Skocz do zawartości

Jak sprowadzić przyczepę z Holandii - procedura


Tweety

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Weż pod uwagę to że możesz jej nie wyważyć, jeżeli jest taka różnica w długościach, wcześniej tego nie wyczytałem, to raczej dyszel będzie ciągnęło do góry. Ewentualnie możesz się ratować jakimiś workami z piaskiem na przodzie lawety, ale jeżeli pozwala na to jej dmc

Poza tym ta laweta nie ma kuli do montowania na niej następnej przyczepy, jak przymocujesz dyszel łódki do dyszla lawety, to dupa łódki pójdzie naprawdę wysoko. Można kombinować z jakimiś koziołkami pod zaczep przyczepy łódki, ale na ile to będzie stabilne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż pod uwagę to że możesz jej nie wyważyć, jeżeli jest taka różnica w długościach, wcześniej tego nie wyczytałem, to raczej dyszel będzie ciągnęło do góry. Ewentualnie możesz się ratować jakimiś workami z piaskiem na przodzie lawety, ale jeżeli pozwala na to jej dmc

Poza tym ta laweta nie ma kuli do montowania na niej następnej przyczepy, jak przymocujesz dyszel łódki do dyszla lawety, to dupa łódki pójdzie naprawdę wysoko. Można kombinować z jakimiś koziołkami pod zaczep przyczepy łódki, ale na ile to będzie stabilne?

Czyli ogólnie gruba kombinacja :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest czysto teoretycznie, tylko troche daleka wycieczka żeby sprawdzić czy się da :) różne rzeczy woziłem i różne kombinacje z mocowaniem były, ale polak potrafi :) pierwsze primo ustal rzeczywistą ładowność lawety i rzeczywistą masę łódki z przyczepką, wtedy będzie wiadomo w ogóle czy możesz jechać a jak tak to ile masz zapasu na doładowanie balastem żeby wyważyć. Samo zamocowanie łódki na lawecie jest do ogarnięcia

Bo jeżeli się okaże że zostaje Ci po zapakowaniu jeszcze z 200kg, to ładujesz do bagażnika z 8 worków piasku z castoramy, kilka worków po ziemniakach i po załadowaniu przesypujesz znpaoierowych do tych po ziemniakach i wyważasz lawete, worki przypinasz pasami i możesz jechać. Takie na szybko najtańsze i najszybsze rozwiązanie przychodzi mi do głowy

Kolego chyba d... z rozkminiania.

http://www.gddkia.gov.pl/pl/870/prawo-o-ruchu-drogowym

 

Ładunek nie może wystawać więcej jak 2m. A w Twoim przypadku chyba będzie więcej. Sama łódka ma 6m, plus dyszel od jej przyczepki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew jak masz jakiegoś kumpla co ma większy holownik może za flaszke pojedzie z Tobą i weźmiecie normalną lawete

Tylko w opcji nr 3 napisałes ,,zrobię albo nie zrobię łożyska,, ja bym z zatartymi w taką trasę nie jechał. Lepiej je zrób na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ile ta laweta ma długości z dyszlem (czy 4m ma cała czy najazd) i wtedy zobacz ile wystawała by ta z łódką

a żeby utrzymać dyszel w górze możesz pomyśleć o wykorzystaniu kółek podporowych i coś pokombinować,

nie zapomnij o klinach pod koła i kilku pasach do mocowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, widziałem ten wpis, ale z doświadczenia wiem, ze to co podaje wypożyczalnie nie zawsze jest zgodne z rzeczywistością, kiedyś pomagałem przewieźć znajomemu  4 m siewnik, wypożyczył lawetę 4, nie sprawdziłem wymiaru tylko w drogę, podjeżdżamy na miejsce a tam siewnik nie chce się zmieścić, złapałem za miarkę a tu okazało się, że siewnik ma 4,20 m a przyczepa ma najazd 3,60 m. Gość z wypożyczalni tłumaczył się, że przecież część pojazdu może wystawać nad dyszel i oni nazywają te lawety 4 metrowymi. Zatem warto wiedzieć ile tak naprawdę ma najazd a ile cała z dyszlem, bo czasem 10 cm robi różnicę.

Edytowane przez cosik3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.