Skocz do zawartości

Dania ... moja nowa miłość :)


Rekomendowane odpowiedzi

attachicon.gifP1000750.JPG

 

Doskonale znam to miejsce  :]  mieszkam 70 km od niego..... ( Jeśli to jest wyspa ROMO ) 

na zdjeciu z pożyczoną przyczepą ( w tym roku już kupiłem własną )

a jeśli chodzi o zabawe 4x4 poza sezonem fantastycznie jezdzi się po wydmach  :slina:

 

Szczena opada   :look:

 

Muszę  powtórzyć ten numer ( z "campingowaniem" 1 metr od wody) po koledze chociaż Danię ćwiczę 20 lat zawodowo.

Niestety "duże" nie docierają w takie miejsca.

Turystycznie byłem w DK 7/8 lat wstecz gdy jeszcze dzieciaki były na etapie Legolandu.

Czas na powtórki  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 3.08.2015 o 10:08, cicik napisał:

witam ...

wlasnie wrociłem z urlopu (1,5 tyg w Morodorze, czyli w PL PN i parę dni w Danii)

wiec na gorąco i w praru słowach podziele sie z Wami z wrażeniami.

Dania jest CUDOWNA!

cicha, piękna, kulturalna, pusta, nieodkryta, troche droga

w przyszłym roku jade tam na 2 tyg zwiedzać!

ps.

na zdjęciach plaża na którą mozna na legalu wjechać autem ... podobno jedyna taka w EU.

https://www.google.com/maps/place/Dania/@55.62721,8.119782,3a,75y,279.8h,92.85t/data=!3m7!1e1!3m5!1sqfiEmG_fP4sbOzgsJzZ6Hw!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fcb_client%3Dmaps_sv.tactile%26output%3Dthumbnail%26thumb%3D2%26panoid%3DqfiEmG_fP4sbOzgsJzZ6Hw%26w%3D88%26h%3D60%26yaw%3D357%26pitch%3D0%26thumbfov%3D96%26ll%3D55.627210,8.119782!7i13312!8i6656!4m2!3m1!1s0x464b27b6ee945ffb:0x528743d0c3e092cd

 

 

 

Witam czy na tej plaży można legalnie nocować i jak wygląda sprawa przypływów i odpływów.

Nie chciałby zamienić przyczepy na łódkę ?

Pozdrawiam

Artur 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie można na tej plaży nocować :(

Tuż przed plażą jest kemping

 

Po edycie:

Powyższe moje zdanie dotyczy plaży na wyspie Romo

Edytowane przez Jaśki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorrki ze dopiero teraz odpisuje - faktycznie zakaz jest , ale co noc na tej plaży jest wiele budek.

(wiem bo całkiem niedawno mieszkałem blisko i przychodziłem na tą plaże wieczorem na zachód słońca i wczesnie rano na wschód ;) )

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cicik napisał:

sorrki ze dopiero teraz odpisuje - faktycznie zakaz jest , ale co noc na tej plaży jest wiele budek.

(wiem bo całkiem niedawno mieszkałem blisko i przychodziłem na tą plaże wieczorem na zachód słońca i wczesnie rano na wschód ;) )

pozdr

 

Dzięki za informacje rozumie, że zakaz jest ale nikt bardzo się nie czepia, a jak z pływami morza w tym miejscu?

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich plaż w Danii jest więcej :) I nie tylko w Danii. Najszersze są na terenie Wadden Sea. Wadden Sea zwane też Morzem Wattowym (choć morzem nie jest) położone jest pomiędzy wsypami Texel w Holandii do Fanø w Danii. Także takich pięknych plaż można również doświadczyć i w Niemczech i w Holandii. Niestety jeśli chodzi o Danię to różnie bywa. Generalnie jest zakaz i wystarczy, że ktoś zadzwoni i poinformuje i mandat gotowy. Najmniej 750 DKK. My byliśmy na Wielkanoc na Rømøhttps://goo.gl/maps/bzxKbswY73simXhC6. Oznakowanie jasno i wyraźnie mówi, że nie można tam przebywać w nocy.

Przysłowiowy rzut beretem jest w pełni zautomatyzowany parking - Autocamperplads Oasen Rømø.

20190420_191100.jpg

20190420_193122-01.jpeg

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, AA73 said:

Niestety tylko dla kamperów ;-( z przyczepą i namiotem nie wolno.

To prawda... Z przyczepą trzeba pojechać dalej, albo w ogóle stacjonować prawie po środku wyspy na First Camp Lakolk Strand-Rømø

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 4.05.2019 o 21:47, Slawka napisał:

Takich plaż w Danii jest więcej :) I nie tylko w Danii. Najszersze są na terenie Wadden Sea. Wadden Sea zwane też Morzem Wattowym (choć morzem nie jest) położone jest pomiędzy wsypami Texel w Holandii do Fanø w Danii. Także takich pięknych plaż można również doświadczyć i w Niemczech i w Holandii. Niestety jeśli chodzi o Danię to różnie bywa. Generalnie jest zakaz i wystarczy, że ktoś zadzwoni i poinformuje i mandat gotowy. Najmniej 750 DKK. My byliśmy na Wielkanoc na Rømøhttps://goo.gl/maps/bzxKbswY73simXhC6. Oznakowanie jasno i wyraźnie mówi, że nie można tam przebywać w nocy.

Przysłowiowy rzut beretem jest w pełni zautomatyzowany parking - Autocamperplads Oasen Rømø.

20190420_191100.jpg

20190420_193122-01.jpeg

Nie wolno nocować bo pogoda jest nieprzewidywalna i krótko mówiąc mrożna taki postój przypłacić zyciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Denmark said:

Nie wolno nocować bo pogoda jest nieprzewidywalna i krótko mówiąc mrożna taki postój przypłacić zyciem

Można to wyczytać ze znaków. Polemizowałabym, co jest większym problem - pogoda czy duńska policja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle policja co sami turyści . Przez 10 lat pobytu tutaj niejednokrotnie widziałem auta które się zakopały a następnie zostały zalane woda praktycznie po sam dach. Przypuszczam ze nikt by nie chciał dostać faktury za wyciągnięcie auta z plazy przez duńska pomoc . Jest pełno przeróżnych parkingów wokoło miasteczek przyplażowych  można tam spokojnie stanąć i przenocować. Zawsze mnie wkurzało donoszenie przez ludzi do służb itd ale teraz już rozumiem dlaczego tutaj mamy spokój i prawie każdy przestrzega przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Denmark said:

Zawsze mnie wkurzało donoszenie przez ludzi do służb itd ale teraz już rozumiem dlaczego tutaj mamy spokój i prawie każdy przestrzega przepisów.

Zmienia się perspektywa :) Z tym, że każdy przestrzega przepisów polemizowałabym - patrz chociażby liczba zatrzymanych samochodów po ostatniej zmianie przepisów. Ale prawda - jeśli nie przestrzegać przepisów, to lepiej nie w Danii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.