniu, będzie całkiem bezpieczne, a odpowiedź jest kilka postów wyżej.

 

PS

Mimo wszystko, uważam, że Kol. piotrowin zawarł słuszne uwagi w swoim poscie, ponieważ robiąc cokolwiek przy różnych instalacjach, trzeba mieć chociaż minimum wiedzy i umiejętności, a z postów Kol. dried (bez urazy) wynika zupełnie coś przeciwnego.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas się skończył i muszę w kolejnym poscie.

Do kompletu informacji - ważne do przeczytania:

http://forum.karawaning.pl/topic/9862-akumulator-w-przyczepie-a-nasze-bezpieczenstwo/page__view__findpost__p__233321

Akumulator powinien być o pojemności, jaka jest Ci potrzebna, ale wyłącznie żelowy, ew. AGM, chyba że będzie zamontowany poza przestrzenią mieszkalną, to może być std z płynnym elektrolitem, jednak ten, nie pożyje zbyt długo.

Ładowarka, dosyć dobra, automatyczna i chwalona, to np. "Bosch C3" - może być wtedy podłączona na stałe do akumulatora oraz zasilania ~230 V (wspomniany przedłużacz) i można o niej zapomnieć.

Mogą być też inne, automatyczne i tańsze ładowarki, przystosowane do ładowania posiadanego typu akumulatora (GEL/AGM), ale nie wszystkie wracają do ładowania po odłączeniu i powtórnym przyłączeniu zasilania sieciowego ~230 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dadzą Ci zdjęcia, jeśli nie masz oryginalnej instalacji?

Zrób schemat (co gdzie wchodzi, co się z czym łączy, jakie są urządzenia), potem bilans prądowy. Wtedy wyjdzie co trzeba dodać.

 

Skąd wiesz, że nie mam oryginalnej instalacji? Ja uważam, że jest fabryczna + dodatkowe gniazdo, by móc podłączyć cokolwiek w przedsionku. Stąd drugi czarny kabel. 

Bardzo przemądrzały jesteś, za to mało pomocny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.