Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Łza Włóczynutka

Kiedy zdążyli to otworzyć? Jechałem miesiąc temu i trzeba było wlec się przez wszystkie wioski - ale rzeczywiście estakady ponad głową były.

(edit - pomyłka, miałem na myśli trasę budowaną po Słowackiej stronie)

Edytowane przez Lza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

był gdzieś wątek o kawałku niby autostrady ze zwadronia przez skalite i czarne do cadcy SK - nie mogę go znaleźć 

ale dobra wiadomość uzupełniająca tamtą jest taka, że otworzyli kawałek autostrady omijającej Żylinę (estakada nad zalewem i kawałek tunelu)

niby niewiele ale zawsze coś 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajetan

był gdzieś wątek o kawałku niby autostrady ze zwadronia przez skalite i czarne do cadcy SK - nie mogę go znaleźć 

ale dobra wiadomość uzupełniająca tamtą jest taka, że otworzyli kawałek autostrady omijającej Żylinę (estakada nad zalewem i kawałek tunelu)

niby niewiele ale zawsze coś 

Ooo. To rzeczywiście nowość. Nie było tam wielkich problemów ale zawsze to kilka chwil szybciej i wygodnie. Tylko czemu w SK się da, a w PL ciągniemy tranzyt przez centrum Węgierskiej Górki i Milówki ??  :oslabiony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Ooo. To rzeczywiście nowość. Nie było tam wielkich problemów ale zawsze to kilka chwil szybciej i wygodnie. Tylko czemu w SK się da, a w PL ciągniemy tranzyt przez centrum Węgierskiej Górki i Milówki ?? :oslabiony:

Nie jest tak różowo. Oddali dosłownie kilka kilometrów i dalej jadąc od Zwardonia jest jeszcze ze 40km dziurawego badziewia. Zanim to zrobią to realnie z 5 lat. W tym czasie i nasz odcinek, o którym piszesz będzie gotowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Nie jest tak różowo. Oddali dosłownie kilka kilometrów i dalej jadąc od Zwardonia jest jeszcze ze 40km dziurawego badziewia. Zanim to zrobią to realnie z 5 lat. W tym czasie i nasz odcinek, o którym piszesz będzie gotowy.

co i tak nie zmienia faktu , że od podwarpia do BB jest przejazd do d00py, a tego szybko nie poprawią i pozostaje A1 przez Czechy, mam nadzieję że Częstochowę niebawem da się ominąć i będzie można sprawnie pojechać (tak wiem, że kawałek od piotrkowa dzo cz-wy jeszcze psuje jazdę)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajetan

od podwarpia do BB jest przejazd do d00py, 

Chris. Jestem lokalsem ale mnie zagiąłeś  :look:  co to jest podwarpie ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Chris. Jestem lokalsem ale mnie zagiąłeś :look: co to jest podwarpie ??

Węzeł chyba za Siewierzem, tu gdzie rozjazd na S1 lub dalej na południe.

Zgadza się, jak zrobią A1 Częstochowa - Pyrzowice to jadę przez Czechy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66
Napisano (edytowane)

Chris. Jestem lokalsem ale mnie zagiąłeś :look: co to jest podwarpie ??

1-86-S1, maarec jest bardziej lokalesem :) (albo swiatowcem ) :) :)

Wysłane z mojego Tapatalka

Edytowane przez chris_66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miodzio

Nie jest tak źle - widać światełko w tunelu. Jest już decyzja i wytyczono przebieg odcinka S1 od Imielina do Bielska - to w znaczącym stopniu skróci przejazd, o którym pisał Chris. Ale termin końcowy bliżej nieznany.

Co do obwodnicy Częstochowy to dopiero za półtora roku jest do przeznaczona do oddania - czerwiec 2019. Te odcinki co mają je oddać w tym roku wiele nie zmienią jeśli chodzi o przejazd przez miasto - pozwolą ominąć Siewierz i korek przeniesie się do Koziegłów.

http://ssc.siskom.waw.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

1-86-S1, maarec jest bardziej lokalesem :) (albo swiatowcem ) :) :) Wysłane z mojego Tapatalka

to Ty jesteś światowcem i ciągle nadajesz z różnych zakątków. Ja to skromnie raz do roku opuszczam nasze granice :)

Nie mniej jednak drogi nam tu budują solidnie, jak tylko mijam plac budowy A1 w poprzek to podziwiam nowo powstałe mosty, wykopy a patrząc po info z sieci to jest już wylana znaczna część jezdni betonowych na końcu od strony Pyrzowic. Problemem będzie gigantyczny jak rozgrzebią Gierkówkę między Częstochową i Piotrkowem bo przecież A1 będzie na tym odcinku szła śladem starej drogi w 100% a już dziś natężenie ruchu jest takie, że ciężko pas zmienić. Jednocześnie rozgrzebią cały odcinek Gierkówki w Częstochowie, ale ociągają się i powinno się to pokryć z otwarciem A1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

to Ty jesteś światowcem i ciągle nadajesz z różnych zakątków. Ja to skromnie raz do roku opuszczam nasze granice :)

nie przesadzaj, pozdrawiam noworocznie z transylwanii  :skromny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Ku pokrzepieniu - dla mnie bardzo miło ogląda się, jak autostrada w moim rejonie wreszcie jest budowana i to w dobrym tempie. Wiem, wiem, miała być przynajmniej na Euro 2012 albo i jeszcze z 10 lat wcześniej a dalej jej nie ma. Także wklejam filmik zapożyczony z forum, gdzie ciekawscy zobaczą oczywiście więcej :

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?s=b6f7ce7009a1eb529605f7d9ed56ff05&p=144279314#post144279314

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi