Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

SKRADZIONE

FENDT BRILLANT 700 TFD SKRADZIONY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#31 dyziak13

dyziak13

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 116 postów
  • SkądPabianice
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Hobby 420 Classic
  • Holownik:jakoś ciągnie

Napisano 08 lipiec 2014 - 18:20

Tomek, Sprawa może być jeszcze prostsza. Mając wcześniej kupioną przyczepkę tego samego modelu, ale uszkodzoną lub choćby samą ramę od takiego modelu ...

Może być też kradzież na zlecenie ? Policja powinna chyba brać pod uwagę takie możliwości.
Pytanie tylko, jak dojść do takich przypadków i je wychwycić ?
Samo nadwozie nie ma przecież żadnych trwałych oznakowań. Zmieniając tylko ramę w skradzionej przyczepie, otrzymuje się zupełnie "inną" przyczepę. Nie wiem tylko, na ile taka operacja jest technicznie skomplikowana.
Wszelkie złodziejstwo powinno być szczególnie tępione, a kary powinny skutecznie odstraszać.
Swoją drogą, tyle ostatnio mówi się o monitoringu miejskim. Zarzuty o masowej inwigilacji społeczeństwa, odpierane są potrzebą obserwacji właśnie tego typu zdarzeń. I co ? Gdańsk, to przecież duże miasto, mające dziesiątki, a może i setki różnych kamer :hmm:

Dlatego chyba dobrym pomysłem było by zrobienie sobie w budce jakieś znaki szczególne, o których wie tylko właściciel.

Użytkownik dyziak13 edytował ten post 08 lipiec 2014 - 18:20

#32 TOM3653

TOM3653

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 11302 postów
  • Sprzęt:Brak

Napisano 08 lipiec 2014 - 18:21

Plac jest na elbląskiej, wylot na 7 na Warszawę. Wątpię czy ona naprawdę była skradziona...

Czyli co ściema jakaś ?

#33 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8665 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 08 lipiec 2014 - 18:26

Plac jest na elbląskiej, wylot na 7 na Warszawę. Wątpię czy ona naprawdę była skradziona...

Prima Aprilis był kilka miesięcy wstecz :hmm:

Tokyo, skoro znalazłeś tą budkę ( :bravo: ), to czy kontaktowałeś się z właścicielem - numer tel. był podany ?

Dlatego chyba dobrym pomysłem było by zrobienie sobie w budce jakieś znaki szczególne, o których wie tylko właściciel.

Tak, tylko aby się one przydały, to wcześniej trzeba jeszcze znaleźć taką przyczepę.

W omawianym tu przypadku, jeśli faktycznie przyczepa została skradziona i dwa dni później wypatrzona przez Kol. tokyo na jakimś placu, można by mówić o niebywałym szczęściu.

Jest jednak w/g mnie wiele znaków zapytania w całym tym zdarzeniu :hmm:

Użytkownik Kristofer edytował ten post 08 lipiec 2014 - 18:28

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#34 TOM3653

TOM3653

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 11302 postów

Napisano 08 lipiec 2014 - 18:28

Jaja sobie ktoś robi :look:

#35 tokyo

tokyo

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 462 postów
  • SkądGdańsk
  • Holownik:superb

Napisano 08 lipiec 2014 - 18:29

Nie kontaktowałem się. On właśnie na tym placu trzyma swoje budy.

#36 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8665 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 08 lipiec 2014 - 18:33

No tak, a ja z ciekawości przed chwilą dzwoniłem do właściciela :hmm:

Nie odbiera połączeń, zgłasza się tylko poczta głosowa :]

W takiej sytuacji, to bardzo ciekawe podejście :miga:

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#37 Kajetan

Kajetan

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 5633 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Model:Sprite Super 490
  • Holownik:Suzuki Grand Vitara 1,9 D lub Astra H 1,7 CDTI

Napisano 08 lipiec 2014 - 18:37

Właśnie coś mi też jakoś tak nie pasowało.... próba wyłudzenia odszkodowania, czy jak....  :hmm:

#38 irek w

irek w

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2330 postów
  • Telefon:692 920 534
  • SkądSamoklęski Duże,Kujawsko-Pomorskie
  • Model:KNAUS 8206,Sudwind Blue Line395
  • Holownik:Scenik 1,9 DCi,Megane 1,6 16v

Napisano 08 lipiec 2014 - 18:42

Może z libacji się odwozili i kierowca zapomniał gdzie ją zostawił :].

Jak to będzie ściema to ,następne takie zdażenie przez większość zostanie odebrana obojętnie.

Oby to nie był żart jego kolegów !!

BRAĆ KUJAWSKA

#39 Robak

Robak

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2074 postów
  • SkądWrocław
  • Model:Hobby 460 10G Classic

Napisano 08 lipiec 2014 - 18:48

Sprawa jest bulwersująca, więc od czasu do czasu sobie zaglądałem. Próba wyłudzenia może być wtedy, kiedy ubezpieczymy przyczepkę. Niech ktoś spróbuje, ale dopuszczam taką możliwość. Tematu nie założył właściciel, tylko forumowicz słusznie wkur... zaistniałą sytuacją. Oczywiście można dźwignąć przyczepkę z każdego miejsca, przygotować to logistycznie i nie trzeba mieć do tego ilorazu jak Doda Elektroda. Tylko patrząc na tę budkę się zastanawiam, czy skórka byłaby warta wyprawki?
Dlaczego na bielskich numerach:
SBNUM.png
Bo zgłaszający miał takie numery.

Użytkownik Robak70 edytował ten post 08 lipiec 2014 - 18:54

#40 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8665 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 08 lipiec 2014 - 18:53

Tylko sam "poszkodowany" pisał:

"dzisiaj w nocy mi ją skubnęli z parkingu pod firmą .Dochodzenie trwa sprawdzają monitoring miejski bo przejechali pod 2 kamerami może ich namierzą"

:niewiem:

Tematu nie założył właściciel, tylko forumowicz słusznie wkur... zaistniałą sytuacją.

Masz na myśli Kol. Myszorki ?

Ja piszę cały czas o właścicielu (chyba), czyli osobie, która poszukiwała skradzionej przyczepy (Pan Piotr Franka).

:hmm:

#41 irek w

irek w

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2330 postów
  • Telefon:692 920 534
  • SkądSamoklęski Duże,Kujawsko-Pomorskie
  • Model:KNAUS 8206,Sudwind Blue Line395
  • Holownik:Scenik 1,9 DCi,Megane 1,6 16v

Napisano 08 lipiec 2014 - 18:54

Poszkodowany dał wpis na Facebook,  nie jest z forum ,to dał gdzie ma profil.

BRAĆ KUJAWSKA

#42 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8665 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 08 lipiec 2014 - 18:57

Tylko patrząc na tę budkę się zastanawiam, czy skórka byłaby warta wyprawki?

Kradzione są nawet Niewiadówki (bez urazy, sam mam jeszcze N-kę) oraz wafelki ze sklepu za kilka zł.

Wartość skradzionej rzeczy jest taka, jaką przedstawia dla właściciela, a nie dla ogółu.

IMHO

#43 Spablo1

Spablo1

Ekspert karawaningu

• Moderatorzy
  • 4439 postów
  • Telefon:PW
  • SkądPoznań
  • Holownik:JUMPER

Napisano 08 lipiec 2014 - 18:59

I na tym samym profilu tego pana na FB est już nowy wpis:

Przyczepa dzisiaj w nocy po jednym telefonie Facebookowiczki została ODNALEZIONA !!!!!!!!!!!!!  Pan który ją pociągnął właśnie siedzi w celi i zastanawia się jak do tego doszło że siła internetu i Facebooka była od niego lepsza 

Dziękuję wszystkim za pomoc liczne telefony oraz emaile !!!!! JESTEŚCIE WIELCY !!!!!!!!

Oczywiście Koleżanka, która podała miejsce postoju inkasuje nagrodę 2.000 PLN 

Hmm... :hmm:

Ludzie wierzą, że aby osiągnąć sukces trzeba wstawać rano.
Otóż nie - trzeba wstawać w dobrym humorze :)

Dołączona grafika

Wakacje 2011
Wakacje 2012

#44 Robak

Robak

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2074 postów
  • SkądWrocław
  • Model:Hobby 460 10G Classic

Napisano 08 lipiec 2014 - 18:59

Ha! Czyli moje wywody które wpisałem w tym momencie straciły sens! I dobrze, że złodziej okazał się kretynem, a dzięki forum znalazła się zguba :) Chyba że ta koleżanka nie jest z forum :hmm:  Tokyo dzwoniłaś do właściciela?

Użytkownik Robak70 edytował ten post 08 lipiec 2014 - 19:03

#45 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 8665 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 08 lipiec 2014 - 19:00

Poszkodowany dał wpis na Facebook,  nie jest z forum ,to dał gdzie ma profil.

Apelował jednak o powielanie i rozpowszechnianie swojego ogłoszenia, stąd pojawienie się go na naszym forum.

Przyczepka musiała być kiedyś własnością kogoś z forum, ponieważ jest na niej wyraźny znaczek "Knausiaków"

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych