Skocz do zawartości

Objazd autostrady Słowenii - wg. mnie nie warto


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Właśnie wróciłem z Chorwacji. W tamtą stronę, zgodnie z zaleceniami z forum, jechałem objazdem Mureck-Lenart-Ptuj w celu ominięcia autostrady Słowenii i zaoszczędzenia 30Eur. Niestety oszczędności były o połowę mniejsze, a to dlatego, że w drodze powrotnej wykupiłem winietę Słoweńską bo po tych nierównościach na objeździe więcej jechać nie będę. Nie wiem czym Wy tam się poruszacie ale ja swoim zestawem musiałem niekiedy jechać 30km/h aby dojechać budą w jednym kawałku :(

Oczywiście każdy zrobi jak będzie chciał ale dla mnie naprawa budki jest droższa niż te kilka euro oszczędności.

 

Ja odradzam tą drogę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy (poza PL) nie omijam autostrad :drive:  nawet jak by alternatywne drogi były super to i tak szkoda meczarni i czasu :) skoro stac mnie na wakacje za pare tyś zł to i stać na winietke za paredziesiąt zł ... taka moja głeboka mysl hehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Nie wiem czym Wy tam się poruszacie

...

Niezniszczalnym kamperem z wnętrzem z litego drewna bukowego.

To ja.

60 euro, ale nie o stawkę chodzi lecz o durne pomysły Słoweńców (od 130cm na osią), dlatego 6 dych eu. w kieszeni.

Ponadto zyskałem bardzo tanie paliwo tutaj po 1,16euro https://www.google.pl/maps/dir/Mureck,+Austria/Ptuj,+S%C5%82owenia/@46.7203264,15.6557628,565m/data=!3m1!1e3!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x476f0b9c2e05e429:0xa6a8eba5ed5d3051!2m2!1d15.76991!2d46.7076787!1m5!1m1!1s0x476f669e5ce0430d:0x400f81c823ff4b0!2m2!1d15.8696884!2d46.4199535!3e0

Przed wyjazdem przejechałem się tą droga wirtualnie i zaakceptowałem, nie ma czego się bać bo droga sporymi odcinkami jest po remontach i ma zaledwie 43km.

Do tego w Ptuj zaplanowane były "ciężkie" zakupy.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezniszczalnym kamperem z wnętrzem z litego drewna bukowego.

To ja.

 

No chyba że tak, z przyczepą jest ciężko.

 

 

60 euro, ale nie o stawkę chodzi lecz o durne pomysły Słoweńców (od 130cm na osią), dlatego 6 dych eu. w kieszeni.

Wystarczy winieta 2A // Samochody kempingowe (niezależnie od zmierzonej wysokości nad pierwszą osią) / / więc koszt 30 EUR

 

 

Ponadto zyskałem bardzo tanie paliwo tutaj po 1,16euro 

 W Austrii tankowałem po 1,084 za Diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już wiem, ale w nerwie przed wyjazdem nie doczytałem, że owe 130cm nie dotyczy kamperów.

Może kampobusa potraktowali komuś drożej...

Ale tak czy siak nie o oszczędność głównie chodziło tylko aby na złość chciwcom zrobić.

Nie ważne.

Plan był. Paliwo kupowałem w drodze do, to było jakoś z początku czerwca, najtaniej na całej trasie a kupowane właśnie w Austrii, foto nawet mam :)

Potem może jeszcze staniało na rynkach.

Najbardziej się bałem wciągania do góry w Trate i tam istotnie droga fatalna, ale potem nie miałem uwag.

 

post-2083-0-19621100-1438032077_thumb.jpg

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy (poza PL) nie omijam autostrad :drive:  nawet jak by alternatywne drogi były super to i tak szkoda meczarni i czasu :) skoro stac mnie na wakacje za pare tyś zł to i stać na winietke za paredziesiąt zł ... taka moja głeboka mysl hehe%281%29.gif

Panie.... mądrego to i miło posłuchać :skromny: , ja też kilka razy miałem ciągoty tak pojechać ale jakoś zawsze mi mijały , to samo z poszukiwaniem tańszego paliwa w trasie poza autostradą po prostu się nie opłaca bo w stosunku do całości kosztów to są zaoszczędzone grosze ; unikam też maksymalnie tanich kempingów bo zawsze jest coś za coś a urlop zleci szybko i może pozostać niedosyt :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku jechaliśmy tym objazdem, 2 lata temu również i żadnych problemów  :look: Nie przypominam sobie abyśmy musieli zwalniać czy specjalnie uważać. Czyżby aż tak się pogorszyła ta trasa przez rok? W którym miejscu jest aż tak źle i jak długi jest feralny odcinek?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku także pojechałem objazdem. W moim odczuciu tragedii nie ma. Pewnie, że jedzie się wolniej, bo miejscami dziury i miejscowości jedna za drugą. Jednak to tylko 40 km do przejechania, a 30 euro oszczędności w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem tą drogą w czerwcu i też uważam że tragedii nie ma. Jak dla mnie to było nawet oderwanie od monotonii autostad i podziwianie ładnych widoczków Słoweńskich miasteczek i wsi. Tak jak pisał już WojtEwa też uważam że 15E za 50 km to przesada. A tak naprawdę najgorszy odcinek pod względem nierówności jest już za Ptuj jadąc w stronę granicy Chorwackiej, ale tam jadą już wszyscy i ci co płacili za winiete też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 to samo z poszukiwaniem tańszego paliwa w trasie poza autostradą po prostu się nie opłaca bo w stosunku do całości kosztów to są zaoszczędzone grosze

 

Jeżeli dlo kogoś różnica rzędu 20 centów na litrze, to grosze.....   :niewiem:  Ja tam nadal będę szukał tańszego paliwa poza autostradą  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro omnibus !

Od wielu lat jeżdzimy krytykowanym objazdem w obu kierunkach.

Jak dotąd bez żadnych strat, tylko same zyski.

objazd > > więcej...

Tak też będziemy wracać z HR w tym roku.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Ci wszyscy którzy NIGDY nie jechali tym objazdem, powinni skorzystać z okazji i siedzieć cicho.

Niektórzy cierpią na "ekshibicjonizm" i są zadowoleni z tego, że widzą swoje wpisy.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kit...Janm... nic dodać, nic ująć.

Jadę się bawić, a nie oszczędzać. Jedna guma na takim dziurawym objeździe i do oszczędności z viniety trzeba dołożyć jeszcze z 10 E u gumiarza.

Przecież możesz sobie nawet dwie winiety przykleić. Kto bogatemu zabroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.