Skocz do zawartości

Zbiornik-reduktor do podlaczenia biezacej wody


volmar

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze problem bieżącej wody był już poruszany wielokrotnie ale nigdzie nie znalazłem opisu podobnego urzadzonka wiec postanowiłem wstawic jako nowy temat.

 

A oto patent który uzywam kiedy mam możliwość podłączenia się do sieci wodociągowej na campingach .

Zamiast drogich oryginalnych reduktorow przerobiłem maly , 15 litrowy zbiornik który był na wyposażeniu przyczepy w momencie zakupu. Na nasza 4-osobowa rodzine był niestety duzo za maly i zmuszal do czestego latania po wode , co wiadomo , jeśli robi się za często to w koncu zdenerwuje. :ok::):)

Po zakupie większej 30 litrowej banki postanowiłem przerobic maleństwo na zbiornik – reduktor ( oczywiście w przenosni – bo ma się nijak do budowy prawdziwego reduktora ) .

Po nabyciu w pobliskiej Castoramie zaworu pływakowego od najtańszego dolnopluka w zbiorniku wywierciłem otwor pozwalający zamocowac to ustrojstwo na sciance tanku.

Nastepnie na zamocowany zawor nakrecona zostala zwykla koncowka ( mufka ?) ½ calowa z koncowka na szybkozlaczke od weza ogrodowego – potem zostalo już przygotowanie weza i instalacja gotowa. :)

Zasade dzialania zna chyba każdy wiec ja sobie daruje.

Caly koszt przerobki zamknął się w kwocie 20PLN – TANIE A CIESZY !!! :):)

 

Zostalo sprawdzone – dziala poprawnie !!!

post-42691-imported-e5840f12-fcaf-431f-aca6-d124a5b93f1f_thumb.jpg

post-42691-imported-c574b058-7c99-4bba-947a-97ea0b7afda7_thumb.jpg

post-42691-imported-8b51f8c5-2b09-4993-863f-9614c98fd751_thumb.jpg

post-42691-imported-01441011-74b4-455f-bdc2-327ccd60833e_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies 8-10 metrow - zazwyczaj jak biezrzesz parcele z woda to podlaczenie jest dosyc blisko , np w Bialym Domu w Dzwinowku mialem jakies dwa metry od "budki".

Zakasajcie rekawy i do dziela !!!!!!!!!!!!!!!! :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent ciekawy ale ma jedna wade: otoz zawor plywakowy sie po czasie wyrabia i zaczyna "puszczac" wode a to oznacza ze mozesz sobie zalac przyczepe zupelnie nieswiadomie. Szczegolnie ze glowny zbiornik czesto jest pod lozkiem albo w innym ukrytym miejscu i po prostu nie widac wycieku do momentu az kaluza wyplynie na srodek przyczepy.

 

Jakie to ma skutki nie trzeba chyba tlumaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent ciekawy ale ma jedna wade: otoz zawor plywakowy sie po czasie wyrabia i zaczyna "puszczac" wode

Bez przesady, jak często wymieniasz ten zawór u siebie, bo ja tego nie robiłem przez 10 lat, aż do momentu gdy robiłem remont i wymieniłem całą ubikację. Było to cyba 4 lata temu i jak do tej pory mam spokój, a w domu korzystasz przez cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otoz zawor plywakowy sie po czasie wyrabia i zaczyna "puszczac" wode a to oznacza ze mozesz sobie zalac przyczepe zupelnie nieswiadomie

 

 

Ja u siebie w domu wymieniłem po 5. Niemniej warto być przezornym Ja ulokowałbym taki zbiornik w kufrze - u mnie np. jakby doszło do rozszczelnienia woda lałaby się pod przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent ciekawy ale ma jedna wade: otoz zawor plywakowy sie po czasie wyrabia i zaczyna "puszczac" wode

Wystarczy zrobić otwór najwyżej w pionowej ściance zamocować króciec założyć kawałek węża i wyprowadzić go poza przyczepę. I gotowe. Nie będzie powodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER POMYSŁ

 

muszę zastosować w kamperze - tylko jak zrobić przelew gdyby zaworek popuszczał?

ja mam zbiornik 100l pod siedzeniem :-(

 

Nie psuj tej setki.... Zastosuj na mniejszym baniaczku i w miejscu lepsiejszym.

 

Paten dobry, chyba sie pokusze i bede mial w rezerwie... :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierze tej chińszczyżnie więc trzeba sięzabezpieczyć przed przelaniem.

 

oglądałem u siebie dokładnie zbiornik i zawory w sklepie i LIPA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

nie mogę u siebie założyć

bo ja mam zbiornik płaski więć jak bym założył taki zawór to w przypadku podłąćzenia pod wode z kranu to ok

ale jak mam wyjazd bez możliwośi tankowania to zabiore sobie 1/5 zbiornika bo powyżej nie będzie możńa nalać wody :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.