Skocz do zawartości

Czy kupilibyście taka przyczepę ?


szablasty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Warto czasem spojrzeć do  statystyk lub starsi duchem i czasem uczestnicy karawaningu powinni wiedzieć (przynajmniej ci co mieli możliwość podróżowania po Europie) w tym czasie, że w latach 70/80-tych w samej tylko Holandii rynek przyczep kempingowych składanych stanowił blisko 30%. We Francji było podobnie.

W 1988 roku na kempingu St. Tropez to co piąta przyczepa była składana. Klient dyktuje warunki stąd zapotrzebowanie na taki rodzaj przyczep jest takie ile klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek składanych przyczep jest nadal spory, ale namiotowych. Dalej to jest popularne, ale tylko wśród ludzi którzy jadą w jedno miejsce na długo. W Chorwacji nadal na kempingach widać Włochów i nie tylko z namiotami na kółkach.

Składane budy i podnoszone daszki w Hymerach to nie wymysł dla wygody i niesamowitych właściwości użytkowych tylko głupie francuskie prawo i opłaty związane z wysokością samochodu i przyczepy i konieczność obejścia tego.

 

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to metody wypoczynku po kolei:

 

- spanie gdzie popadnie

- namiot

- namiot na przyczepie 

- namiot na dachu samochodu

- rozkładana przyczepa

- mała przyczepa

- duża przyczepa

- kamper

- marmurek (wiele odmian)

 

Wybór zacny, być może coś pominąłem. I to jest piękne, każdy wybiera, co mu odpowiada. Oczywiście są mniej i bardziej popularne metody wypoczynku i każdy rodzaj ma swoje wady i zalety.

 

I parę przykładów:

 

Kila lat temu byliśmy na męskim objeździe rowerowym po wyspie Bornholm. Jak się okazało na miejscu, mieliśmy tylko jeden dwuosobowy namiot na czterech chłopa. Tak więc cały wyjazd (kilka nocy) spaliśmy pod chmurką. Nawet deszcz nas nad ranem złapał. Mimo spartańskich warunków, był to jeden z najlepszych moich wyjazdów. 

 

Przed przyczepą, co roku jeździłem pod namiot. Raz nawet na weekend byłem z dwójką dzieci bez żony, gdzie młodszy syn miał dwa lata. Oczywiście pole namiotowe prawie jak dzikus, z luksusów to była pompa z wodą i wychodek, do którego strach było się zbliżyć. Nie muszę chyba wspominać o pieluchach, nocnikach, kremikach, higienie i milionie innych pierdół. Do tej pory jestem dumny z siebie.

 

Trzy lata temu w Kołobrzegu spotkałem rodzinkę, która przyjechała na rowerach z namiotami z mazowieckiego. Nic by nie było w tym dziwnego gdyby nie to, że przyjechali z dwójką dzieci w wieku mniej-więcej 3-4 i 6 lat. Podziwiam ich do tej pory, bardzo fajni ludzie.

 

Moi znajomi w zeszłym roku pojechali do Zakopca pociągiem mimo, że mieli samochód. Problem z tym, że mieli dwójkę dzieci i młodsze tylko pół roku. Gdy się znajomej zapytałem, czemu tak zrobili, to powiedziała mi, że mąż bał się korków na zakopiance! Jak słuchałem, jakie Oni mieli przygody w podróży tam i z powrotem, to po prostu za głowę się łapałem.   

 

Ja zakupiłem swoją pierwszą przyczepę 6-ścio osobową dla 4-ro osobowej rodzimy. Dlaczego? Ano dlatego, że łóżka dla czterech osób mamy cały czas rozłożone, pościel nigdy nie jest chowana, a w malutkim "salonie" mamy czteroosobowy stolik, gdzie możemy normalnie żyć - jeść, grać, oglądać TV, słuchać radia. Wierzcie mi, że ja mam problem z wyciągnięciem rodzinki by zjeść na dworze. Wieczorem dzieciaki w sypialni (ostatnio czwórka) może oglądać bajki a w oddzielanym "salonie" czterech dorosłych się może integrować. I co mi z tego, że mam trudniej z parkowaniem, manewrowaniem - nie wyobrażam sobie by wrócić do czteroosobowej przyczepy, którą wypożyczałem przez 2 tygodnie.

 

Sorry za długi opis, ale chciałem przez to powiedzieć, że co osoba/rodzina to inny gust/wybór/sposób na życie. Mój kolega z pracy też się zajarał na namiot na  przyczepce, jednak delikatnie mu pokazywałem wady (z mojego punktu widzenia). Co do składanej przyczepy z tematu, to mam mieszane uczucia. Trzeba by było czegoś takiego spróbować, by się przekonać. Jednak ja staram się minimalizować ilość czynności na miejscu. Bardziej już bym chciał iść w stronę powiększanej przyczepu kempingowej tak, jak w poniższym pierwszym lepszym przykładowym autokarze:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............. tu jest moja przyczepa- ......................

 

obejrzałem wszystkie filmiki, może to fajne ale dla 99% ludzi to totalnie niepraktyczny wynalazek, ale dobrze, że jest takie coś i komuś pasuje 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też obejrzałem wszystkie filmy i podtrzymuje swoje zdanie. To nie przyczepa a proteza przyczepy. Sporo ruchomych elementów, które składane regularnie po prostu prędzej czy później się zepsują, no nie ma siły aby to przetrwało kilka lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa więc to tak działała :-) dzięki za filmy.

Nie bardzo rozumiem sens takiej przyczepy, co tak naprawdę autor miał na myśli...

To dla osób co mieszkają w domu na balach i akurat zmieści im się podspodem.

Ehhh średnio fajne i raczej mało praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.