Skocz do zawartości

Jak sprowadzić przyczepę z Holandii - procedura


Tweety

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Mówił też, że to właśnie producenci przyczepek przeforsowali wprowadzenie przepisów nakazujących uzyskanie homologacji dla nowej przyczepki.

I miał rację. Trochę mnie zdziwiło jak ktoś tu pisał o rejestracji sam. Od końca czerwca 2013 roku obowiązują przepisy, które nakazują przeprowadzenie homologacji każdego pojazdu tego typu. A to koszty bardzo duże. :)

 

 

wysłane przy użyciu smartfona.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

I miał rację. Trochę mnie zdziwiło jak ktoś tu pisał o rejestracji sam. Od końca czerwca 2013 roku obowiązują przepisy, które nakazują przeprowadzenie homologacji każdego pojazdu tego typu. A to koszty bardzo duże. :)

 

 

wysłane przy użyciu smartfona.

To ja pisałem o rejestracji sam, nie miałem pojęcia że zmieniły się przepisy, ja robilem samke przed 2013.

 

Jeszcze dopytam ze zmianą dmc budy z holandii, gdzieś czytałem że najłatwiej zmienić to jeszcze w holandii przed wydaniem eksportowych tablic. Jak to wygląda? Po prostu wpisuje dmc jakie mi pasuje z przedziału homologacji budy czy jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy na holenderskich tablicach eksportowych można poruszać się bezproblemowo po terytorium Niemiec i Polski. Według informacji ze strony RDW

 

https://www.rdw.nl/Particulier/Paginas/Uitvoeren.aspx?path=Portal/Particulier/Aanhanger%20of%20caravan/Uitvoeren.

 

Pkt.7 "- Ta odznaka jest ważna tylko w Holandii. Sprawdź u władz zagranicznych może ocenić, czy można prowadzić pojazd w odpowiednim kraju."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hej Koledzy!

Przeczesałem forum, nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, ani wątku.

943_0005_05.jpg
Sprawa wygląda tak: chcę kupić przyczepę lekką do 750kg. Przyczepy takie nie muszą być w Holandii rejestrowane a więc nie posiadają tablic, ani dokumentów.

W moim przypadku jest to mała przyczepa podłodziowa, którą chcę przywieźć razem żaglówką (wielkości jachtu omega). Dla ułatwienia planuję wziąć z Polski przyczepę lawetę i wrzucić przyczepę holenderską wraz z łódką na nią.

Pytanie brzmi: co muszę mieć z aby zarejestrować przyczepę w Polsce: umowe kupna i tabliczkę wskazującą na typ przyczepy co pozwoli rozwiązać sprawę z homologacją?

Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Proszę o pomoc :)

Pozdrawiam,
Kamil!

Edytowane przez KamilzMazowsza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musi mieć numer na ramie co nie jest oczywiste w przypadku takich przyczep z nl. Jak jest nr. to dopilnuj zeby byl na umowie/rachunku. Dobrze wpisac tez wszystkie parametry, tj. dmc, rocznik. Moze to ulatwic wiele problemow z rej w pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej o papiery w RDW można by się rozeznać. Może dadzą to nie będziesz się w PL martwił.

 

A, jedno jeszcze, czy nie lepiej zamiast brać lawetę i na nią ładować tą podłodziówkę z łajbą polecieć autolawetą?

Pytam bo niskie to nie będzie a dodatkowo nie da się dobrze ładunku usztywnić (podłodziówka ma też jakis zawias + zawias lawety = będzie się to bujać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja1: Samochód i przyczepa.
Mam kombi 1,6 w gazie. Koszt lpg: 422 pln, przyczepalaweta 150, autostrady 254. Razem za transport 876.

Opcja2: Autolaweta
najem lawety 600. ON:1296  Autostrada: 150 razem 2046

Opcja3: jadę na pusto, wracam na kołach
Minusy:
Muszę jechać w tygodniu, brać urlop.
Znalazłem koszty ubezpieczenia i tablic przewozowych RDW koło 120E
Zrobie albo nie zrobię RDW.
Zrobię albo nie zrobię łóżyska.
Jak okaże się że przyczepa nie ma Vinu tylko holenderską tabliczkę z 76 roku to nie mam jak tego przywieść

Co uważacie?

Normalnie jakbym jechał z rodziną pozwiedzać Rotterdam i miał trochę czasu to opcja nr3. Chcę jednak zrobić to sprawnie, skłaniam się ku opcji nr1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papierze tak, tylko dowiedz sie ile to to ma ładowności i ile waży ta łódka razem z przyczepą. Bo podejżewam że tak jest tak zarejstrowana żeby właśnie małymi ją ciągać a realnie może mieć małą ładowność. Ja kiedyś wypożyczyłem bude na 6 euro palet i 2 m wysoka, akurat jechałem po lekkie a gabarytowe rzeczy to nie było problemu. Ale zarejstrowana była z tego co pamiętam na jakieś 1000kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papierze tak, tylko dowiedz sie ile to to ma ładowności i ile waży ta łódka razem z przyczepą. Bo podejżewam że tak jest tak zarejstrowana żeby właśnie małymi ją ciągać a realnie może mieć małą ładowność. Ja kiedyś wypożyczyłem bude na 6 euro palet i 2 m wysoka, akurat jechałem po lekkie a gabarytowe rzeczy to nie było problemu. Ale zarejstrowana była z tego co pamiętam na jakieś 1000kg.

Łodka waży 280. Sprawdzę dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno oblatać, jak tak to wygląda, zmieścisz się z masami żeby nie przekroczyć dmc lawety to chyba jest najlepsza opcja, demonem prędkości z tym silnikiem bie będziesz ale jakoś się dokatulasz. Tu jest ten plus że taka łódeczka na lawecie nie daje takich oporów powietrza jak budka

P.s. Troche z lawetami jeździłem i troche ich wypożyczałem, ale takiej na 1200dmc to jeszcze nie widziałem :P

Aaaa i teraz dopatrzyłem, jak już będziesz w ten sposób jechał to ładuj z głową, to jest jednoosiowa laweta, żebyś nie dowalił nacisku na hak ze 150kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.